Przedszkole Tygryskowa Kraina

Przedszkole Tygryskowa Kraina

Wybierz numer

telefon do przedszkola: 518-965-405 505-838-800
t...@tlen.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 7:00 więcej
 • Zdjęcie 1/13 - Przedszkole Tygryskowa Kraina Gdańsk 4
 • Zdjęcie 2/13 - Przedszkole Tygryskowa Kraina Gdańsk 3
 • Zdjęcie 3/13 - Przedszkole Tygryskowa Kraina Gdańsk 2
 • Zdjęcie 4/13 - Przedszkole Tygryskowa Kraina Gdańsk +10 1
 

O nas

Kameralna placówka działa od 2011 r. mamy do dyspozycji własny ogród z placem zabaw. Obowiązuje u nas grupa łączona, która fantastycznie sprawdza nam się od wielu lat. W grupie jest 18 dzieci w wieku od 2, 5 do 5 lat.. Zapraszamy!!:)


Z dumą informujemy, że jako kolejna placówka w Polsce- Tygryskowa Kraina zdobyła certyfikat szkoleniowy z metody wychowawczej "Pozytywna Dyscyplina" :) celem jest kompleksowe wprowadzenie programu wychowawczego opartego o potrzebę przynależności, znaczenia i bezpieczeństwa, jaką mają dzieci. Respektując w sposób szczególny prawa dzieci do tego, aby były traktowane z takim samym szacunkiem jak dorośli skupimy się na pozytywnym wyznaczaniu reguł i uczeniu dzieci tego, co uznajemy za ważne, czyli: kompetencji społecznych, empatii, samokontroli, motywacji, umiejętności współpracy oraz krytycznego myślenia.

Pozytywna dyscyplina
Pozytywna dyscyplina
Wszechstronne kształtowanie osobowości wychowanka, uczenie zachowań zgodnych z obowiązującymi normami, rozwijanie odpowiedzialności za swoje czyny oraz kształtowanie prawidłowych relacji międzyludzkich - to główne cele wychowania. W realizacji tych celów niezwykle ważna jest tzw. pozytywna dyscyplina oraz wychowanie emocjonalne dzieci.
Dzieci trzeba nauczyć samodyscypliny, odpowiedzialnego zachowania; potrzebna jest im pomoc w nauczeniu się, jak dawać sobie radę z obowiązkami i wyzwaniami stawianymi przez życie. Dzieci powinny zostać wyposażone w siłę, która pozwoli im sprostać wymaganiom stawianym przez szkołę, grupę rówieśniczą, a później przez dorosłe życie. Pozytywna dyscyplina i wychowanie emocjonalne pozwalają uniknąć zarówno nadmiernej kontroli, jak i nadmiernej pobłażliwości, a jednocześnie skutecznie wpajają dzieciom zasady samodyscypliny, odpowiedzialności i współpracy w rozwiązywaniu problemów.
Wiele osób żywi przekonanie, że system surowości i kar jest skuteczny. Jednakże reakcje dzieci na długotrwałe stosowanie systemu kar może przybrać formę jednego lub kilku z tzw. „czterech kar":
1) rozżalenie („dorosłym nie można ufać"),
2) rewanż („ja jeszcze im pokażę"),
3) rebelia („zrobię im na złość, żeby udowodnić, że nie muszę postępować tak, jak chcą"),
4) rejterada („wycofanie się"), mogąca przybrać dwie formy:
a) chytrość („następnym razem nie dam się złapać"),
b) zaniżona samoocena („jestem złym człowiekiem").
Ponadto, kiedy stosowana jest nadmierna kontrola, odpowiedzialność zostaje przesunięta z dziecka na dorosłego.
Z kolei dzieci wychowane pobłażliwie rosną w przekonaniu, że świat jest im coś winien. Uczą się wykorzystywać całą swoją energię i inteligencję na to, żeby manipulować dorosłymi, zmuszając ich do spełniania swych życzeń. Spędzają więcej czasu próbując uchylić się od odpowiedzialności niż rozwijając swoje zdolności i niezależność. Pobłażliwość sprzyja powstawaniu niezdrowej współzależności, zamiast samodzielności i współpracy.
Pozytywna dyscyplina, czyli uprzejma stanowczość, opiera się na uporządkowaniu wolności, ograniczonym wyborze, tj. „możesz wybierać w granicach oznaczonych szacunkiem dla innych". Nie wolno bać się stosowania dyscypliny w klimacie prawdziwego zaufania, miłości, choć wymaga to wysiłku, konsekwencji, a nawet odwagi.
Dyscyplina nie może być skierowana przeciwko osobie, ale przeciw jej niewłaściwemu zachowaniu:
- należy zachować delikatność w stosunku do zewnętrznego „ja" dziecka, nigdy nie traktując je lekceważąco, wyśmiewając czy zawstydzając;
- należy zachować równowagę pomiędzy miłością a dyscypliną, wzajemna, właściwa współzależność tych dwóch czynników wpływa na sukces wychowawczy.
Przy stosowaniu pozytywnej dyscypliny należy pamiętać o następujących zasadach:
- dzieci to istoty społeczne, ich decyzje uzależniane są od tego, jak postrzegają swoje relacje z ludźmi, oraz uczuć, które ludzie do nich żywią,
- zachowanie jest determinowane przez cel,
- podstawowy cel dzieci to przynależeć i być ważnym oraz mieć poczucie wspólnoty i równego traktowania,
- dzieci niegrzeczne to dzieci zniechęcone,
- błąd to znakomita okazja, żeby się czegoś nauczyć.
Bardzo ważne jest psychiczne wspieranie dziecka. Jest to umiejętność, którą dorosły powinien nabyć, aby pomóc dziecku, zwłaszcza temu, które ma problemy. Należy rozwijać w dziecku przekonanie, że potrafi wnieść coś wartościowego w życie rodziny, grupy i wpływać na swoje reakcje. Kiedy dzieci są przekonane, że rozumiemy ich punkt widzenia, bardziej liczą się ze zdaniem dorosłego, chętniej współpracują przy rozwiązywaniu problemu. Dzieci aktywnie zaangażowane w realizację modelu wzajemnego szacunku i współpracy sprawniej podejmują decyzje, mają zdrowy stosunek do siebie samych oraz chętniej przestrzegają reguł, które pomagały ustalić.
Należy zmotywować dziecko do poprawy, nie wywierając przy tym negatywnego wpływu na jego samoocenę. Istotne jest wypracowanie „odwagi bycia niedoskonałym": należy dążyć do poprawy, nie do perfekcji. Oczekiwanie perfekcji jest nierealistyczne i bardzo zniechęcające dla tych, którzy próbują ją osiągnąć. Dziecko będzie wolało wcale się nie starać, niż nieustannie doświadczać porażek, nie będąc w stanie sprostać wymaganiom dorosłych. Pozytywny stosunek do błędu łączy się bardzo ściśle ze sposobem tzw. „3-P pomyłek":
1. przyznanie się – „zrobiłem błąd",
2. pogodzenie – „przepraszam",
3. poszukanie rozwiązania – „spróbujmy razem zastanowić się, jak naprawić sytuację".
Traktując błędy jak coś złego, czujemy się bezwartościowi, próbujemy się bronić, osądzać i krytykować. Pozytywny stosunek do błędu w naturalny sposób prowadzi do atmosfery, która sprzyja rozwiązywaniu problemu. Nie ma sensu szukać rozwiązań w atmosferze wrogości.
W pozytywnej dyscyplinie ogromną rolę odgrywa motywowanie dziecka do poprawy. Należy zwrócić tu uwagę na wykształcenie u dziecka tzw. motywacji wewnętrznej, dzięki której podejmujemy jakieś działania, aby poczuć zadowolenie i satysfakcję z własnych dokonań. Jeżeli dzieci zaczną coś robić po to, by mogły czuć się dumne ze swoich osiągnięć, nic ich przed tym nie powstrzyma. Będą tak postępować nie tylko z własnej woli, ale też z wielką ochotą. Gdy ponadto dorośli będą reagować pozytywnie na działania dziecka motywacja wewnętrzna będzie umacniana. W rozwijaniu i wzmacnianiu motywacji dziecka, szczególną rolę odgrywają: stosowanie pochwał i zachęt, opieranie się na mocnych stronach dziecka, zadawanie pytań, angażowanie i zachęcanie do współpracy.
Zadanie dla rodziców!
Przydzielając dziecku stałe obowiązki (np. na obrazkowej tablicy zadań dla Dziecka) przestrzegamy, aby były wykonane. Niepowodzenia omawiamy, sukcesy nagradzamy pochwałą.
Kształtujemy przy tej okazji cnotę posłuszeństwa.

ZAJĘCIA DODATKOWE:
9.10-9.45 pon. judo (judo dragon)
9.30 a 11.00 wt, sr, pt. j. angielski  (angielski dla najmłodszych, utrwalanie z Nauczycielami)
8.00-14.00 czwartek zajęcia logopedyczne grupowe z Panią Eweliną, tego dnia też są zajęcia indywidualne 
9.15-9.45 wtorek zajęcia rytmiczno- muzyczne
9.30-10.15 środa zajęcia robotyczne połączone z nauką programowania ipad ( globalna matematyka )  oraz programowanie z legoduplo
8.00-16.00 piątek zajęcia psychologiczne grupowe z Panią Justyną, tego dnia też są zajęcia indywidualne.
WIęcej informacji uzyskają Państwo na stronie internetowej :

 

Opinie (17)

M.
Termin usługi: luty 2022

Najlepsze na świecie przedszkole:)

Odpowiedź obiektu:

Dziękuję

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Anna
Termin usługi: marzec 2021

Przedszkole Tygryskowa Kraina to miejsce, gdzie mój synek chodzi z wielką ochotą. Gdy go odbieram codziennie ma mi do opowiedzenia mnóstwo ciekawych rzeczy i zawsze jest podekscytowany nowymi przygodami. Wspaniałe Panie, elastyczna dyrektorka i cudowne dzieci wspólnie tworzą miejsce wesołe i bardzo przyjazne.

Odpowiedź obiektu:

dziękujemy :) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Ilona
Termin usługi: marzec 2021

Tygryskowa Kraina jest wspaniałym miejscem ze wspaniałą kadrą. Panie bardzo dbają o dzieci, zwracają uwagę na ich potrzeby emocjonalne i poznawcze. Urozmaicają czas dzieciom poprzez różne ciekawe aktywności np. kuchcikowo, czyli wspólne gotowanie, zajęcia rytmiczne, z muzyką klasyczną, angielski, ale i zabawy przenoszone z pokolenia na pokolenie :) A kameralność miejsca i oczywiście podejście pań (pani Andżeliki, pani Ewy i pani Justyny-psycholog) pozwala na dostrzeżenie każdego przedszkolaka. Syn z czasem prosił o możliwość dłuższego zostawania w przedszkolu, co daje najlepszą rekomendację :)))

Odpowiedź obiektu:

Dziękuję Pani Ilono za taką przecudną opinię :)

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Ania
Termin usługi: marzec 2021

Bardzo polecam Nasze przedszkole. Rodzinna atmosfera, indywidualne podejście do dzieci, cudowne Panie, dużo dodatkowych zajęć to główne atuty Tygryskowej. Dwójka moich dzieci codziennie wraca padnięta ale uśmiechnięta, z ogromem wrażeń. Panie robią wszystko żeby dzieciaki nawet przez minutę się nie nudziły. Zajęcia plastyczne, rytmiczne, codzienne wyjścia na zewnątrz, zajęcia z Panią psycholog, czytanie książek, ćwiczenia fizyczne, budowanie bazy :) , tygodnie tematyczne, czego tam nie ma. Na pewno wielu rzeczy nie wymieniłam, ale o reszcie proszę samemu się przekonać. Kto raz wyśle dziecko do Tygryskowej, będzie wiedział gdzie następne wyląduje :) Polecam i pozdrawiam

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Paweł
Termin usługi: marzec 2021

Pani Dyrektor poprosiła o wyrażenie opinii na temat przedszkola, z racji tego , że się przeprowadzaliśmy musiałam zrezygnować z tak wspaniałego miejsca , bardzo polecam najmłodszą edukacje właśnie w Tygryskowej , po tym przedszkolu moje dziecko z łatwością idzie do szkoły , a o Tygryskowej wspomina do tej pory .

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Kasia
Termin usługi: marzec 2021

Przedszkole Tygryskowa Kraina - jednym słowem Przecudowne , Panie przesympatyczne , do każdego dziecka podchodzą indywidualnie , zwracają uwagę na ich potrzeby , o postępach w przedszkolu informują na bieżąco , zawsze uśmiechnięte , pełne pomysłów , rzadko spotyka się ludzi z tak wielką pasją w pracy , bardzo dziękuję Pani Angelice, Ewie , Justynie i Kamili za tak wyjątkową opiekę nad moim synkiem Maksiem , który wszystkie Panie uwielbia i cały czas nam o nich opowiada. Chciałabym także bardzo podziękować Pani Dyrektor Magdzie , za to że zawsze wsłuchuje się w potrzeby Rodziców , szuka najlepszych rozwiązań dla dzieci i ma głowę pełną pomysłów , gratuluje także stworzenia tak cudownego Zespołu w przedszkolu dzięki czemu to były cudowne lata dla mojego synka.

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Agata
Termin usługi: grudzień 2020

SUPER przedszkole . Polecam nie zdecydowanym Rodzicom !!!

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Marlena
Termin usługi: luty 2021

Rewelacyjne przedszkole. Słuchowiska muzyczne , teatr ... cudowana sprawa . Nauczyciele wkładają duzo serca i wychowanie dziecka. Polecam

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Ania
Termin usługi: lipiec 2019

Tygryskowa kraina to miejsce wspaniale, ciepla atmosfera, profesjonalna opieka. Syn uwielbial tam chodzic i zawsze wracal w dobrym nastroju. Dzieci spedzaly czas na dobrze zorganizowanych zajeciach dodatkowych, a takze Panie czesto w pomyslowy sposob aranzowaly im czas w przedszkolu. Polecam wszystkim rodzicom, ktorzy szukaja miejsca, w ktorym ich maluchy beda czuly sie prawie jak w domu.

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
D.
Termin usługi: wrzesień 2018

Wspaniałe przedszkole, umiejscowione na kameralnym osiedlu. Cudowne panie przedszkolanki, rodzinna atmosfera, dużo zajęć dodatkowych. Córka chodziła tam przez dwa lata, bardzo polecam :)

Odpowiedź obiektu:

dziękujemy za opinie i nadal pozostajemy w kontakcie ;)

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Monika
Termin usługi: wrzesień 2018

Przedszkole super, profesjonalna opieka, panie sa uwielbiane przez dzieci. Nie duża sala zabaw ale dzięki temu Panie mają lepszy pogląd na dzieci. Są organizowane wycieczki np do zoo, teatru. Piękne przedsztanienia dla rodziców w dniu ich święta, dla dzieci przyjedne teatrzyki z wystawieniem bajek oraz wiele innych atrakcji. Codziennie dzieci uczą się nowych rzeczy. Są prowadzone zajęcia. Córka uczęszczała do Tygryskowa krainy bardzo żałuję że czas tak szybko zleciał lecz synka na pewno również tam pośle. Serdecznie polecam Przedszkole Tygryskowa Kraina.

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy Pani Moniko ;)

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
karina
Termin usługi: 2015

Moje pierwsze dziecko uczęszczało do tego przedszkola teraz uczęszcza moje drugie dziecko. Jestem zadowolona że właśnie tu uczęszczało i uczęszcza moje dziecko. Przedszkole jest bardzo dobrze wyposażone zawsze jest czysto. Codzienne zajęcia są bardzo ciekawe moje dziecko po powrocie zdaje mi relację z każdego dnia. Organizowane uroczystości np. dzień Babci i Dziadka. Nauczycielki bardzo się starają wkładają dużo serca w swoją pracę. Polecam Tygryskową Krainę wszystkim rodzicom. Przedszkole jest kameralne oraz przytulne.

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Marta
Termin usługi: 2013

Polecam przedszkole ciągle się rozwija.

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Słodkowski
Termin usługi: 21.09.2012

Dziecko czuje się tam świetnie, chętnie chodzi i opowiada w domu czego się nauczyło. Panie wkładają serce i czas w opiekę dzieci. Pracują nad dziećmi-zajęcia logopedyczne(rodzice dostają pracę domową do odrobienia-co znakomicie świadczy o zaangażowaniu, nie pracują, aby zrobić swoje, ale zależy im!!!), rytmika. Punkt jest też dobrze wyposażony w materiały dla dzieci, ogródek ze ślizgawką i piaskownicą. Cenowo też wypada dobrze. Właścicielka raczej jest elastyczna pod względem finansowym, jeżeli trzeba zostawić dziecko na godzinę dłużej nie rzuca się na kasę. Jeżeli trzeba zostawić na cały dzień też rozlicza wg bardziej przychylnego cennika. Ogólnie jestem zadowolony, bardzo. Panie nawet pomogły w "wyeliminowaniu" jednej cechy, która była uciążliwa i sprawiała duże kłopoty.

w kategorii

Przedszkola

5.6
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  5
 • wyposażenie:
  5
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
dominika
Termin usługi: od sierpnia 2012

bardzo miła atmosfera, przeróżny wybór zabawek i gier dla dzieci, Panie wychowawczynie miłe i dostępne widać że bardzo zaangażowane w swoją pracę, udzielają mnóstwo porad, dzielą się spostrzeżeniami, dzieci uczą się samodzielności i zaradności- pomagają sobie nawzajem, uczą się empatii w stosunku do młodszych dzieci, a młodsze próbują naśladować starsze i szybciej się rozwijają. W przedszkolu jest zawsze czysto i przyjemnie!!!

w kategorii

Przedszkola

5.8
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  5
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Ania
Termin usługi: sierpień

Ja i moja córeczka jesteśmy zachwycone tym wspaniałym miejscem. Panie pracują z pasją i wielkim poświęceniem. Wyposażenie przedszkola na wysokim poziomie, a dzieciaki czują się tam jak w domu. Polecam Tygryskową Krainę wszystkim rodzicom i ich pociechom.

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6
Ania N.
Termin usługi: wkrótce

Fantastycznie ze tak blisko powstaje nowe przedszkole, wszystko wygląda zachęcająco, miła włascicielka, ładny wyremontowany, dobrze wyposazony lokal.Trzymam kciuki i chetnie zapisze tam synka :) A lokal wcale nie jest mały i posiada ładne lezaczki ;)

w kategorii

Przedszkola

6.0
 • opieka:
  6
 • zajęcia dodatkowe:
  6
 • wyposażenie:
  6
 • przystępność cen:
  6
 • ocena ogólna:
  6