Karuzela Gdańska

Gdańsk, Targ Rybny 1 Mapka
 
zgłoś do aktualizacji
Godziny otwarcia
pn-czw10:00 - 23:00
pt10:00 - 23:45
sob10:00 - 0:00
nd10:00 - 23:00

Napisali o nas

O nas

Karuzela ma dwa poziomy, 11, 5 m wysokości, 12 m średnicy i jednocześnie zakręcić się na niej może 78 pasażerów. Udekorowana najważniejszymi elementami gdańskiej architektury i krajobrazu Karuzela Gdańska to nowy, absolutnie zachwycający symbol miasta!

Jest przepiękna! Ma dwa poziomy, 11,5 m wysokości, 12 m średnicy i jednocześnie zakręcić się na niej może 78 pasażerów. Udekorowana najważniejszymi elementami gdańskiej architektury i krajobrazu Karuzela Gdańska to nowy, absolutnie zachwycający symbol miasta!
Zlokalizowana na Targu Węglowym Karuzela Gdańska to elegancka atrakcja w stylu retro dla dorosłych i dzieci. Karuzela wykonana została specjalnie dla Gdańska, na wzór Karuzeli Weneckiej w rodzinnej włoskiej manufakturze. Zgodnie z tradycją zdobią ją zatem barwne, ręcznie malowane rzeźby: konie, rydwany, filiżanki i ławki. Wszystkie figury są ruchome – galopują, kołyszą się i obracają w rytm stylowej muzyki. Rydwany przystosowane są dla osób niepełnosprawnych.
Zwieńczenie karuzeli udekorowane jest ręcznie rzeźbionymi ornamentami i malowidłami przedstawiającymi najważniejsze elementy gdańskiej architektury i krajobrazu: Bazylikę Mariacką, ulicę Długą z Ratuszem Głównego Miasta, Żuraw, morski brzeg. Obrazy wykonane zostały według projektów Przemysława Garczyńskiego z wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Podobne udekorowane wizerunkami miast karuzele spotkać można w najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych miejscach świata, m.in. przy Wieży Eiffla w Paryżu, czy na Placu Republiki we Florencji.
Karuzela Gdańska to nowy obowiązkowy punkt na turystycznej mapie miasta, który zachwyci dużych i małych. Wokół atrakcji zorganizowana została elegancka strefa relaksu z miejscami do siedzenia oraz specjalnie zaprojektowaną zielenią.

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »