Wydarzenie

Gdańsk Dźwiga Muzę

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
21 - 23 lipca 2017
miejsce:

Plac Zebrań Ludowych  mapa

adres:
Gdańsk, Brama Oliwska
organizator:
Scena Muzyczna Gdańsk
bilety:
20 - 55 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Festiwal w całości poświęcony kulturze tańca. Od dziewięciu lat w okresie wakacyjnym Plac Zebrań Ludowych w centrum Miasta Gdańska, zostaje przekształcony w miasteczko festiwalowe ze strefami tanecznymi, strefą regeneracji, muzyczną sceną główną, dance parkiem, wypełniając się kilkutysięcznym tłumem miłośników różnych współczesnych stylów tanecznych, twórców i fanów street art'u i muzyki z całej Polski i z zagranicy.Magię tego wydarzenia i miejsca tworzą
młodzi ludzie, emanujący niezwykłą energią i radością, płynącą z autentycznej pasji jaką jest dla nich taniec i muzyka.

Już teraz wiemy, kto zagra podczas tegorocznej edycji Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę! Wśród artystów całego line up'u pojawiły się takie zespoły jak: Kękę, Bonson, Zeus, Bednarek, Grubson, Ten Typ Mes, Fisz Emade Tworzywo, Last of the Real, Organek oraz Kult! Wychodzi na to, że ta edycja zapadnie wszystkim w pamięci!

Kto jeszcze nie ma planów na wakacje, niech szybko zapisuje w kalendarze 21-23 lipca 2017 roku, to będzie dobry weekend! Nie może Was tam zabraknąć!

HOUSE - Michel 'MEECH' Onomo
Uczył się tańca już od najmłodszych lat, głównie w rodzinnym kręgu w związku z czym taniec ma we krwi.

Specjalizuje się w dwóch stylach tańca : Hip-hop Newschool oraz House Dance w którym to czuję się najlepiej.

Jego kariera prowadziła od Stanów Zjednoczonych po Japonie, w czasach gdy kultura Hip-Hop dopiero rozkwitała. Poznał i uczył się od wielu pionierów tańca takich jak: Afrika Bembaataa, Brian Green, Mc Hammer, lock Greg Campbell, Popin ' Pete, Ken Swift, Poe One.

"Meech" odnosi wiele zwycięstw w rodzinnej Francji, jak i za granica. House Dance Contest w Nowym Jorku, Standing Just Man w Paryzu, taneczne potyczki z Cergy, Funkin stylez w Niemczech i KCMO w Kansas City.

Grupy do których formacji przyczynił się Michel:


Athis-mons (junior Tis-style, Tis style, Unity)
Session of Style (zenska grupa)
O'Trip House
ZULU
7TH ELEMENTS
THE FOR AN EXCHANGE

Jego artystyczne wizje dały początek festiwalowi Session of Style i Athis-Mons w których grupy rywalizują na międzynarodowej arenie.

W miedzy czasie Meech pracował nad własnym projektem który wprowadził w życie w 2007roku. Jest nim choreografia o nazwie "Music beat my Feelin' - Âm' Nimale". Onomo jest nie tylko tancerzem i choreografem, ale także kompozytorem muzyki. Tworzy światowe choreografię, bierze udział w walkach ulicznych, zawodach a muzyka to jego cały świat.

Obecnie Michel zajmuje się promowaniem swoich projektów. Poświęca dużo czasu na szerzenie świadomości kultury hip hop jak i zmian które w niej zachodzą. Jego największą pasją jest taniec i przekazywanie tej sztuki młodszym pokoleniom.

BREAKDANCE - Bboy Kuzya

Oleg Kuzya Kuznietsov. Urodziłem się w Rosji na Syberii. Całe życie mieszkałem na Ukrainie. Czułem, że urodziłem się by tworzyć. Obecnie reprezentuje Breaknuts Crew i mieszkam w Polsce. Jestem w grze od 2007 roku, a od 2009 zacząłem brać udział w różnego rodzaju zawodach, jamach, bitwach, warsztatach i festiwalach w postsowieckich krajach związkowych. Od 2011 roku krążę po międzynarodowych zawodach organizowanych w Europie. Dużo podróżuje i zawsze chce czerpać nowe inspiracje i wiedzę od ludzi, których spotykam. Próbuję znaleźć własną drogę myślenia i zawsze jestem gotowy dzielić się swoją wizją hip -hopu i breakingu z innymi ludźmi!'


Informacja o biletach:
- 20zł - Dzień 1 (Piątek)
- 20zł - Dzień 2 (Sobota)
- 25zł - Dzień 3 (Niedziela)
- 55zł - Karnet 3-dniowy

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (30)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

  Najbliższe podobne imprezy

  Kalendarz imprez

  kalendarz

  Najczęściej czytane

  Zdjęcia z imprez