Imprezy i wydarzenia

Otwarta Oczyszczalnia (5 opinii)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
16 września 2017 (sobota)
godzina:
10:00, 11:30, 13:00, 14:30
miejsce:

Oczyszczalnia Ścieków Gdańsk Wschód  mapa

adres:
Gdańsk, Benzynowa 26
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

"Otwarta Oczyszczalnia" to wspólna inicjatywa Miasta Gdańska, Saur Neptun Gdańsk i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. W jedną sobotę sierpnia i września Oczyszczalnia Ścieków Gdańsk Wschód zostanie otwarta dla zwiedzających. Każdy mieszkaniec Gdańska, lub mieszkaniec innego miasta, którego interesuje tematyka oczyszczania ścieków może zapisać się na specjalnie przygotowaną wizytę. Organizatorzy stworzyli w tym celu dedykowaną stronę internetową.Strona umożliwia nie tylko zapisy na najbliższy termin zwiedzania, ale można na niej znaleźć również cały harmonogram wizyt w 2017 roku oraz wiele ciekawych informacji i materiałów multimedialnych na temat gdańskiej oczyszczalni i nie tylko.

Goście przejdą trasą pokrywającą się mniej więcej z drogą, jaką przebywają ścieki w procesie oczyszczania. Na koniec, uczestnicy wizyty będą mieli możliwość zapoznać się z instalacjami, dzięki którym możliwe jest zagospodarowanie biogazu oraz osadów ściekowych, czyli produktów ubocznych procesu oczyszczania.

Osoba, która chce skorzystać z możliwości zwiedzenia OW, musi się wcześniej zapisać na określony dzień i godzinę, korzystając z formularza udostępnionego na stronie www.otwartaoczyszczalnia.pl. Zwiedzanie odbywa się wyłącznie w grupie, która może liczyć minimalnie 10, a maksymalnie 30 osób. Nie ma możliwości zwiedzania OW indywidualnie. Zwiedzanie OW jest możliwe dla osób, które mają ukończone 12 lat. Dodatkowo, dla osób, które nie ukończyły 18 roku życia, zwiedzanie może odbywać się wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej. Zwiedzanie jest możliwe wyłącznie w terminach ogłoszonych na stronie www.otwartaoczyszczalnia.pl.

Organizator wyznacza Osobę oprowadzającą, która jest odpowiedzialna za zwiedzających podczas ich pobytu na terenie OW. Przed rozpoczęciem zwiedzania, Osoba oprowadzająca sprawdza listę obecności zwiedzających zgłoszonych na dany termin. Osoba oprowadzająca zapoznaje zwiedzających z Zasadami BHP. Każdy zwiedzający oświadcza pisemnie, że zapoznał się z Zasadami BHP. Po zakończeniu części formalnej rozpoczyna się zwiedzanie obiektów, które powinno trwać nie dłużej niż 1 h 30 min. Przed opuszczeniem OW przez zwiedzających, osoba oprowadzająca ponownie sprawdza listę obecności oraz weryfikuje, czy u zwiedzających nie występują jakieś dolegliwości lub inne objawy niedyspozycji psychofizycznej.
Drzwi Otwarte w Teatrze Wybrzeże
mar 23-25

piątek - niedziela

Gdańsk, Duża Scena, Czarna Sala,...
bilety 5-90 zł
Kup bilet
Dodaj zdjęcie

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem