Napisali o nas

O nas

Karuzela ma dwa poziomy, 11, 5 m wysokości, 12 m średnicy i jednocześnie zakręcić się na niej może 78 pasażerów. Udekorowana najważniejszymi elementami gdańskiej architektury i krajobrazu Karuzela Gdańska to nowy, absolutnie zachwycający symbol miasta!

Jest przepiękna! Ma dwa poziomy, 11,5 m wysokości, 12 m średnicy i jednocześnie zakręcić się na niej może 78 pasażerów. Udekorowana najważniejszymi elementami gdańskiej architektury i krajobrazu Karuzela Gdańska to nowy, absolutnie zachwycający symbol miasta!
Zlokalizowana na Targu Rybnym Karuzela Gdańska to elegancka atrakcja w stylu retro dla dorosłych i dzieci. Karuzela wykonana została specjalnie dla Gdańska, na wzór Karuzeli Weneckiej w rodzinnej włoskiej manufakturze. Zgodnie z tradycją zdobią ją zatem barwne, ręcznie malowane rzeźby: konie, rydwany, filiżanki i ławki. Wszystkie figury są ruchome – galopują, kołyszą się i obracają w rytm stylowej muzyki. Rydwany przystosowane są dla osób niepełnosprawnych.
Zwieńczenie karuzeli udekorowane jest ręcznie rzeźbionymi ornamentami i malowidłami przedstawiającymi najważniejsze elementy gdańskiej architektury i krajobrazu: Bazylikę Mariacką, ulicę Długą z Ratuszem Głównego Miasta, Żuraw, morski brzeg. Obrazy wykonane zostały według projektów Przemysława Garczyńskiego z wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Podobne udekorowane wizerunkami miast karuzele spotkać można w najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych miejscach świata, m.in. przy Wieży Eiffla w Paryżu, czy na Placu Republiki we Florencji.
Karuzela Gdańska to nowy obowiązkowy punkt na turystycznej mapie miasta, który zachwyci dużych i małych. Wokół atrakcji zorganizowana została elegancka strefa relaksu z miejscami do siedzenia oraz specjalnie zaprojektowaną zielenią.

Zdjęcia

Opinie + Oceń

opinia

3.5

w kategorii

Atrakcje turystyczne

 • atrakcyjność:
  3
   
 • stan utrzymania:
  -
   
 • lokalizacja:
  6
   
 • przystępność cen:
  3
   
 • ocena ogólna:
  2
   
średnia ocena (max 6)
3.5
 

Beata - opinia

Atrakcja za 12 zł. Obsługa działa pośpiesznie jakby pracowała na akord. Nie czekają z uruchomieniem karuzeli, aż wszystkie dzieci będą dokładnie przypięte do koników. Karuzela miała działać 3 minuty co jest i tak bardzo krótkim czasem, żeby się nacieszyć widokiem, ale obsługa musiała sobie zrobić przerwę na papierosa i karuzela kręciła się niespełna 2 minuty . Ogólnie nie polecam.

 • Beata
 • Termin skorzystania z usługi: sierpień 2021
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »