Krytyka Polityczna - Świetlica w Trójmieście

80-802 Gdańsk, Nowe Ogrody 35
(II piętro) Mapka
58 716-22-65
t...@poczta.krytykapolityczna.pl pokaż
www.krytykapolityczna.pl
 
zgłoś do aktualizacji
Godziny otwarcia
pn10:00 - 18:00
wt10:00 - 16:00
śr10:00 - 18:00
czw10:00 - 16:00
Podczas wydarzeń jesteśmy dłużej:)

Napisali o nas

O nas

Klub realizuje ideał inteligencji zaangażowanej poprzez animowanie życia kulturalnego i intelektualnego. Aktywność członków koncentruje się na trzech polach: kultury, edukacji i dyskusji nad problematyką społeczną.

Klub Krytyki Politycznej w Trójmieście zainaugurował swoją działalność w lutym 2008 roku. Od początku stara się realizować ideał inteligencji zaangażowanej poprzez animowanie życia kulturalnego i intelektualnego w metropolii, która właśnie w tej sferze była przez dziesięciolecia jednym z najjaśniejszych punktów na mapie Polski. Klub działa w przestrzeni, która przez wiele wieków była polem ścierania się poglądów i postaw.

Klub tworzą osoby, którym bliska jest idea lewicy zaangażowanej, podejmującej wyzwanie walki o ideały, takie jak sprawiedliwość, solidarność czy równość. Aktywność członków koncentruje się na trzech polach: kultury, edukacji i dyskusji nad problematyką społeczną. Działacze klubu i współpracujący z nami to ludzie nauki, sztuki, aktywiści społeczni, kulturalni, ekologiczni.

Do tej pory Klub Krytyki Politycznej organizował i współorganizował między innymi:
- przegląd filmowy Żuławski-Fest,
- mini festiwal Teatralny Ruch Oporu,
- panele dyskusyjne poświęcone literaturze i współczesnej humanistyce,
- akcje uliczne podejmujące tematykę potrzeby zmiany polskiej polityki narkotykowej
- debaty na tematy społeczne.

Obok działalności organizacyjnej dążeniem Klubu jest jednocześnie integracja środowisk intelektualnych i zaangażowanych społecznie. W tym celu Klub współpracuje między innymi z Nadbałtyckim Centrum Kultury, Sopocką Sceną Off de BICZ, Uniwersytetem Gdańskim, Akademią Sztuk Pięknych, Europejską Stolicą Kultury Gdańsk 2016, Kampanią Przeciw Homofobii Trójmiasto, Instytutem Sztuki Współczesnej Wyspa.

Naszą ambicją jest również edukowanie, szczególnie młodych ludzi, poprzez rozbudzanie w nich krytycznego myślenia i przejmowanie aktywnej postawy. W tym celu zamierzamy organizować warsztaty i wykłady skierowane specjalnie do młodzieży. Pragniemy zatem nie tylko aktywizować, ale i angażować.

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »