stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

IX Festiwal Muzyka Przeciwko Nietolerancji i Przemocy (25 opinii)

w każdy wtorek (do 25.08), godz. 20:00

Gdańsk,
Kup bilet
W tym roku przypada IX edycja festiwalu trwającego już od 2000 roku.
Festiwal stał się miejscem, w którym dochodzi do niezliczonych spotkań różnych kolorów, dźwięków, kultur i duchów o otwartych umysłach - Festiwal bez granic dla ludzi bez granic. Festiwal głosi uniwersalne wartości miłości, braterstwa i szacunku dla innych.
Wydarzenie to ukazuje dynamiczny obraz świata w ciągłej przemianie.
Prezentują się wykonawcy, którzy oprócz działalności muzycznej dbają o stronę wizualną swoich występów, nierzadko łącząc muzykę z innymi dyscyplinami artystycznymi jak filmy, teatr, performance, twórczość video itp. Sopocka Łysa Góra ożywi się występami na wolnym powietrzu, stoiskami pełnymi kolorów i nie znającą wytchnienia, atmosferą karnawału. Festiwal sprawia, że okolica zamienia się w bajkowy świat zapachów, kolorów, światła, rytmu i głosu. Podczas festiwalu znajduje się miejsce zarówno dla widowisk jak i wypoczynku, kontemplacji i komunikacji.

W atmosferze otwartej przestrzeni łatwiej jest nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, poznawać rzeczy nowe, nieznane. W takim kontekście, tolerancja i wzajemny szacunek są nie tylko dobrymi życzeniami ale, stają się rzeczywistością. Na ostatnim festiwalu przybyło ponad 4.000 osób. Tak jak poprzednie edycje został uznany za wielki sukces przez krytyków. Na tym festiwalu do tej pory wystąpiło już wielu wybitnych muzyków i zespołów.

Historia Festiwalu
W roku 2000, trójmiejski muzyk i działacz kulturalny Larry Okey Ugwu, został poinformowany przez Policję o 3.30 nad ranem, podczas głębokiego snu, iż jego samochód znaleziono około 100 m od domu, roztrzaskany o mur i zdemolowany wraz z obraźliwymi, rasistowskimi napisami. Ponieważ samochód artysty nie był ubezpieczony ani on sam nie miał możliwości finansowych na naprawę ani tym bardziej na kupno nowego samochodu, przyjaciele z branży muzycznej i teatralnej postanowili zorganizować koncert pod hasłem: " Zbieramy na blacharza- Pomóżmy Larremu". Akcji przewodniczyli Krzysztof Skiba i Paweł "Konio" Konnak. Impreza odbyła się w klubie Gazete Rock Caffe w Gdańsku. Podczas tego wieczoru zebrano pieniądze na naprawę zniszczonego samochodu. W tym samym roku Larry podjął decyzję o zorganizowaniu festiwalu "Muzyka przeciwko Nietolerancji i Przemocy". Pierwsza i Druga edycja tego Festiwalu miała miejsce w Sopockim Klubie"Sfinks".
III Edycja odbyła się w Gdyni na Małym Kacku w Gdyńskim Centrum Kultury. Pozostałe edycje odbyły się na plaży w Sopocie obok Chaty Góralskiej "Koliba". W każdym roku Festiwalowi towarzyszy Parada wolnych bębniarzy, muzyków, aktorów oraz widowni. Każdemu Festiwalowi towarzyszy również hasło.
Pojawiały się takie hasła jak : "Zamiast kija - kup bęben" czy "My w Europie- Stop Przemocy", "Pomóż Afryce", 'Peace & Love","Pomimo skrzywienia normalny". W tym roku hasło brzmi : "Wszyscy jesteśmy Polakami". Poprzez muzykę i radosną zabawę pragniemy pokazać i uświadomić iż ludzie różnych narodowości żyjący w Polsce stanowią część naszego narodu, nadają mu kolorytu i wzbogacają go swoją kulturą i sztuką. Publiczność podczas wszystkich edycji Festiwalu osiągnęła liczbę około 50 tysięcy.
W tym roku Festiwal odbędzie się po raz pierwszy na Łysej Górze w Sopocie.

PROGRAM

5 września

Parada na Monciaku (g.13.00)
z udziałem bębniarzy, szczudlarzy i publiczności

Oficjalne rozpoczęcie - Łysa Góra Sopot (g.16.00)
Larry okey Ugwu

wykład
Jacek Staniszewski

Koncerty, g.16.30

- Navigator (16.45-17.05)
- Addicted to rock (17.20-17.50)
- Lajk (18.05-18.35)
- Petarda (18.50-19.20)
- Pawilon (19.35-20.05)
- Radio Bagdad (20.20-20.50)
- Tupot Białych Mew (21.05-21.35)
- Rude Boys Old Stars (21.50)

6 września

Piknik muzyczny

Dee Jays live music
( g. 12.00)
Daylight Slam - pojedynki poetyckie
( g.16.00 - 18.00)

Koncerty, g.18.30

- I Never Cry ( 18.30-19.00)
- Meat Machine (19.15-19.45)
- M.U.N. (20.00-20.30)
- Mordy (20.45-21.15)
- Majestic (21.30-22.00)
- Hair in the sink (22.15-22.45)
- Ricky Lion & Bongo Bongo (23.00)

Opinie (25)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.