Pałac Poledno

adres
86-122 Bukowiec, Poledno 2
telefon
52 333-17-00
e-mail
h...@poledno.pl pokaż
www
poledno.pl
Godziny otwarcia
codzienniecałą dobę

Napisali o nas

  • Krótki, ale elegancki urlop w okolicach Trójmiasta
    Krótki, ale elegancki urlop w okolicach Trójmiasta 12 sierpnia 2018 (63 opinie) Sezon wakacyjny trwa w najlepsze, niestety nie zawsze mamy możliwość wyjazdu na długi urlop. Alternatywą może być krótki wyjazd za miasto na weekend lub kilka dni. Proponujemy...

O nas

Czarujace i nietuzinkowe miejsce... przepyszna kuchnia i wszechobecna natura niedaleko Bydgoszczy, jedynie 2h od Trójmiasta.

Poledno – niewielka wieś położona niedaleko takich miast jak Świecie, Chełmno oraz Bydgoszcz. Historia miejsca z jakim związany jest Zespół Pałacowo-Parkowy w Polednie sięga 1415 roku, kiedy to odnotowano pierwsze wzmianki o tej miejscowości. W drugiej połowie XVI wieku wieś Poledno należała do dóbr królewskich, a jej dzierżawcą był kasztelan elbląski Rafał Konopacki. Wśród kolejnych właścicieli Poledna wymieniana jest rodzina Czapskich z Bukowca (1850 r.) oraz Hilmar von Wuthenau (1869 r.). W okolicach 1890 roku powstaje murowany budynek Pałacu. W XX-tym wieku po wybuchu II wojny światowej zespół pałacowo-parkowy przechodzi w posiadanie Ż. von Falleis (1941 r.) a od 1948 r. dobra stają się własnością Skarbu Państwa. Od początku lat 90-tych dwór staje się własnością prywatną i powraca do wcześniejszego blasku za sprawą nowych właścicieli.

Na terenie majątku zbudowaliśmy dla Państwa kompleks, w którego skład wchodzi przede wszystkim hotel, restauracja, przepiękne sale konferencyjne oraz, unikatowa na skalę europejską, wystawa edukacyjno-przyrodnicza. Na wiosnę 2017 r. obiekt wzbogaciliśmy o strefę relaksu i spa.

Zdjęcia

Wideo