• Zdjęcie 1/5 - KFC Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/5 - KFC Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/5 - KFC Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/5 - KFC Gdańsk +2 1
 

O nas

Restauracja usytuowana jest w pięknie wyremontowanym budynku dawnych kas biletowych na dworcu głównym w Gdańsku. Wyśmienite potrawy z kurczaka, soczyste sałatki i najlepsze lody to propozycja dla naszych klientów.
Historia Restauracji Kentucky Fried Chicken zaczęła się już w roku 1930.

Niesamowitą sprawą jest to, że wszystko zorganizował jeden człowiek, a mianowicie Harland Sanders.

Urodził się 9 września 1890 r. i w sumie przez całe swoje życie zajmował się kuchnią. Już w wieku 6 lat przygotowywał obiadki dla młodszego rodzeństwa. Jednak dopiero w wieku 40 lat zajął się sprzedawaniem kurczaków w budce przy stacji benzynowej. Za zrobione pieniądze kupił motel i kawiarnię w Corbin w stanie Kentucky w USA. W roku 1935 Harland Sanders został doceniny - Gubernator stanu Kentucky nadał mu tytuł, "Kentucky Colonel" w uznaniu za zasługi jakie wniósł do regionalnej kuchni.

Jednak Harland na tym nie zaprzestał, w roku 1939 skomponował unikalną panierkę - mieszankę 11 ziół i przypraw zwaną Original Recipe. Jego pomysł przyniósł mu ogromny sukces. Początkowo serwował tak przyrządzone kawałki kurczaka tylko w swojej restauracji, jednak po 12-stu latach sprzedał swój słynny przepis innym lokalom.

Dzięki temu do 1971r. powstało 3500 restauracji KFC. Dzisiaj jest ich już ponad 9400 w 90 krajach świata.