• Zdjęcie 1/3 - Molo w Sopocie Sopot 4
 • Zdjęcie 2/3 - Molo w Sopocie Sopot 3
 • Zdjęcie 3/3 - Molo w Sopocie Sopot 2

TV Filmy

Likwidacja piaskowej łachy w Sopocie 3245

Likwidacja piaskowej łachy w Sopocie

Imprezy

O nas

Jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówka Sopotu. Składa się z 2 części: spacerowej o długości 511, 5 (najdłuższy drewniany pomost w Europie) oraz usytuowanego na lądzie placu o powierzchni 20 tys. mkw.
Molo to jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówka kurortu. Składa się 2 części: lądowego placu i słynnego drewnianego pomostu.

Część lądowa (Skwer Kuracyjny) to teren o pow. 20 tys. mkw., na którym znajdują się przepiękna zabytkowa fontanna, latarnia morska z punktem widokowym, muszla koncertowa, punkty gastronomiczne oraz dużo zieleni. Na placu mogą być organizowane imprezy masowe dla maks. 6 tys. osób, a w okresie zimowym funkcjonuje tu sztuczne lodowisko. Przez cały rok na Molo działają restauracje Laguna Smaku oraz Rybna Ferajna.

Część drewniana (czyli spacerowa) obejmuje, oprócz głównego pomostu (511,5 m z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej), pokłady dolne oraz pokład boczny, które umożliwiają przybijanie statków pasażerskich oraz jachtów. W połowie 2011 roku przy głowicy mola została oddana do użytku przystań dla ponad 100 jachtów, przy której działa restauracja Meridian. Stężenie jodu w miejscach najdalej wysuniętych w morze jest dwukrotnie większe niż na lądzie.

Do 23 kwietnia 2021 roku wstęp na pomost spacerowy jest bezpłatny. Prosimy jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż z uwagi na trudne warunki atmosferyczne (opady, niskie temperatury, porywisty wiatr) drewniany pokład może być bardzo śliski!

 

Opinie (2)

Patryk z łodzi
Termin skorzystania z usługi: lipiec 2021

Ochrona Grom kasuje 30zl za osobę za wejscie na molo nocą, tak bylo wczoraj.

w kategorii

Molo

3.0
 • atrakcyjność:
  2
 • stan utrzymania:
  4
as
Termin skorzystania z usługi: sierpień 2020

Wejście - ceny z kosmosu. Atrakcja mierna gdy się jest n-ty raz.

w kategorii

Molo

2.0
 • atrakcyjność:
  2
 • stan utrzymania:
  2