Imprezy i wydarzenia

Książka Go!

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
22 - 23 kwietnia 2017
miejsce:
Gdańsk
organizator:
WiM BP
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Zapraszamy do udziału w III edycji KSIĄŻKI GO! - akcji poszukiwania książek w przestrzeni miejskiej! Nadchodzącą edycję naszej gry miejskiej organizujemy w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.Książka GO! to akcja poszukiwania książek, która zainicjowana i organizowana została przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Najbliższa, trzecia już edycja, odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W kwietniowy weekend (22-23 kwietnia) do odnalezienia będzie łącznie ponad 60 tytułów i nowości wydawniczych! Wśród książek, które zostaną ukryte w Gdańsku znajdą się m.in. książki autorstwa Tess Gerritsen, Jacka Dehnela, Katarzyny Puzyńskiej, Janusza L. Wiśniewskiego, Małgorzaty Wardy, Michała Rusinka i wielu innych polskich i zagranicznych autorów.

Książka GO! to terenowa gra miejska, w której nagrodami dla najwytrwalszych graczy są książki. Wskazówki do lokalizacji, w których zostaną one ukryte będą opublikowane 22 kwietnia w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) biblioteki publicznej w Gdańsku. W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu. Znalazcy książki powinni umieścić w poście pod wydarzeniem facebookowym zdjęcie książki, którą odnaleźli. Dzięki temu pozostali gracze dowiedzą się, że książka, na którą polowali znalazła swojego właściciela. Aktywnym uczestnikom gry, którym mimo wszystko nie uda się odnaleźć książek, organizatorzy planują przyznać dodatkową pulę nagród. Trafią one do osób, które zrelacjonują na swoich profilach facebookowych i instagramowych akcję poszukiwania książek i oznaczą je hasztagiem #ksiazkaGO oraz #chodzedobiblioteki. Do wygrania będą nie tylko książki, ale też gadżety biblioteczne (kubki, koszulki, zakładki magnetyczne).

Nowością tej edycji Książki GO! będzie możliwość zdobycia niektórych książek z autografami pisarek i pisarzy, które do odnalezienia będą w edycji wieczornej. Podpowiedzi do lokalizacji książek z autografami opublikowane zostaną w sobotę (22 kwietnia) o godz. 20:00.

Do promocji III edycji Książki GO! włączyli się również niektórzy autorzy ukrytych książek. Na kanale youtube.com biblioteki publicznej w Gdańsku dostępne są krótkie filmiki z udziałem np. Tess Gerritsen, Marie Tourell Søderberg czy Jacka Dehnela, którzy zapraszają za udziału w grze.

Poprzednie edycje Książki GO! cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie w dwóch poprzednich edycjach wzięło udział ponad tysiąc uczestników gry miejskiej! Tym razem organizatorzy zapewnili rekordową ilość książek do odnalezienia. W Gdańsku zapowiada się wyjątkowe święto książki!

Strona internetowa: www.wbpg.org.pl
Link do wybranego filmiku promocyjnego: https://www.youtube.com/watch?v=a-6IJElweF4
Partnerami medialnymi tej edycji są:
Trojmiasto.pl
Lubimyczytac.pl
CzytamRecenzuje.pl
IgersGdansk Sopot and Gdynia

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Pod patronatem

Aktualne konkursy

  • Przejdź

    1 podwójne zaproszenie

    kategoria: koncerty

    zakończenie: 19.10 (czwartek)