Przedszkole Niepubliczne Lokomotywa

Przedszkole Niepubliczne Lokomotywa

Wybierz numer

58 667-46-30 606-610-102
s...@lokomotywa.edu.pl pokaż
Otwarte do 17:00 więcej
  • Zdjęcie 1/8 - Przedszkole Niepubliczne Lokomotywa Sopot 4
  • Zdjęcie 2/8 - Przedszkole Niepubliczne Lokomotywa Sopot 3
  • Zdjęcie 3/8 - Przedszkole Niepubliczne Lokomotywa Sopot 2
  • Zdjęcie 4/8 - Przedszkole Niepubliczne Lokomotywa Sopot +5 1
 

O nas

Otwieramy nowy punkt w Gdyni! Przedszkole Lokomotywa zostało założone w 2006 r. przez grupę rodziców w trosce o edukację własnych dzieci. Wartości, którymi się kierujemy, okazały się bliskie wielu rodzinom, które wciąż dołączają do naszej inicjatywy
CO WYRÓŻNIA LOKOMOTYWĘ?
Rozwój dziecka w sferze fizycznej, intelektualnej, emocjonalnej, społecznej i duchowej. Kształtujemy dobre nawyki, system wartości i postaw (pracowitość, hojność, wdzięczność, radość) uczymy wyrażania emocji oraz zapewniamy wszechstronną edukację.
Kadra – Lokomotywę tworzą przede wszystkim wspaniali ludzie – nasi nauczyciele. Wkładamy wiele serca w budowanie zespołu kadry, dbamy o jej dobrostan, rozwój merytoryczny i osobisty, wspieramy ją, darzymy szacunkiem i podziwem.
Ścisła współpraca nauczycieli i rodziców – codzienny kontakt z wychowawcą.
Tutoring rodzinny – każde dziecko ma swojego opiekuna, który towarzyszy mu w rozwijaniu mocnych stron i talentów, wyznacza obszary rozwoju, wspomaga proces wychowawczy.
Budowanie środowiska rodzin – organizujemy wspólne wyjazdy, wydarzenia i spotkania.
Edukacja rodziców – w ciągu całego roku szkolnego oferujemy rodzicom wykłady i szkolenia.
Rozwój duchowy – każdy dzień rozpoczynamy wspólną modlitwą, nauczyciele w naturalny sposób opowiadają dzieciom o Bogu, ważnych uroczystościach kościelnych i ciekawych wydarzeniach z życia Świętych.
Innowacyjne metody pracy – wdrażamy metody, które pobudzają ciekawość i wyobraźnię dziecka, rozwijają logiczne myślenie i zdolności matematyczne, wzbogacają słownictwo i uwrażliwiają na muzykę i sztukę.
Projekty edukacyjne – w Szkole i Przedszkolu Lokomotywa uczymy dzieci myślenia krytycznego, uczestniczymy w projekcie międzynarodowym Erasmus+, współpracujemy z placówkami na Litwie, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii.
Ćwiczenia praktycznego dnia, które wspierają rozwój samodzielności, samoobsługi i niezależności. Program ułożony w Rytm Dnia, który jest owocem naszego wieloletniego doświadczenia, zaspokaja potrzeby rozwojowe dziecka w wieku przedszkolnym.

Najczęściej zadawane pytania

Czy Przedszkole ma kilka lokalizacji?
Tak, Lokomotywa znajduje się w Sopocie i w Gdyni:
1. Jana z Kolna 25
2. Obr. Westerplatte 3
3. Obr. Westerplatte 17/1
4. W Gdyni Mały Kack: ul. Strzelców 28