MITTE Cafe - Palarnia Kawy

MITTE Cafe

Wybierz numer

58 766-41-88
i...@mittecafe.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 7:30 więcej
Działalność on-line 
  • Zdjęcie 1/4 - MITTE Cafe Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/4 - MITTE Cafe Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/4 - MITTE Cafe Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/4 - MITTE Cafe Gdańsk 1
 

O nas

Nice to MITTE you! Przyłącz się do naszej zaangażowanej społecznie kawy i rozpocznij dzień od zmiany świata na lepszy. Świeżo palona kawa, prosto z plantacji, do Twojego domu lub biura.Pijąc naszą kawę pomagasz farmerom. Zobacz jak, na IGTV@panodkawy
Kawa palona metodą rzemieślniczą (tzn w piecach bębnowych, gdzie wypał zielonej kawy trwa około 10 min), to prócz wspaniałych walorów smakowych i zdrowotnych, świetny krok, aby podziękować farmerom za ich ciężką pracę na plantacjach kawowych.

W Mitte pogodziliśmy się z tym, że całego świata kawowego nie zmienimy. Nie poddajemy się. Zmienimy nasz mały świat. A Ty, jeżeli tylko chcesz, możesz zmienić go z nami.

Wielkie korporacje, skupują kawę wszelkiej jakości, a następnie w drodze bardzo szybkiego, z reguły ciemnego wypału, dostarczają ją na półki sklepowe. Nic w tym złego. Natomiast, kiedy przyjrzeliśmy się procesowi handlu, okazuje się, że w wyniku wielu ogniw i pośredników, ryzyko odroczonych w czasie płatności, a czasem nawet ich braku (lokalni kupcy), farmerzy zmuszeni są do zadłużania swoich plantacji. Tym samym, cierpią ich rodziny, a z reguły całe wioski.

Jedną z nich jest wioska Beiposo na wyspie Flores w Indonezji. To tam spędziliśmy miesiąc, pracując i pomagając na plantacjach kawowych. Poznaliśmy osobiście farmerów, a raczej farmerki, bo to one w takim kraju jak Indonezja, głównie zajmują się uprawą i obróbką ziaren kawy. Byliśmy blisko ich życia codziennego. Ich zaangażowanie i uczciwość ujęły nasze serca.

Naszym przewodnikim w tej fantastycznej przygodzie był Ayrton, plantator z Flores, a teraz również jeden z naszych dostawców kawy. To on dzięki swojemu zaangażowaniu oraz doświadczeniu zawodowym wyciąga farmerów z długów. Oferuje im wyższe stawki, a często płaci nawet w okresie obróbki surowca, tylko po to, aby farmerzy, mieszkańcy wioski Beiposo, posiadali płynność finansową. Są pierwsze sukcesy! Na 15 zadłużonych rodzin, w chwili zbiorów (lipiec 2019), tylko 2 rodziny mają jeszcze drobne problemy finansowe.

To w hołdzie Ayrtonowi stworzyliśmy kawę Good Man. 100% jasno paloną arabikę z jego plantacji. Jeżeli przyrządzasz kawę metodą alternatywną lub w ekspresie przelewowym, to koniecznie się zainteresuj tą pozycją (link do produktu tutaj)

Jeżeli, podobnie jak większość naszych biurowych klientów, korzystasz z ekspresów automatycznych (ciśnieniowych) to mamy dla Ciebie oraz Twoich kolegów i koleżanek z pracy, kawy wypalane specjalnie pod te maszyny. Ziarna takie wypalone są trochę ciemniej (tzw espresso roast), a nasza autorska ich kompozycja sprawia, że smakują idealnie jako kawa czarna czy też latte. 

W naszych kawach znajdziesz ziarna arabiki z Flores. Jesteśmy z tego bardzo dumni.
Świat można zmieniać na wiele sposobów. My zaczęliśmy od siebie. Przyłączysz się?

@panodkawy