stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pola Nadziei na Pomorzu (1 opinia)

 • niedziela, 25 kwietnia
 • Lokalizacja
  Trójmiasto
 • Bilety
  wstęp wolny

19 kwietnia ruszyła wirtualna zbiórka na rzecz pomorskich hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu 2021. W tym roku z powodu pandemii odbywa się ona głównie online na stronie akcji, na portalu zrzutka.pl oraz na Facebooku. W piątek, 23 kwietnia ruszy Marszobieg "Żonkilowa droga", a w niedzielę, 25 kwietnia swoją premierę będzie miała internetowa telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV, która pokaże, jak pomagają pomorskie hospicja. W jej programie nie zabraknie także energetycznych koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi!

Czym są Pola Nadziei na Pomorzu?
Pola Nadziei to akcja organizowana każdej wiosny w wielu miastach Polski, także w Trójmieście i w Pucku. Jej celem jest pozyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi u kresu życia. Równie ważny jest także jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby osób cierpiących.

Pola Nadziei na Pomorzu organizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Dochód z całej zbiórki wesprze działalność tych hospicjów.

Maszeruj razem z nami!
Serdecznie zapraszamy osoby, które lubią aktywność fizyczną, do wzięcia udziału w Marszobiegu "Żonkilowa droga". Nasza sportowa akcja potrwa od godz. 9.00 rano 23 kwietnia aż do północy 25 kwietnia. Każdy może wziąć w niej udział. Można wystartować z dowolnego miejsca. Jedynym warunkiem jest wcześniejsza rejestracja i wpłata symbolicznej opłaty wpisowej, która wynosi minimum 10 zł. Oczywiście można wpłacić więcej, bo cały dochód z Marszobiegu zostanie przekazany na Pola Nadziei na Pomorzu 2021, czyli na wsparcie działalności 7 pomorskich hospicjów. Zachęćcie rodzinę i przyjaciół do wspólnej aktywności!

Regulamin i rejestracja zapisów dostępne są na stronie Fundacji Przytulny Domek: http://przytulny-domek.pl/

Jak wpłacić darowiznę dla hospicjów?
Główna część zbiórki odbędzie się w dniach 19 kwietnia - 2 maja i będzie prowadzona online:
- na stronie akcji: https://www.polanadzieinapomorzu.pl/ - znajdziesz tam okienko do wpłat,
- na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/z/pnnp2021,
- poprzez skarbonkę "Pola Nadziei na Pomorzu 2021" na Facebooku:
https://www.facebook.com/donate/989749615160501/

Dołącz do nas i wrzuć datek, który pomoże hospicjom w trudnym czasie pandemii.
Tradycyjne skarbonki Pól Nadziei będzie można znaleźć także w wybranych firmach, sklepach, m.in. w sieci piekarni Mielnik, oraz w parafiach.

Włącz Pola Nadziei na Pomorzu TV!
W niedzielę, 25 kwietnia swój pierwszy program wyemituje telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV. Współtworzona przez 7 pomorskich hospicjów pokaże, na czym polega opieka hospicyjna, jak wygląda troska o pacjentów i codzienne działanie. W jej programie nie zabraknie także energetycznych koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi! Dla widzów zagrają m.in. Adam Kalinowski, finalista programu The Voice of Poland oraz grupa wokalno-taneczna Da Capo al Fine. Telewizja będzie nadawać przez stronę www.polanadzieinapomorzu.pl.

Znajdziesz ją także na kanale YouTube pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=QesG9CJ-URY
Dokładny scenariusz wydarzenia będzie dostępny na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Podejmiesz wyzwanie?
19 kwietnia rozpoczynamy również nasz challenge na Facebooku! Zadanie jest proste - wystarczy zrobić sobie zdjęcie lub filmik z żółtym motywem, w treści posta nominować trzy osoby, firmy lub organizacje, dopisać hasztag #polanadzieinapomorzu oraz wpłacić choćby drobną kwotę na numer konta: 66 1540 1098 2001 5562 4727 0012 z dopiskiem "Pola Nadziei na Pomorzu".
Niech dobro zakwitnie!

Opinie (1)

 • Telewizja w internecie świetnie wyszla

  Trzymać tak dalej ....

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • imprezy i akcje charytatywne , spacer , degustacja
  maj 15-16
  sobota - niedziela, g. 15-21
  Gdańsk, Hotel Królewski
  Grill w Hotelu Królewskim
 • badania , imprezy i akcje charytatywne
  maj 20
  czwartek, g. 9:00 - 13:00
  Gdynia, Urząd Miasta Gdyni
  Ambulansowy pobór krwi