LukLuk - sklep charytatywny

81-714 Sopot, Wejherowska 11 Mapka
 
Inne oddziały:
884-665-771
b...@kooperacjasopot.org.pl pokaż
 
zgłoś do aktualizacji
Godziny otwarcia
Sklepy charytatywne
pn-pt9:00 - 17:00
W okresie zimowym Sklep Charytatywny na ul. Wejherowskiej 11 jest otwarty w godzinach 9:00-17:00, w okresie letnim 10:00-18:00
Zbiórka odzieży używanej
pn-pt9:00 - 17:00

O nas

Sklep charytatywny to powszechnie znana na świecie formuła przedsiębiorczości społecznej nakierowanej na wsparcie osób wykluczonych społecznie.

W sklepie charytatywnym LukLuk prowadzimy edukację zawodową, treningi pracy i zatrudniamy osoby bezrobotne.
Wspierając LukLuk swoimi darami lub zakupami możesz zmieniać rzeczywistość i kreować miejsca pracy dla tych, którzy ich najbardziej potrzebują.
Sklep charytatywny to powszechnie znana na świecie formuła przedsiębiorczości społecznej nakierowanej na wsparcie osób wykluczonych społecznie poprzez:
• umożliwienie pracy i edukacji osobom długotrwale bezrobotnym,
• dostarczanie niedrogich artykułów gospodarstwa domowego, mebli, ubrań osobom ubogim,
• przekazywanie zysków ze sprzedaży na cele społeczne.

Sklepy charytatywne cieszą się na świecie ogromną popularnością. W samej tylko Wielkiej Brytanii pozyskują rocznie około 290 milionów funtów na cele społeczne. W Polsce takich miejsc jest niewiele. Jednym z nich jest sklep charytatywny LukLuk w Sopocie.

Rzeczy sprzedawane w sklepie charytatywnym w większości pochodzą z darowizn od osób prywatnych i przedsiębiorstw. Dzięki temu ceny w sklepie charytatywnym mogą być przystępne. Pracownikami takiego sklepu są zwykle osoby wykluczone społecznie/bezrobotne lub wolontariusze.

LukLuk to efekt międzysektorowej współpracy, w której przedstawiciele trzech całkowicie różnych sektorów wykorzystują swojej najcenniejsze zasoby i umiejętności, po to aby przedsięwzięcie odniosło sukces a najbardziej potrzebujący uzyskali "drugą szansę" na zatrudnienie.

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »