Dowóz lub odbiór osobisty 

Mercato - restauracja hotelu Hilton

80-838 Gdańsk, Targ Rybny 1
(Parter hotelu Hilton Gdańsk) Mapka
58 778-74-42
m...@hilton.com pokaż
https://mercatorestauracja.pl
/mercato
Godziny otwarcia
Restauracja
codziennie12:00 - 23:00
Jedzenie na telefon
codziennie12:00 - 23:00
 

rodzaj kuchni:   rybna, polska, europejska
udogodnienia:   ogródek / taras, menu degustacyjne, ryby / owoce morza

Napisali o nas

O nas

Autorskie menu Pawła Stawickiego będzie w modernistyczny sposób łączyć lokalne, sezonowe produkty z kulinarnymi trendami z całego świata.

Według Żółtego Przewodnika Gault&Millau 2019 restauracja Mercato to najlepsza restauracja w Gdańsku, która otrzymała 15,5 punktu w 20 punktowej skali. Szef Kuchni, Paweł Stawicki, związany jest z Mercato od 2011 roku. Swój styl gotowania, łączący nowoczesne techniki z klasycznymi, rozwijał w takich restauracjach jak The Greenhouse (2 gwiazdki Michelin), MAAEMO (3 gwiazdki Michelin), restauracji RAW (2 gwiazdki Michelin) czy Atelier Amaro (1 gwiazdka Michelin). W 2019 roku zwyciężył w konkursie Archimagirus Tradycja &Nowoczesność. Choć lubi korzystać z wielu ciekawych produktów z całego świata, pozostaje oddany lokalnym tradycjom kulinarnym. Łączy więc obie, co zawsze było domeną gdańskiej kuchni, zaś historię miasta wykorzystuje jako inspirację i dba, by nie odeszła w zapomnienie.

Zdjęcia

Opinie + Oceń

opinia

5.5

w kategorii

Restauracje

 • obsługa:
  6
   
 • menu:
  6
   
 • jakość potraw:
  6
   
 • klimat i wystrój:
  5
   
 • przystępność cen:
  4
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
5.5
 

Kolacja we dwoje

Byliśmy w Mercato wraz z żoną uczcić miłą okazję doznaniami smakowymi :) Nie zawiedliśmy się. Dania z menu degustacyjnego wyśmienite. Krem z białych szparagów i do tego Domaine Lebrun Pouilly Fume naprawdę wyśmienite. Na uwagę zasługuje właśnie dobór win do poszczególnych dań. Nie jest tanio ale warto. Porcje nie są mikroskopijne czego się trochę obawiałem. Dziękujemy i polecamy wypróbować.

 • Tomasz
 • Termin skorzystania z usługi: lipiec 2018
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »

Wideo