LukLuk - sklep charytatywny

LukLuk

Wybierz numer

730-930-221
b...@kooperacjasopot.org.pl pokaż
Otwarte do 18:00 więcej
 

O nas

W sklepie charytatywnym LukLuk prowadzimy edukację zawodową, treningi pracy i zatrudniamy osoby bezrobotne.
Wspierając LukLuk swoimi darami lub zakupami możesz zmieniać rzeczywistość i kreować miejsca pracy dla tych, którzy ich najbardziej potrzebuj
Sklep charytatywny to powszechnie znana na świecie formuła przedsiębiorczości społecznej nakierowanej na wsparcie osób wykluczonych społecznie poprzez:
• umożliwienie pracy i edukacji osobom długotrwale bezrobotnym,
• dostarczanie niedrogich artykułów gospodarstwa domowego, mebli, ubrań osobom ubogim,
• przekazywanie zysków ze sprzedaży na cele społeczne.

Sklepy charytatywne cieszą się na świecie ogromną popularnością. W samej tylko Wielkiej Brytanii pozyskują rocznie około 290 milionów funtów na cele społeczne. W Polsce takich miejsc jest niewiele. Jednym z nich jest sklep charytatywny LukLuk w Sopocie.

Rzeczy sprzedawane w sklepie charytatywnym w większości pochodzą z darowizn od osób prywatnych i przedsiębiorstw. Dzięki temu ceny w sklepie charytatywnym mogą być przystępne. Pracownikami takiego sklepu są zwykle osoby wykluczone społecznie/bezrobotne lub wolontariusze.

LukLuk to efekt międzysektorowej współpracy, w której przedstawiciele trzech całkowicie różnych sektorów wykorzystują swojej najcenniejsze zasoby i umiejętności, po to aby przedsięwzięcie odniosło sukces a najbardziej potrzebujący uzyskali "drugą szansę" na zatrudnienie.