• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Karnawał u Menonitów. Malowanie przy fortepianie

Zapraszamy na koncert karnawałowy, który odbędzie się 11 lutego o godz. 18:00 w Kościele Zielonoświątkowym w Gdańsku.

kwi 25

czwartek, godz. 19:00

bilety 37-100 zł
ulgowy 22-90 zł
Kup bilet

10 - 18 maja 2024

Gdańsk
bilety 10 - 126 zł
Kup bilet
W programie:
Maciej Markiewicz & Capella Gedanesis
oraz Maciej Markiewicz SHOW "Od Chopina do Joplina"

Maciej Markiewicz - to światowej klasy pianista, którego styl wychodzi poza proste klasyfikacje. Od ponad 30 lat tworzy muzykę zarówno o charakterze czysto klasycznym, we własnych, unikatowych aranżacjach, jak i muzykę filmową, jazz, blues czy boogie-woogie, oryginalnie łącząc różne style i gatunki muzyczne.

W okresie ostatnich dziesięciu lat Maciej Markiewicz brał udział w licznych koncertach ze światowej sławy pianistami, m.in. wspomniany Axel Zwingenberger, Vince Weber, Frank Muschalle, Joja Wendt, Gottfried Boettger, grając solo oraz w towarzystwie kilku fortepianów. Ciekawym eksperymentem artystycznym był udział w koncertach fortepianowych, odbywających się w historycznym pociągu "Konzertexpress" w ramach "Festiwalu na szynach" w Niemczech.

Na swojej artystycznej drodze Maciej Markiewicz współpracował z wieloma wybitnymi wykonawcami, m.in. z dyrygentem Januszem Powolnym, dyrygentem Zbigniewem Górnym, Grzegorzem Turnauem, Waldemarem Malickim, Leszkiem Możdżerem, Adamem Makowiczem, Hanną Banaszak, Krzysztofem Piaseckim, Tadeuszem Rossem, Ireneuszem Krosnym, Piotrem Rubikiem, Markiem Tomaszewskim (z duetu "Marek i Wacek"), Zenonem Laskowikiem, Zbigniewem Wodeckim, Wiesławem Prządką, Maciejem Stuhrem, Piotrem Bałtroczykiem i innymi.

Powołany do życia w 1981 r. zespół Cappella Gedanensis - wówczas jako Zespół Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis - to rozpoznawalna nie tylko na Pomorzu i w całej Polsce, ale także na świecie wizytówka grodu nad Motławą, jak i naszej ojczyzny. Po wielu latach niebytu Kapela Rajców Miejskich, która pierwotnie powstała ok. 1560 r., czyli w czasach świetności Rzeczypospolitej, a przestała istnieć w 1750 r. - ponownie zaistniała dzięki prof. Alinie Kowalskiej - Pińczak.

Opinie