Imprezy i wydarzenia

Letnie spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami - Nowy Port

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
w każdą sobotę (od 01.07 do 16.09.2017)
godzina:
12:00
adres:
Gdańsk, Nowy Port  mapa
organizator:
Instytut Kultury Miejskiej
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Chcesz poznać legendy związane z Biskupią Górką? Ciekawostki na temat budynków Dolnego Miasta? Odnaleźć piękne podwórka w Nowym Porcie? Poznać historię gdańskich rodów, które na Oruni miały swoje letnie rezydencje? Dowiedzieć się więcej o Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie? Zobacz dzielnice Gdańska oczami mieszkańców i wybierz się na bezpłatne letnie spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami. Zapisy: kontakt@ikm.gda.pl.Nowy Port to wyjątkowe miejsce na północnym skraju Gdańska. To tutaj Napoleon Bonaparte postanowił chwilę odpocząć, to tutaj rozpoczęła się II wojna światowa i Strajk Dokerów. Tutejsze mury pamiętają niejedną tajemnicę portowej osady.

Gdzie można zobaczyć w Nowym Porcie rzeźbę ryby pomuchel, Statuę Wolności i Kulę Czasu? Odkryć zapomniane podwórka i poczuć tutejszy klimat? O zwyczajnych i tych nietypowych miejscach opowiadają lokalni pasjonaci i entuzjaści - Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Spacery w Nowym Porcie odbywają się w środy o godz. 17.30 i w soboty o godz. 12.00. Początek zwiedzania pod dawnym Morskim Domem Kultury przy ul. Marynarki Polskiej 15.

Przeczytaj także

  • Zwiedzanie miasta z dzielnicowymi przewodnikami wideo
    8 sierpnia 2017 (46 opinii)

    Neptun, Żuraw, bazylika Mariacka, Długa i Długi Targ, Motława, stocznia. Kościoły, ratusze, bramy, baszty, kamieniczki, parki. Znudziły ci się turystyczne szlaki? A może chcesz poznać...

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij