Działalność on-line 

MITTE Cafe - Palarnia Kawy

80-822 Gdańsk, Rzeźnicka 47B
(Stare Przedmieście) Mapka
58 766-41-88
i...@mittecafe.pl pokaż
www.mittecafe.pl
zamów online
/mittecafepl
/mittecafepl
Godziny otwarcia
pn-pt7:30 - 15:00
Działalność on-line 

O nas

Nice to MITTE you! Przyłącz się do naszej zaangażowanej społecznie kawy i rozpocznij dzień od zmiany świata na lepszy. Świeżo palona kawa, prosto z plantacji, do Twojego domu lub biura.Pijąc naszą kawę pomagasz farmerom. Zobacz jak, na IGTV@panodkawy

Kawa palona metodą rzemieślniczą (tzn w piecach bębnowych, gdzie wypał zielonej kawy trwa około 10 min), to prócz wspaniałych walorów smakowych i zdrowotnych, świetny krok, aby podziękować farmerom za ich ciężką pracę na plantacjach kawowych.

W Mitte pogodziliśmy się z tym, że całego świata kawowego nie zmienimy. Nie poddajemy się. Zmienimy nasz mały świat. A Ty, jeżeli tylko chcesz, możesz zmienić go z nami.

Wielkie korporacje, skupują kawę wszelkiej jakości, a następnie w drodze bardzo szybkiego, z reguły ciemnego wypału, dostarczają ją na półki sklepowe. Nic w tym złego. Natomiast, kiedy przyjrzeliśmy się procesowi handlu, okazuje się, że w wyniku wielu ogniw i pośredników, ryzyko odroczonych w czasie płatności, a czasem nawet ich braku (lokalni kupcy), farmerzy zmuszeni są do zadłużania swoich plantacji. Tym samym, cierpią ich rodziny, a z reguły całe wioski.

Jedną z nich jest wioska Beiposo na wyspie Flores w Indonezji. To tam spędziliśmy miesiąc, pracując i pomagając na plantacjach kawowych. Poznaliśmy osobiście farmerów, a raczej farmerki, bo to one w takim kraju jak Indonezja, głównie zajmują się uprawą i obróbką ziaren kawy. Byliśmy blisko ich życia codziennego. Ich zaangażowanie i uczciwość ujęły nasze serca.

Naszym przewodnikim w tej fantastycznej przygodzie był Ayrton, plantator z Flores, a teraz również jeden z naszych dostawców kawy. To on dzięki swojemu zaangażowaniu oraz doświadczeniu zawodowym wyciąga farmerów z długów. Oferuje im wyższe stawki, a często płaci nawet w okresie obróbki surowca, tylko po to, aby farmerzy, mieszkańcy wioski Beiposo, posiadali płynność finansową. Są pierwsze sukcesy! Na 15 zadłużonych rodzin, w chwili zbiorów (lipiec 2019), tylko 2 rodziny mają jeszcze drobne problemy finansowe.

To w hołdzie Ayrtonowi stworzyliśmy kawę Good Man. 100% jasno paloną arabikę z jego plantacji. Jeżeli przyrządzasz kawę metodą alternatywną lub w ekspresie przelewowym, to koniecznie się zainteresuj tą pozycją (link do produktu tutaj)

Jeżeli, podobnie jak większość naszych biurowych klientów, korzystasz z ekspresów automatycznych (ciśnieniowych) to mamy dla Ciebie oraz Twoich kolegów i koleżanek z pracy, kawy wypalane specjalnie pod te maszyny. Ziarna takie wypalone są trochę ciemniej (tzw espresso roast), a nasza autorska ich kompozycja sprawia, że smakują idealnie jako kawa czarna czy też latte. 

W naszych kawach znajdziesz ziarna arabiki z Flores. Jesteśmy z tego bardzo dumni.
Świat można zmieniać na wiele sposobów. My zaczęliśmy od siebie. Przyłączysz się?

@panodkawy

Zdjęcia

Opinie + Oceń

opinia

6.0

w kategorii

Kawiarnie i herbaciarnie

 • obsługa:
  6
   
 • menu:
  6
   
 • klimat i wystrój:
  6
   
 • przystępność cen:
  6
   
 • ocena ogólna:
  6
   
średnia ocena (max 6)
6.0
 

Benek - opinia

Rozsądne ceny. Bardzo dobra kawa. Kanapka z pasztetem wymiata:)

 • Benek
 • Termin skorzystania z usługi: luty 2020
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »