Imprezy i wydarzenia

Nocna Zmiana Bluesa

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
24 stycznia 2010 (niedziela)
godzina:
19:00
adres:
bilety:
45 zł , ulgowy 35 zł
sprzedaż:
58 341-93-64
PATRONAT

24 stycznia 2010 (niedziela) o godzinie 19:00

zapraszamy do Blue Time

na koncert zespołu NOCNA ZMIANA BLUESASkład zespołu:
Sławek Wierzcholski - harmonijka, śpiew
Joanna Szczepańska - skrzypce, śpiew
Witold Jąkalski - slide guitar
Marek Dąbrowski - gitara
Piotr Dąbrowski - gitara basowa, śpiew
Grzegorz Minicz - bębny, tara

Ceny biletów:
35zł / 45 zł (w dniu koncertu) - studenci
45zł / 55zł (w dniu koncertu) - normalny


Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 27 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów!

Siedemnaście wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Ponad dwa tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w Zimbabwe!

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak "Szósta zero dwie", "Blues mieszka w Polsce", "John Lee Hooker" czy "Chory na bluesa".

Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Świadczą o tym m.in. hasła w encyklopediach muzycznych, CD z serii "Złota kolekcja" wydawnictwa EMI Poland , występy w programach TVP jak m.in. "Szansa na sukces" i wielu innych.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym www.rdc.pl i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem "Chorym na bluesa"!

Od dwóch kadencji jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego oraz wiceprezesem Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno Muzycznych SAWP.

Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają wzmacniaczy lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych.
Sekcję rytmiczną tworzą:
Grzegorz Minicz - bębny,
Piotr Dąbrowski - akustyczna gitara basowa
Marek Dąbrowski - gitara akustyczna.

Improwizującymi solistami zespołu są obok Sławka:
- Joanna Szczepańska, jedna z nielicznych kobiet grających bluesa na skrzypcach. Na co dzień stateczna doktorantka w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na scenie zmienia się ekspresyjną instrumentalistkę!
- Witold Jąkalski, czołowy polski gitarzysta posługujący się techniką slide, dysponuje własnym, rozpoznawalnym stylem choć uważny słuchacz dostrzeże w jego grze fascynacje mistrzami takimi jak Johnny Winter czy Sonny Landreth!

Grają już ponad ćwierć wieku... A ciągle promieniują energią i radością grania! Z łatwością nawiązują kontakt z każda widownią, której udziela się pozytywna atmosfera koncertu.

27 lat to sporo... ale według bluesowych kanonów to dopiero ... początek środka muzycznej drogi! Nocna Zmiana Bluesa dopiero rozwija skrzydła!
Jam Session Bluesowe w każdy wtorek

w każdy wtorek godz. 20:00

Gdynia,
koncerty
Wstęp wolny
Warsztaty Harmonijkowe

24 - 26 listopada 2017 godz. 11:00

Gdynia,
wystawy, spotkania
bilety 199 zł
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.