Northvolt Systems Poland Sp. z o.o.

Northvolt Systems Poland

Wybierz numer

880-390-014
g...@northvolt.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/6 - Northvolt Systems Poland Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/6 - Northvolt Systems Poland Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/6 - Northvolt Systems Poland Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/6 - Northvolt Systems Poland Gdańsk +3 1
 

O nas

Northvolt to europejski producent wysokiej jakości ogniw i systemów bateryjnych, wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska.
Firma została założona w 2016 roku z misją budowy najbardziej ekologicznej baterii na świecie o minimalnym śladzie węglowym i najwyższych możliwościach recyklingu, aby zapewnić europejską transformację ku zdekarbonizowanej przyszłości. Northvolt zatrudnia ponad 1600 pracowników 83 różnych narodowości w swoich lokalizacjach w Szwecji i Polsce. Do partnerów biznesowych i klientów Northvolt należą m.in. ABB, BMW Group, Scania, Siemens, Vatenfall, Vestas i Volkswagen Group. 
  
Od 2018 firma funkcjonuje w Polsce pod nazwą Northvolt Poland Sp. z o.o. Spółka została zawiązana, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na kompletne systemy bateryjne. W fabryce w Gdańsku produkuje systemy magazynowania energii oraz moduły bateryjne zastępujące silniki spalinowe w maszynach wykorzystywanych w przemyśle. Obecnie firma Northvolt Poland planuje zwiększyć swoje zdolności produkcyjne, inwestując w Gdańsku 200 milionów dolarów w budowę wysoce zautomatyzowanego zakładu produkcyjnego o powierzchni 50 tysięcy m².