Przychodnia lekarska NFZ - Medunit

Przychodnia lekarska NFZ - Medunit

Wybierz numer

535-907-485
k...@medunit.pl pokaż
Otwarte do 18:00 więcej
  • Zdjęcie 1/4 - Przychodnia lekarska NFZ - Medunit Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/4 - Przychodnia lekarska NFZ - Medunit Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/4 - Przychodnia lekarska NFZ - Medunit Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/4 - Przychodnia lekarska NFZ - Medunit Gdańsk 1
 

O nas

Przychodnia POZ MEDUNIT NFZ - konsultacje online i stacjonarne na wyciągnięcie ręki

Medunit to innowacyjna przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej świadcząca konsultacje refundowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Pacjenci Medunit mogą korzystać z wizyt lekarskich online, jak i stacjonarnych. Ponadto istnieje możliwość konsultacji prywatnych.

Medunit jako placówka POZ realizuje świadczenia:
- skierowania do specjalisty (w tym również te refundowane przez NFZ);
- zwolnienia lekarskie (zwolnienia online, L4);
- konsultacje lekarskie online z możliwością wystawienia recepty na leki stałe;
- przedłużenie recepty na tabletki antykoncepcyjne i tabletkę "dzień po";

Przychodnia POZ Medunit znajduje się przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 5 w Gdańsku (1. piętro budynku). 

Co wyróżnia przychodnię Medunit od tradycyjnych przychodni POZ?
Innowacyjność przychodni POZ Medunit polega na tym, że pacjenci mają możliwość odbycia konsultacji online z lekarzem za pomocą aplikacji Medunit NFZ. 

Jak działa aplikacja Medunit NFZ? 
Aby uzyskać darmową konsultację medyczną z receptą online, należy pobrać aplikację mobilną, uzupełnić formularz rejestracyjny swoimi danymi osobowymi (wraz z deklaracją o zapisaniu się do przychodni w ramach POZ). Następnie pacjent ma możliwość zarezerwowania wizyty u lekarza, korzystając z aplikacji.

Kontakt z przychodnią POZ Medunit NFZ: 
- kontakt telefoniczny pod numerem +48 535 907 485,
- kontakt mailowy pod adresem kontakt@medunit.pl,
- wizyta w siedzibie przychodni przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5 w Gdańsku. Personel medyczny jest dyspozycyjny dla pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

Odwiedź stronę www.medunit.pl i pobierz aplikację Medunit. Przekonaj się sam, jakie to proste! 

Najczęściej zadawane pytania

Jak otrzymać receptę online w aplikacji Medunit?
Pacjent może umówić się na konsultację online z możliwością wystawienia e-recepty za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Za każdym razem należy wypełnić kwestionariusz medyczny, którego treść jest zależna od leku (np. leczenie stałe, antykoncepcja hormonalna), na jaki pacjent potrzebuje receptę. Kolejnym krokiem jest konsultacja z lekarzem. Jeżeli lekarz nie wykryje przeciwwskazań do wypisania e-recepty, pacjent otrzyma SMS z informacją o jej wystawieniu oraz kodem. Lekarz może zażądać od pacjenta dodatkowych dokumentów medycznych, aby zweryfikować potrzebę przepisania danego lekarstwa.
Czy muszę złożyć deklarację POZ, aby skorzystać z Medunit?
Jeżeli pacjent chce skorzystać z Medunit w ramach NFZ (czyli odbyć darmową konsultację medyczną), to złożenie deklaracji o przystąpieniu do przychodni POZ jest niezbędne. Ponadto Medunit świadczy płatne konsultacje prywatne.
Jak działa Medunit?
Medunit to przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), która świadczy usługi medyczne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). To oznacza, że wystarczy posiadać ubezpieczenie zdrowotne, aby móc bezpłatnie skorzystać z usług Medunit. Oprócz konsultacji online, lekarze Medunit stacjonarnie przyjmują pacjentów w przychodni przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 5 w Gdańsku. Dodatkowo Meudnit świadczy prywatne konsultacje medyczne.

W ramach NFZ pacjenci w Medunit mogą otrzymać e-skierowanie do specjalisty, e-zwolnienie lekarskie (L4), konsultacje medyczne z możliwością wystawienia e-recepty na leki stałe, przedłużenie recepty na antykoncepcję hormonalną czy tabletkę dzień po.
Jak zainstalować aplikację Medunit?
Aby móc skorzystać z konsultacji online w Meudnit, należy posiadać aplikację mobilną Medunit NFZ na urządzeniu mobilnym (telefon komórkowy, tablet).

Aplikacja mobilna jest dostępna w sklepie Google Play (urządzenia z Androidem) i App Store (urządzenia iOS). Aplikacja Medunit NFZ jest bezpłatna.

Po pobraniu aplikacji mobilnej, należy się zarejestrować, podając takie dane jak PESEL, adres zamieszkania, imię i nazwisko, zdjęcie z dokumentem tożsamości, podpis i adres e-mail oraz złożyć deklarację o przystąpieniu do przychodni POZ. Weryfikacja konta i akceptacja może potrwać do 24 godzin.

Następnie można w pełni korzystać z usług medycznych przychodni POZ Medunit.
Czy korzystanie z Medunit NFZ jest bezpłatne?
Przychodnia POZ Medunit świadczy usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Wystarczy posiadać ubezpieczenie zdrowotne i złożyć deklarację, aby bezpłatnie skorzystać z opieki medycznej oferowanej przez Medunit.
Czy Medunit jest placówką prywatną?
Medunit to przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), zatem świadczy usługi finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ).

Ponadto istnieje możliwość uzyskania konsultacji prywatnych za opłatą.
Czy w Medunit otrzymam e-skierowanie i e-zwolnienie lekarskie (L4)?
Tak, lekarze Medunit mogą podczas konsultacji online (jak i stacjonarnej) wypisać receptę online na potrzebne leki, a także skierowanie do specjalisty (e-skierowanie) czy zwolnienie lekarskie L4 (e-zwolnienie).
Ile czeka się na receptę online w Medunit?
E-recepta z konsultacją możliwa jest nawet w jedną godzinę, jednak zależne to jest od dostępności lekarzy i liczby konsultacji.

Czas realizacji do 12 godzin roboczych, dotyczy zgłoszeń w godzinach funkcjonowania przychodni.