Impreza

Poland Business Run 2018

data:
2 września 2018 (niedziela)
godzina:
10:30
miejsce:

Europejskie Centrum Solidarności  mapa

adres:
Gdańsk, pl. Solidarności 1
bilety:
378 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

W niedzielę 2 września po raz kolejny wystartuje największa charytatywna sztafeta w kraju - Poland Business Run 2018. Pięcioosobowe drużyny w największych miastach Polski pobiegną, by pomóc kolejnym osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Gdańsk został gospodarzem biegu już po raz trzeci - mieszkańcy Pomorza będą mieli okazję sprawdzić swoje siły w sportowej rywalizacji, a przy okazji wspomóc charytatywny cel.



Zapisy do Gdańsk Business Run ruszają już 24 kwietnia za pośrednictwem strony https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/gdansk

Charytatywna sztafeta Poland Business Run co roku gromadzi na starcie pracowników polskich firm i korporacji, mniejszych przedsiębiorstw, a także znanych aktorów, sportowców i ludzi kultury. Zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami - po raz pierwszy w aż 8 miastach Polski pobiegła ogromna liczba 20 135 osób. Udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

- We wrześniowym biegu mogą wziąć udział wszystkie osoby, które zgłoszą swoją 5-osobową drużynę. Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisach będzie decydować kolejność zgłoszeń. W niektórych miastach miejsca kończą się naprawdę szybko, dlatego prosimy nie zwlekać z rejestracją - komentuje Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

W Gdańsku bieg odbył się po raz pierwszy 2 lata temu. W zeszłym roku wzięło w nim udział 228 sztafet pięcioosobowych, reprezentujących m.in. gdańskie firmy i instytucje. Dzięki biegaczom z Pomorza udało się pomóc dwóm beneficjentom - Mateuszowi Pędziwiatrowi i Sebastianowi Szostkowi. Fundacja Poland Business Run mogła im pomóc w sfinansowaniu rehabilitacji i profesjonalnych protez.

- Dzięki biegaczom Gdańsk Business Run mogłem nie tylko "stanąć na nogi", ale także samodzielnie pojawić się na starcie i pobiec ramię w ramię z uczestnikami biegu. Nie sądziłem, że po wypadku coś takiego będzie możliwe i że wrócę do sportowej aktywności. Mam nadzieję, że w tym roku w sztafecie weźmie udział jeszcze więcej Pomorzan i kolejne osoby w podobnej sytuacji otrzymają pomoc i wrócą do normalnego życia sprzed wypadku czy amputacji - mówi Mateusz Pędziwiatr, podopieczny Fundacji Poland Business Run.

Beneficjentem Gdańsk Business Run 2018 jest Marek Wesołowski, 22-latek z Kwidzyna, który w grudniu 2017 r. uległ wypadkowi i przeszedł amputację obu nóg na wysokości podudzi. Dzięki bliskim i pomocnym ludziom powoli dochodzi do zdrowia. Aby mógł stanąć na nogi, czeka go długa rehabilitacja i zakup protez, które wymagają znacznych nakładów finansowych. Pomogą w tym biegacze, którzy wezmą udział w gdańskiej edycji tego wyjątkowego sportowego wydarzenia.


W Poland Business Run angażują się tysiące osób - biegacze, wolontariusze, ambasadorzy i sponsorzy. Szczytny cel, promocja aktywnego stylu życia, a przy okazji integracja pracowników polskich firm sprawiły, że impreza wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych w wielu miastach. Jak co roku wezmą w niej udział drużyny składające się z 5 zawodników, każdy ma do pokonania dystans ok. 4 km. Do sztafety pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale zapisy w pierwszych miastach ruszają już wkrótce. 24 kwietnia rozpoczyna się rejestracja w Gdańsku.

- W 2018 roku ponownie postawiliśmy na trasę wokół Europejskiego Centrum Solidarności, gdyż biegacze i kibice ją pokochali. Jest to miejsce tętniące historią, a symboliczne przebiegnięcie pod Bramą nr 2 było dla wielu fajnym przeżyciem. Planujemy jak w zeszłym roku uruchomić plan wspólnych treningów już od czerwca, szykujemy też kilka spotkań integracyjnych wokół tematyki biegania. O wszystkim będziemy informować na bieżąco na wydarzeniu https://www.facebook.com/events/174948143225723/ - mówi Magda Jabłońska, koordynator Pomorskiego Oddziału Poland Business Run

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.polandbusinessrun.pl

Informacja o biletach:
Wysokość opłaty startowej, jaką wnoszą zawodnicy za udział w biegu wynosi 350 netto za całą drużynę (378 zł brutto). Z kwoty 70 zł netto opłaty startowej za każdego zawodnika 53 zł netto przekazywane jest na wsparcie beneficjentów, a 17 zł pokrywa koszty administracyjne Fundacji związane z organizacją biegu i zapewnieniem odpowiedniego wsparcia dla biegu w poszczególnych miastach.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
19.08 g.17.00
Euro Finannce Polonia Piła
19.08 g.17.00
Pogoń II Szczecin
24.08 g.20.30
Korona Kielce
25.08
Budowlani SA Łódź
25.08 g.16.00
Pogoń Siedlce
18.08 g.20.30
Górnik Zabrze
18.08 g.18.00
Wisła Płock
15.08 g.18.00
Gwardia Koszalin
12.08 g.14.30
Speed Car Motor Lublin
11.08 g.20.30
Górnik Zabrze