Instytut edukacji i rozwoju Bez Barier

znajduje się w Mali Przyjaciele

Instytut edukacji i rozwoju Bez Barier

Wybierz numer

533-046-133
b...@ibb.org.pl pokaż
Dziś nieczynne więcej
 

O nas

pomoc dzieciom ze spektrum autyzmu oraz wsparcie ich rodzin
Nasza fundacja – Instytut Edukacji i Rozwoju BEZ BARIER w Gdańsku została utworzona w wyniku inicjatywy grupy niezwykle zaangażowanych osób, które przez okres ostatnich kilkunastu lat są czynnie zaangażowane w pracę z dziećmi z autyzmem.
 
Fundacja skupia wokół siebie wielu specjalistów z różnych dziedzin życia, których wieloletnie doświadczenie i nabyta wiedza pozwalają na przeprowadzanie kompetentnych konsultacji                i rzetelnych porad dotyczących pracy i rozwoju dzieci z autyzmem.
 
Naszym celem jest stworzenie dzieciom z autyzmem, jak najbardziej optymalnych               i dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb, warunków umożliwiających ich psychofizyczny rozwój.

Staramy się udzielić każdemu z naszych podopiecznych i jego rodzinie pomocy dostosowanej do indywidualnych potrzeb w danym momencie. Podążamy za naszym podopiecznym i jego rodziną     w jego trudnej „wędrówce” w świecie terapii. Nasza współpraca daje dziecku oraz rodzinie poczucie bezpieczeństwa, niezwykle istotnego dla nich wsparcia, a co najważniejsze skutkuje istotnymi postępami w terapii dziecka i jego rozwoju. Fundacja realizuje szeroki wachlarz działań do których należą m.in. specjalistyczne konsultacje, szkolenia dla rodziców i terapeutów, wsparcie w edukacji przedszkolnej i szkolnej, współpraca z poradniami itp..