Mindfulness dla dzieci Violetta Halliday

Mindfulness dla dzieci

Wybierz numer

506-996-993
k...@mindfulnessdladzieci.com.pl pokaż
 • Zdjęcie 1/6 - Mindfulness dla dzieci Gdańsk 4
 • Zdjęcie 2/6 - Mindfulness dla dzieci Gdańsk 3
 • Zdjęcie 3/6 - Mindfulness dla dzieci Gdańsk 2
 • Zdjęcie 4/6 - Mindfulness dla dzieci Gdańsk +3 1

O nas

Treningi uważności dla dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat, Metodą Eline Snel© "Uwaga, to działa! ", autorki światowego bestellera "Uważność i spokój żabki".
Treningi uważności dla dorosłych MBSR (Redukcja Stresu Oparta na Uważności)

Zapraszam Cię na 8-tygodniowy trening uważności (ang. mindfulness) MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction/ Redukcja Stresu Oparta na Uważności). Jest to klasyczny kurs mindfulness,  stworzony w 1979 roku przez profesora Jona Kabata – Zinna z Kliniki Redukcji Stresu przy Uniwersytecie Massachusetts. Opiera się na neuronauce, psychologii oraz metodach nauczania przez doświadczenie. Przynosi znaczne korzyści zdrowotne, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAPISAĆ NA TRENING MBSR?
„Nie możesz powstrzymać fal, ale możesz nauczyć się po nich surfować” – Jon Kabat-Zinn
W życiu przychodzi nam mierzyć się z różnymi falami. Są to wszelkiego rodzaju zdarzenia, których doświadczamy, np. kłótnia z dzieckiem, niepowodzenie w pracy, mandat. Tak samo, jak nie mamy wpływu na wielkość fal w morzu, często nie mamy również wpływu na to, co nam się przydarza. Stresu nie da się uniknąć. Uważność pozwala nam dostrzec, że to wcale nie dane zdarzenia są źródłem cierpienia i bólu, lecz nasza reakcja na to, czego doświadczamy. Mindfulness nie sprawia, że nasze trudności znikają, ale pomaga odnaleźć wewnętrzny spokój i rozwijać zdolności do coraz bardziej elastycznego i świadomego odpowiadania na to, co dzieje się w naszym życiu. Korzyści programu zostały potwierdzone w tysiącach badań naukowych.

Prowadzę również treningi uważności dla dzieci Metodą Eline Snel "Uwaga, to działa!", autorki światowego bestellera "Uważność i spokój żabki".

„Dzieci uczą się ćwiczyć swoją uważność: uspokoić gonitwę myśli, uchwycić i zaakceptować swoje emocje. Doskonalą bycie życzliwym dla siebie i innych. Celem ćwiczeń jest osiągnięcie spokoju, lepszej koncentracji, zrozumienia i łagodności.” - Eline Snel   

PO CO DZIECIOM TAKI TRENING?
We współczesnym świecie nasz umysł jest nieustannie bombardowany  nadmiarem informacji, bodźców, natłokiem myśli oraz nowych zadań do wykonania. Dzieci, tak samo jak dorośli, doświadczają codziennego stresu, źle sypiają,  ciężko im się skoncentrować, mają kłopoty z nadpobudliwością, nie radzą sobie z trudnymi emocjami.  Doskonale znają przycisk „start”, ale czy potrafią również znaleźć przycisk „pauza”?

Zetknięcie się z praktyką uważności we wczesnym okresie życia przynosi dzieciom dużo korzyści. Poza tym, że pomaga w koncentracji, daje  im przede wszystkim solidny fundament do budowy poczucia pewności siebie i do rozwijania wewnętrznych kompetencji, niezbędnych do radzenia sobie z wyzwaniami, które stawia dzisiejszy świat. Wyposaża w narzędzia do rozwijania samoświadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym, zarówno na siebie, jak i inne osoby. Pomaga w odnalezieniu wewnętrznego spokoju, na którym można się oprzeć w najtrudniejszych chwilach. Sprawia, że dzieci potrafią nabierać dystansu do tego czego doświadczają, reagować na to co im się przydarza z większą świadomością, spokojem i życzliwością do siebie samych i bliskich. Ma to fundamentalne znaczenie dla ich dobrego samopoczucia oraz funkcjonowania w społeczeństwie; przekłada się również na ich osiągnięcia edukacyjne oraz relacje z innymi ludźmi.

Skuteczność praktyki uważności została potwierdzona w wielu badaniach naukowych. Wykazano jej pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu, a w szczególności na obszary związane ze stresem, emocjami, agresją i funkcjami wykonawczymi.

GŁÓWNE POTENCJALNE KORZYŚCI TRENINGU TO:
– podwyższona zdolność do koncentracji uwagi  
- zwiększona samoświadomość własnego ciała i umysłu
– zwiększone poczucie własnej wartości
– wzrost zdolności radzenia sobie z emocjami, bólem i napięciem
– wzrost zdolności relaksowania umysłu i ciała
– lepsze radzenie sobie z trudnymi myślami
– łatwiejsze zasypianie
– rozwój życzliwości wobec siebie i innych

W  CZASIE TRENINGU DZIECI ĆWICZĄ:
- koncentrowanie uwagi na danej czynności/przedmiocie, utrzymywanie jej, kierowanie jej w pożądaną stronę,   przenoszenie na inny obiekt,
- obserwowanie swoich emocji, odczuć z ciała, doznań smakowych, węchowych, słuchowych zarówno ze świata zewnętrznego, jak i wewnętrznego,
- nazywanie i akceptowanie własnych emocji i myśli bez oceniania ich,
- rozpoznawanie „trudnych myśli” i „trudnych emocji”, by ich nie tłumić, ale umieć dawać im życzliwą uwagę,
- akceptowanie siebie takimi jakimi są, a poprzez to rozwijanie życzliwości wobec siebie i innych.

PROWADZĄCA: Violetta Halliday, certyfikowana nauczycielka Metody Eline Snel © „Uwaga, to działa!”, więcej informacji: https://mindfulnessdladzieci.com.pl/o-mnie/
 

Opinie (4)

Weronika
Termin skorzystania z usługi: kwiecień 2021 

Z całego serca polecam zajęcia z Panią Violettą. Syn zachwycony:) Jak najszybciej chce wracać na warsztaty:) Na pewno wrócimy na żabkę zarówno z starszym jak i młodszym dzieckiem :)

w kategorii

Centra edukacyjne dla dzieci

6.0
 • oferta:
  6
 • opieka:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Marcin

Pani Violetta z pasją i sercem podchodzi do zagadnienia mindfulness, a prowadzone przez nią zajęcia są na najwyższym poziomie. Moja córka wydaje się być osobą trochę bardziej świadomą tego, co się wokół niej dzieje i co dzieje się z innymi. Mindfulness i medytacje wymagają czasu, co powoduje, ze warto te praktyki pokazać dzieciom wcześnie.

w kategorii

Medytacje

5.8
 • oferta:
  6
 • jakość usług:
  6
 • klimat:
  6
 • przystępność cen:
  5
 • ocena ogólna:
  6
Adrianna

Skorzystaliśmy z tych zajęć drugi raz. Pierwsze zajęcia były dla dzieci do 9 roku, a drugie do 12 roku życia. Mój syn jest bardzo z nich zadowolony zmniejszają w nim niepokój i napięcie oraz pozwalają lepiej zorganizować codzienność. Jest dzieckiem które jest ciekawy wszystkiego, ale ciągle coś gubi i zapomina o lekcjach, o piórniku, o książkach, o szaliku.

w kategorii

Medytacje

6.0
 • oferta:
  6
 • jakość usług:
  6
 • klimat:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Gosia
Termin skorzystania z usługi: listopad 2020 

Serdecznie polecam zajęcia z Panią Violettą, która jest przemiłą osobą i ma świetne podejście do dzieci. Zajęcia odbywały się kameralnej grupie, dzięki czemu każdy uczestnik był indywidualnie traktowany, a rodzice po każdych zajęciach dostawali wskazówki do dalszej pracy z dzieckiem. Bardzo dziękuję :)

w kategorii

Centra edukacyjne dla dzieci

6.0
 • oferta:
  6
 • opieka:
  6
 • poziom nauczania:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6