Michał Sut - Gabinet Urologiczny

Michał Sut

Wybierz numer

531-808-075
Dziś nieczynne więcej
 • Zdjęcie 1/4 - Michał Sut Gdańsk 4
 • Zdjęcie 2/4 - Michał Sut Gdańsk 3
 • Zdjęcie 3/4 - Michał Sut Gdańsk 2
 • Zdjęcie 4/4 - Michał Sut Gdańsk 1

O nas

Doświadczony urolog. Ekspert w używaniu lasera urologicznego.. Laserowa enukleacja prostaty (HoLEP). Leczenie objawów rozrostu prostaty. Leczenie kamieni nerkowych metodą RIRS.
Jestem specjalistą urologiem pracującym w Szpitalu MSWiA w Gdańsku, gdzie wykonuję zabiegi w ramach NFZ oraz prywatnie.
Posiadam bogate doświadczenie zdobyte podczas 15 lat pracy w formie szkolenia rotacyjnego, staży oraz samodzielnej pracy konsultanta urologii na oddziałach klinicznych a także w szpitalach specjalistycznych Anglii, Irlandii Północnej oraz Szwecji.
Posiadam europejski certyfikat urologiczny FEBU (Fellow of European Board of Urology) oraz brytyjski FRCS Urol (Fellow of Royal College of Surgeons in England). Zdobyłem również irlandzki certyfikat chirurgiczny - IMRCS (Intercollegiate Memeber of Royal College of Surgeons of Ireland).
Podstawowe szkolenie chirurgiczne odbyłem w Belfascie, gdzie pracowałem między innymi na nawiększym ówczenie oddziale urazowym w Europie oraz na izbie przyjeć traumatologicznego centrum referencyjnego dla całej Irlandii - Royal Victoria Hospital Belfast.
Szkolenie urologiczne odbywałem w Południowo Zachodniej a następnie Wschodniej Anglii, w szczególności w Szpitalu Uniwersyteckim w Cambridge, gdzie pracowałem 2 i pół roku jako rezydent a nastepnie ponad 3 lata jako konsultant. 
Dzięki niewątpliwej zalecie szkolenia rotacyjnego, zdobyłem doświadczenie szkoląc w się podspecjalnościach urologicznych pracując z wieloma światowej marki specjalistami.
Podczas mojej pracy, rozwinąłem szczególne zainteresowanie w leczeniu problemów z oddawaniem moczu szkoląc się w laserowej enukleacji prostaty (HoLEP)  oraz minimalnie inwazyjnym leczeniu kamicy nerkowej (RIRS), wykonując kilkaset zabiegów tego typu. Posiadam również doświadczenie w rekomendowanej według najnowszych standardów metodzie laserowej ablacji nowotworów urotelialnych górnych dróg moczowych (moczowodów oraz nerek) a także w laparoskopowej chirurgii nerki.
Jestem stałym członkiem fakultetów 2 kursów na temat urologicznych stanów nagłych organizowanych przez Szpital Uniwersytecki w Cambridge oraz jestem współautorem podręcznika w tym samym temacie przedrukowanego w wielu krajach, między innymi w Polsce.
Swój dorobek naukowy prezentowałem na wielu międzynarodowych kongresach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Jestem członkiem grupy badawczej Uniwersytetu w Cambridge, kończącej obecnie prace nad nową, rewolucyjną igłą do biopsji prostaty CamPROBE, której zaletami są zwiększenie efektywności i bezpieczeństwa diagnostyki nowotworów prostaty bez potrzeby znieczulenia ogólnego w porównaniu ze standardową metodą biopsji przezkroczowej. Mam nadzieję, na możliwość zaoferowania Państwu już niebawem tej metody i jej popularyzacji. 
Zachęcam Państwa do umiówienia wizyty u mnie celem diagnostyki i leczenia wszelkich problemów urologicznych. W szczególności oferuję ekspertyzę dotyczącą problemów z oddawaniem moczu, kamicy nerkowej i moczowodowej,  zespołów przewlekłego bólu miednicy, nawracających infekcji dróg moczowych.
Wykonuję również zabieg powiększania penisa przy użyciu przeszczepu tłuszczu autologicznego wzbogaconego osoczem bogatopłytkowym oraz zabieg rewitalizacji prącia osoczem bogatopłytkowym. Jestem pierwszym lekarzem w Polsce certyfkowanym przez twórcę metody P-Shot.

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób można zapisać się na wizytę?
Na wizytę można umawiać się dzwoniąc pod numer telefonu 531 80 80 75 od Poniedziałku do Piątku w godzinach 9.30 - 19.30, internetowo przez stronę internetową https://michal-sut.medfile.pl bądź aplikację www.znanylekarz.pl.
Jaki jest koszt wizyty i co wchodzi w jej zakres?
Koszt wizyty pierwszorazowej to 175 PLN natomiast wizyty kontrolnej 130 PLN. W czasie wizyty pierwszorazowej, podczas 30 minutowej konsultacji skupiam się na zebraniu bardzo dokładnego wywiadu lekarskiego, badania pacjenta oraz zleceniu badań dodatkowych bądź rozpoczynam leczenie jeżeli uzyskane informacje pozwolą postawić diagnozę już na pierwszej wizycie.
Jeśli zajdzie potrzeba obiektywnej oceny problemów z oddawaniem moczu, wówczas może zostać zaoferowana Państwu opcja wykonania badania przepływu cewkowego moczu (uroflowmetrii) wraz z badaniem objętości moczu zalegającego co wymaga dodatkowej opłaty 120 PLN.
Dlaczego i do czego używa Pan lasera urologicznego?
Doświadczenia z laserem urologicznym mam już od 2008 roku. W swojej karierze pracowałem na wielu laserach o różnych źródłach energii i mocach. Z powodu swojego doświadczenia mam wyrobioną opinię na temat użyteczności tego typu urządzeń w praktyce urologicznej.
Do zabiegów endourologicznych (wewnątrz pacjenta) używam lasera holmowego o dużej mocy. Jest on efektywny w leczeniu nawet bardzo dużych kamieni nerkowych, moczowodowych oraz tych w pęcherzu moczowym. Laser jest bardzo efektywny w ablacji (niszczeniu) pewnych nowotworów nerki, moczowodu i pęcherza bez potrzeby usuwania tych narządów. Można go używać do leczenia zwężenia cewki moczowej. Najbardziej zaawansowanym zabiegiem, do którego używam lasera jest enukleacja prostaty.
Największymi zaletami lasera jest jego bezpieczeństwo oraz efektywność w leczeniu wielu schorzeń urologicznych.
W mojej praktyce używam także lasera CO2, który służy mi do wykonywania drobnych zabiegów jak obrzezanie czy podcięcie wędzidełka prącia.
Czym jest zabieg HoLEP (Laserowa Enukleacja Prostaty)?
Laserowa enukleacja prostaty przy użyciu lasera holmowego to prawdziwy złoty standard w leczeniu zaburzeń oddawania moczu u mężczyzn spowodowanych rozrostem (przerostem) prostaty.
Zabieg ten ma przewagę nad innymi zabiegami oferowanymi w tym samym wskazaniu z racji, że usuwana jest cała zmieniona chorobowo prostata prowadząc do lepszej zarówno subiektywnej (odczuwalnej przez pacjenta) jak i obiektywnej (potwierdzanej testami i kwestionariuszami) poprawy objawów.
Czy zabieg HoLEP jest lepszy niż inne metody leczenia?
Bardziej odpowiednim byłoby pytanie - Czy HoLEP jest najlepszą formą operacji dla mnie? Odpowiedź nie jest taka prosta. Nie ma jednego zabiegu, który byłby najlepszym sposobem leczenia operacyjnego powiększonej prostaty. Tak jak nie ma jednego rozmiaru garnituru, który pasowałby na każdego mężczyznę. Garnitur najlepiej jest dobrać do konkretnej sylwetki a nie odwrotnie.
Zabieg HoLEP ma wiele zalet i z racji swojej efektywności jest leczeniem z wyboru w wielu wiodących ośrodkach urologicznych na świecie. Istnieją jednak alternatywne metody lecznenia, które należy rozważyć w niektórych przypadkach. Zapytaj swojego Urologa na temat dostępnych opcji i upewnij się, że wybierasz najbardziej dla siebie odpowiednią.
Do czego wykorzystuje się falę uderzeniową niskiej intensywności (Li-ESWT) w Urologii?
Fala uderzeniowa o niskiej intensywności to jedna z najnowszych metod leczenia kilku schorzeń urologicznych, wobec których do niedawna opcje lecznicze były albo mało efektywne albo mało akceptowalne przez pacjentów.
Przy pomocy serii bezbolesnych i małoinwazyjnych zabiegów przy użyciu fali uderzeniowej, możemy obecnie pobudzać rozrost naczyń w prąciu oraz prostacie powodując poprawę erekcji oraz zmniejsza zapalenie wpływając na rozrost blaszki powodującej zgięcie prącia w chorobie Peyronie'go.
Gdzie można dowiedzieć się więcej na temat zabiegów przez Pana wykonywanych?
Zapraszam na stronę mojego gabinetu www.cambridgemedical.pl lub www.cammed.pl.

Opinie (1)

Piotr
Termin skorzystania z usługi: sierpień 2021

Fantastyczny fachowiec i człowiek. Oby więcej takich specjalistów.

w kategorii

Urolodzy

6.0
 • obsługa:
  6
 • jakość usług:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • czas oczekiwania:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6