Imprezy i wydarzenia

Koncert papieski - Mozart Requiem

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
2 kwietnia 2012 (poniedziałek)
godzina:
20:30
miejsce:

Katedra Oliwska  mapa

adres:
Gdańsk, bp. Edmunda Nowickiego 5
organizator:
Filharmonia Bałtycka
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT
Archikatedra w Oliwie

Koncert symfoniczny
Koncert papieski

Wystąpią:
Anna Wierzbicka - sopran
Mirosława Tukalska - alt
Piotr Kusiewicz - tenor
Andrzej Klimczak - bas
Marcin Nałęcz-Niesiołowski - dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

W programie:
WOLFGANG AMADEUS MOZART - Requiem d-moll KV 626

-----

ANNA WIERZBICKA
Naukę śpiewu solowego rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej ΙΙ- go stopnia im. F. Chopina w Gdańsku. W 2001 roku ukończyła wydział wokalny Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu prof. Christiana Elssnera. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich w kraju i za granicą, prowadzonych przez Renatę Scotto, Evę Blahovą, Teresę Żylis- Garę, Claudio Desderi. W październiku 2010 roku wygrała 9. Międzynarodowy Konkurs Operowy im. Ottavio Ziino w Rzymie. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antonina Dworzaka w Karlovych Varach (2001, III nagroda) i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Mikulasa Schneider- Trnavskyego w Trnavie (2004, II nagroda i nagroda specjalna), finalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu (2004r.) oraz półfinalistką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im.Francesco Viñas w Barcelonie (2003r.) i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im.Renaty Tebaldi w San Marino (2007r.).

W 2005 roku wystąpiła w partii Servili w koncertowym wykonaniu opery "Łaskawość Tytusa " W.A. Mozarta pod batutą Maestro Jirí Bělohlávka, z towarzyszeniem chóru i orkiestry Filharmonii Praskiej. W tym samym roku zadebiutowała na scenie Opery Krakowskiej partią Fiordiligi w operze "Così fan tutte" W.A.Mozarta. Od 2005 roku jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Współpracuje z Operą Krakowską, Operą Bałtycką w Gdańsku, Teatrem Wielkim w Poznaniu i Łotewską Operą Narodową w Rydze. W swoim repertuarze posiada pierwszoplanowe partie mozartowskie takie jak: Hrabina w "Weselu Figara" , Donna Elvira w "Don Giovannim" , Fiordiligi w "Così fan tutte" i Vitellia w "Łaskawości Tytusa" , a także: Agata w "Wolnym strzelcu" C. M. Webera , Tatiana w "Eugeniuszu Onieginie" P. Czajkowskiego, Marchesa del Poggio w "Dniu królowania" G. Verdiego i partia Halki w "Halce wileńskiej" St.Moniuszki. Z powodzeniem wykonuje też repertuar oratoryjno- kantatowy i pieśni.

Przeczytaj także

Zdjęcia

  Dodaj zdjęcie

  Opinie (13)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
  13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

  - jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.