podpis elektroniczny podpis cyfrowy, zus podpis podpis kwalifikowany, epodpis
Podpis elektroniczny

Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice

-> Zobacz nową stronę - podpisuj.pl

Podpis elektroniczny - z dojazdem w województwie Pomorskim

Witamy na stronie autoryzowanego partnera firmy Enigma Systemy Ochrony Informacji. Świadczymy usługi sprzedaży bezpiecznych podpisów kwalifikowanych produkcji CenCert.

Weryfikacja podpisów odbywa się w trybie moblinym (z dojazdem do klienta). Zasięgiem dojazdu obejmujemy całe województwo Pomorskie.

Zamów certyfikat dzwoniąc pod numer: 503 14 84 84

Sprawdź:

Czym jest bezpieczny podpis elektroniczny?

W komunikacji elektronicznej jest on odpowiednikiem podpisu odręcznego. Zgodnie z ustawą o podpisie elektronicznym, podpis odręczny i bezpieczny podpis elektroniczny są równoważne pod względem mocy prawnej i z tej przyczyny podpis elektroniczny można wykorzystywać w kontaktach z urzędami i komunikacji biznesowej (np. podpisując umowy na odległość).

Podpis elektroniczny z powodzeniem mogą stosować mniejsze firmy (w tym jednoosobowe). Obszary wykorzystania tej technologii konsekwentnie powiększają się, dzięki czemu wszystkie firmy posiadające podpis elektroniczny mogą usprawnić swoją działalność i obniżyć koszty funkcjonowania.

Główne cechy bezpiecznego podpisu elektronicznego

  • Jest przyporządkowany wyłącznie do osoby składającej dany podpis. Żadna inna osoba nie może posługiwać się cudzym podpisem kwalifikowanym.
  • Jest sporządzany za pomocą bezpiecznych urządzeń (sprzęt i oprogramowanie) oraz danych służących do składania podpisu elektronicznego. Oba te elementy podlegają wyłącznej kontroli osoby składającej podpis elektroniczny.
  • Jest powiązany z danymi, do których został dołączony. Jakakolwiek późniejsza zmiana dokumentu jest rozpoznawana przez oprogramowanie weryfikujące.

Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom podpis elektroniczny spełnia dokładnie takie same warunki co podpis odręczny. Jest trudny lub niemożliwy do podrobienia, umożliwia weryfikację osoby podpisującej, oraz w sposób trwały łączy się z dokumentem. W ten sposób odbiorca dokumentu wysłanego przez Internet ma gwarancję, że podpisany e-podpisem dokument pochodzi od nadawcy okreslonego w certyfikacie, oraz że treść wiadomości nie uległa jakiejkolwiek zmianie bez jego wiedzy (sygnalizowane jest nawet dopisanie pojedyńczej spacji).

Zalety wykorzystywania podpisu elektronicznego dla firm

  • Oszczędność czasu - brak potrzeby spotkania osobistego do podpisania dokumentu;
  • Oszczędność pieniędzy - zmniejszenie nakładów na wyjazdy służbowe, ograniczenie wydatków na usługi i materiały eksploatacyjne (toner, papier, znaczki, opłaty kurierskie);
  • Bezpieczeństwo - zabezpieczenie dokumentów elektronicznych przed zmianami, uwierzytelnienie nadawcy, zachowanie poufności danych;
  • Szerokie zastosowanie – jeden certyfikat kwalifikowany służy do kontaktów z wieloma instytucjami;
  • Załatwianie spraw za pośrednictwem Internetu (urzędowych, biznesowych, cywilnych);
  • Całodobowa dostępność urzędów.

Przykładowe zastosowanie bezpiecznego podpisu elektronicznego

  • Kontakty z ZUS-em drogą elektroniczną
  • Nadawanie mocy prawnej dokumentom w kontaktach przez Internet
  • Pozyskiwanie wypisów elektronicznych dotyczących wszystkich podmiotów gospodarczych wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS)
  • Podpisywanie urzędowej korespondencji z podmiotami administracji publicznej za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej,
  • Składanie e-deklaracji podatkowych (www.e-deklaracje.gov.pl),
  • Zawieranie umów cywilno-prawnych w formie elektronicznej,
  • Jednolity plik kontrolny (JPK),
  • Wystawianie faktur w formie elektronicznej,
  • Uczestniczenie w aukcjach i przetargach elektronicznych (np. www.e-przetarg.pl),
  • Podpisywanie raportów do Generalnego Inspektora InformacjiFinansowej (GIIF),
  • Zgłaszanie drogą elektroniczną zbiorów danych osobowych do GIODO,
  • Składanie e-deklaracji do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG).
  • Sprawozdawczość pomiędzy Ośrodkiem Szkolenia Kierowców (OSK) a Starostwem (www.osk.pwpw.pl)

Niekwalifikowany podpis elektroniczny dla podmiotów medycznych

Firma CenCert przygotowała specjalną ofertę dla podmiotów medycznych (takich jak apteki, hurtownie leków, producenci leków), które od 1 stycznia 2018 będą zobligowane do używania niekwalifikowanych certyfiaktów elektronicznych w komunikacji z ZSMOPL (Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi).

Firmy oraz instytucje zainteresowane uzyskaniem certyfikatu niekwalifikowanego proszone są o wypełnienie formularza, podpisanie go oraz odesłanie skanu mailem na adres apteka@cencert.pl - certyfikat jest wystawiany i odsyłany online w ciągu 1 dnia roboczego (płatność 14 dni od wystawienia faktury).

Krajowy Węzeł Tożsamości

CenCert posiada również specjalną ofertę skierowaną do jednostek publicznych (takich jak urzędy miast, urzędy gmin, agencje rządowe itp.), które do końca 2019 muszą się zintegrować z Krajowym Węzłem Tożsamości.

Podmioty zainteresowane uzyskaniem certyfikatu niekwalifikowanego proszone są o wypełnienie formularza, podpisanie go oraz odesłanie skanu mailem na adres biuro@cencert.pl - certyfikat jest wystawiany i odsyłany online w ciągu 1 dnia roboczego (płatność 14 dni od wystawienia faktury).

Pieczęć elektroniczna

W naszej ofercie mamy również kwalifikowane pieczęci elektroniczne dla instytucji lub przedsiębiorstw. Więcej o tym wygodnym rozwiązaniu znajdziesz w dziale cennik.