Pracownia Psychologiczno-Seksuologiczna ID Katarzyna Nosek-Komorowska

Pracownia Psychologiczno-Seksuologiczna ID

Wybierz numer

732-998-777
k...@gmail.com pokaż
  • Zdjęcie 1/5 - Pracownia Psychologiczno-Seksuologiczna ID Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/5 - Pracownia Psychologiczno-Seksuologiczna ID Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/5 - Pracownia Psychologiczno-Seksuologiczna ID Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/5 - Pracownia Psychologiczno-Seksuologiczna ID Gdańsk +2 1
 

Artykuły o nas

O nas

Dr n. społecznych, psycholog, seksuolog kliniczny (Certyfikat Seksuologa Klinicznego PTS nr 109), specjalista psychoseksuolog, terapeuta poznawczo-behawioralny (Certyfikat Terapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB nr 409), TSR, DBT, Terapia Schematu.
Psycholog, pedagog, doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, magister psychologii i licencjat pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego.
Certyfikowany terapeuta poznawczo-behawioralny. Certyfikowany seksuolog kliniczny. Specjalista psychoseksuolog.

Jest absolwentką Podyplomowych Studiów z Seksuologii Klinicznej oraz Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, Psychologii Klinicznej na Akademii Medycznej w Gdańsku, Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Politechnice Gdańskiej.
Ukończyła szkolenia: Opiniowanie sądowo-psychologiczne w sprawach z udziałem dzieci (Fundacja Dzieci Niczyje w Warszawie), Zorientowana na traumę terapia poznawczo-behawioralna metodą przedłużonej ekspozycji (Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania Uniwersytetu Warszawskiego), I i II stopień TSR - Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu w Warszawie), Terapia Schematu, Dialektyczno-Behawioralna Terapia.

Uczestniczka czynna i bierna wielu konferencji krajowych i międzynarodowych. Nauczyciel akademicki z 16-letnim stażem. Biegły sądowy.

Swoje doświadczenie zdobywała jako psycholog i seksuolog kliniczny - kierownik oddziału terapeutycznego dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo, w tym dla sprawców przestępstw seksualnych oraz w gabinecie prywatnym.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Zajmuje się pomocą psychologiczną i seksuologiczną, psychoterapią indywidualną, par oraz grupową. Specjalizuje się w tematyce przestępstw seksualnych, dysfunkcji seksualnych, zaburzeń stresu pourazowego, zaburzeń lękowych i afektywnych, zaburzeń osobowości i zachowania.

Oceny (66)

Maciej
Ocena wyróżniona  |  Termin usługi: październik 2020

Terapię u Pani Kasi zacząłem 4 miesiące temu z powodu nawracających stanów depresyjnych, zaburzeń lękowych oraz dysfunkcji seksualnych leczonych równolegle u lekarza psychiatry. Dla mnie osobistym sukcesem było całkowite otwarcie się przed terapeutką (a nie jest to moja pierwsza terapia) już na pierwszej sesji, przyzwolenie sobie na głośne powiedzenie o swoich traumach, krępujących problemach - również natury seksualnej. Nie musieliśmy się jakoś szczególnie docierać, podchodzić. To wszystko dzięki poczuciu bezpieczeństwa, bardzo dużej dawce empatii i ciepła, ale również stanowczości, otwartości i profesjonalizmie jaki otrzymałem od Pani Kasi. Pani Kasia trafnie postawiła diagnozę zaburzeń osobowości oraz zaproponowała adekwatny rodzaj terapii, a sam proces jej prowadzenia nie odbywa się tylko za pomocą sesji terapeutycznych, ale także poprzez masę dodatkowych materiałów, które na bieżąco otrzymuję od terapeutki. Pomimo długotrwałego i żmudnego procesu jakim jest psychoterapia (ogólnie), na każdej sesji otrzymuję ważne wskazówki dot. taktyk poznawczo-behawioralnych, które pozwalają radzić sobie z codziennymi trudnościami.

Psycholodzy

6.0
Wojciech
Termin usługi: luty 2024

Parę lat temu uczestniczyłem w terapii dla par prowadzonej metodą behawioralną. Terapia trwała przez większość część roku. To był nasz pierwszy raz i na początku podobało nam się dość luźne podejście pani Kasi. Pani Kasia na jednej z pierwszych sesji, poprosiła mnie o wypełnienie testu na Aspergera. Było to dla mnie zadziwiające, bo nigdy wcześniej nikt tego u mnie nie podejrzewał. Niemniej wynik wyszedł jednoznacznie negatywny. Co ciekawe, inni terapeuci byli zdumieni, że ktoś mógł u mnie to podejrzewać. Po pewnym czasie zaczęło mi przeszkadzać powierzchowność tego rodzaju terapii, lecz trudno było zejść głębiej. Powodem była moja partnerka, która bez trudu potrafiła przejąć każde spotkanie. Pani Kasia nie chciała ingerować, żeby nie być "zbyt stronniczą". Terapia doprowadziła do nikąd. Dopiero kolejni terapeuci uświadomili nam jak może wyglądać dobra terapia dla par. Jasne, potrafiliśmy już lepiej ubrać w słowa nasze problemu, ale czuło się zrozumienie już od samego początku.

Terapia małżeńska

2.0
Tomasz Gdańsk-Morena
Termin usługi: wrzesień 2023

Do Pani Dr trafiłem z polecenia znajomych, do sprawy podchodziłem sceptycznie. Po dwóch miesiącach terapii stwierdzam, że jedną z najlepszych rzeczy które dla siebie w życiu zrobiłem to właśnie terapia, właśnie u Pani Psycholog. Dziekuję i pozdrawiam serdecznie.

Psycholodzy

6.0
Mirek
Termin usługi: sierpień 2022

Miałem tą okazję kilkakrotnie skorzystać z wsparcia i pomocy pani Katarzyny. Zawsze byłem pod wrażeniem zaangażowania i chęci pomocy. To co zawsze mi bardzo odpowiadało to interaktywna forma spotkań. Wyniki nie przyszły natychmiast bo istotne tez jest nasza chęć do zmian i spojrzenia na pewne kwestie inaczej. Wcześniej miałem sposobność skorzystać z porad innych gabinetów i mam porównanie. Polecam zdecydowanie, nie warto wahać się. Przy okazji pani Kasiu dziękuje bardzo za kawę, pyszna.

Psycholodzy

5.4
M
Termin usługi: sierpień 2022

Profesjonalizm, zaangażowanie, autentyczność i energia. Cieszę się, że trafiłam na takiego terapeutę.

Psycholodzy

6.0
Karolina
Termin usługi: sierpień 2022

Pani doktor jest świetna. Spotkania z nią przez ostatni rok bardzo mi pomogły a do tego wiem ze zawsze można na niej polegać. Mimo niepewności związanej z pójściem do psycholog Pani doktor sprawiła ze to była dobra decyzja. Zdecydowane efekty terapii z ogromnym wsparciem.

Psycholodzy

6.0
AT
Termin usługi: sierpień 2022

Bardzo polecam Panią Katarzynę, rozmowy w super przyjaznej atmosferze, a przede wszystkim skuteczna psychoterapia. Pomaga stanąć na nogi i zrozumieć wiele aspektów.

Psycholodzy

6.0
M.Z.
Termin usługi: sierpień 2022

Nie byłam na początku przekonana. Jestem z tych, którzy szybko rezygnują, ale ponieważ to nie była moja pierwsza próba terapii, postanowiłam dać sobie trochę czasu. I nie żałuję. Pani Katarzyna jest bardzo empatyczna, ale nie w przesłodzony sposób, który często mi przeszkadza. Myślę, że jej naprawdę zależy. Po kilku tygodniach zdecydowałam się również na wizytę u psychiatry, co zasugerowała p. Katarzyna (ale nie naciskała, za co również jestem wdzięczna) i równolegle przyjmuję środki antydepresyjne i chodzę na terapię. Bardzo pomocna była dla mnie możliwość pisania wiadomości pomiędzy spotkaniami, w chwilach kryzysowych, i analiza tego później razem. Jestem często zaskoczona drobiazgami, prostymi obserwacjami p. Katarzyny, które uświadamiają mi niektóre mechanizmy mojego myślenia. Na pewno jestem silniejsza, lepiej radzę sobie ze stanami lękowymi i pracuję nad budowaniem poczucia własnej wartości. Mniej boję się być sobą i mniej unikam konfrontacji. To dla mnie sporo + motywacja, żeby pracować dalej.

Psycholodzy

5.4
Diana
Termin usługi: sierpień 2022

Pani Kasia bardzo mi pomogła. Jest empatyczna, zaangażowana. Posiada dużą wiedzę, która jest pomocna w zdrowieniu. Polecam!

Psycholodzy

6.0
Magda
Termin usługi: sierpień 2022

Uczęszczam na terapię z nastoletnim dzieckiem. Pani Kasia stwarza klimat, w którym można mówić o najtrudniejszych sprawach i dostać fachową poradę.

Psycholodzy

5.6
Jadzia M
Termin usługi: sierpień 2022

Na terapię trafiłam w trakcie wypalenia zawodowego i z depresją, to był najgorszy czas w moim życiu. Dzięki terapii z Panią Kasią zrozumiałam, dlaczego próbuję przebić głową ścianę, nauczyłam się odpuszczać sobie i innym, co przełożyło się na poziom mojego szczęścia i pomogło mi zmienić moje nawyki na zdrowsze i lepsze dla mnie. Polecam z całego serca, bo gdyby nie Pani Kasia, nie wiem czy dzisiaj jeszcze bym żyła. Dzięki terapii dzisiaj buduję życie, o którym kiedyś marzyłam

Psycholodzy

6.0
DJ
Termin usługi: sierpień 2022

Panią Kasie polecił mi znajomy i miał racje. Bardzo dobrze odebrałem naszą współpracę, która szybko i pozytywnie na mnie wpłynęła. Polecam.

Psycholodzy

6.0
Ania
Termin usługi: sierpień 2022

Chodzę do pani doktor na terapię od dłuższego czasu i dzięki jej zaangażowaniu, zrozumieniu i kompetencjom znacznie podniosło to jakość mojego życia. W gabinecie (i nie tylko tam, także na zoomie :-)) u pani doktor można spodziewać się zrozumienia, akceptacji, a ponadto można otworzyć się bez obaw, że zostanie się ocenionym.

Psycholodzy

6.0
Martyna
Termin usługi: sierpień 2022

Na spotkania z Panią Katarzyną uczęszczam od dawna i po takim czasie stwierdzam, że jest to najlepsza specjalistka, jaką spotkałam. Spotkania zdecydowanie mi pomogły, dzięki nim w końcu czuję się zdrowa. Każda wizyta jest wypełniona wiedzą, podpowiedziami jak pomóc sobie w różnych sytuacjach, wsparciem i zrozumieniem. Nie czułam się oceniana (a takie doświadczenia negatywne już miałam). Wiem, że ma spotkaniach mogę się podzielić najróżniejszymi myślami i otrzymam wsparcie.

Psycholodzy

6.0
MG
Termin usługi: sierpień 2022

Uczęszczam na terapię u pani Nosek-Komorowskiej od października 2021 w związku z zaburzeniem lękowym uogólnionym. Przyjmuję także leki na to zaburzenie i całościowo, zapewne dzięki połączeniu leków i terapii, po prawie roku czuję się dużo lepiej. Serdecznie polecam

Psycholodzy

5.8
Tomasz
Termin usługi: listopad 2020

Uczęszczam na terapię do Pani Kasi i zdecydowanie mogę polecić każdemu kto zastanawia się nad rozpoczęciem terapii. Wprowadzą miłą, pełną akceptacji atmosferę podczas spotkań co ułatwia przełamanie się i otworzenie się. Każda wizyta przybliża do rozwiązania problemu oraz napawa optymizmem na lepsze jutro.

Psycholodzy

6.0
Marianna
Termin usługi: sierpień 2020

Z pomocy Pani Katarzyny korzystamy z mężem od kilku miesięcy. Zaczęliśmy jeszcze przed pandemią od spotkań w gabinecie, potem przeszliśmy na spotkania on-line. Ważne dla nas jest to, że nie czujemy żadnej różnicy. Atmosfera na spotkaniach jest bardzo przyjazna. Nie boimy się mówić o naszych problemach. Nie wstydzimy się mówić o obawach. W domu powstało hasło obgadamy to na terapii :) i tak też robimy, unikając niepotrzebnych kłótni. Warto skorzystać z pomocy i doświadczenia Pani Katarzyny

Terapia małżeńska

5.8
Michał
Termin usługi: listopad 2020

Chodzimy do p. Katarzyny z żoną na terapię dla par. Od pierwszego spotkania p. Katarzyna zdobyła nasze zaufanie. Spotkania są bardzo konkretne, osadzone w otaczającej rzeczywistości, a nie świecie naukowych teorii. A co najważniejsze spotkania dają efekt w codziennym życiu.

Terapia małżeńska

6.0
Kazik
Termin usługi: listopad 2020

Profesjonalnie,ale jednocześnie niezwykle ciepło i empatycznie- Pani Kasia to niesamowity terapeuta,który pomógł mi juz po pierwszej wizycie.

Psycholodzy

6.0
Marta
Termin usługi: październik 2020

Korzystam z porad Pani Kasi od kilku miesięcy. Dzięki okazanej empatii, wsparciu i zrozumieniu na terapii udało mi się zrozumieć i zaakceptować swoją osobowość. Atmosfera podczas sesji pozwala na swobodne otworzenie się i mówienie o swoich problemach. Spotkania są bardzo profesjonalne, pełne dobrych rad, ćwiczeń i zadań, które pozwalają na ciągłą pracę nad samym sobą. Dziękuję!

Psycholodzy

6.0