Remedios Sopockie Centrum Leczenia Bólu i Rehabilitacji

Remedios Sopockie Centrum Leczenia

Wybierz numer

665-664-477
k...@remedios.clinic pokaż
Zamknięte - otwarte od 7:00 więcej
  • Zdjęcie 1/5 - Remedios Sopockie Centrum Leczenia Sopot 4
  • Zdjęcie 2/5 - Remedios Sopockie Centrum Leczenia Sopot 3
  • Zdjęcie 3/5 - Remedios Sopockie Centrum Leczenia Sopot 2
  • Zdjęcie 4/5 - Remedios Sopockie Centrum Leczenia Sopot +2 1
 

TV Filmy

60

Remedios Sopockie Centrum Leczenia Bólu i Rehabilitacji

Artykuły o nas

O nas

Ból jest zjawiskiem niezwykle złożonym. IASP (Międzynarodowe Towarzystwo Badania Bólu) definiuje go jako: nieprzyjemne sensoryczne i emocjonalne doświadczenie związane z rzeczywistym, bądź potencjalnym uszkodzeniem tkanek. Towarzystwo zwraca więc uwagę zarówno na emocjonalne jak i somatyczne podłoże bólu. 

WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaznacza również, że ból jest wielowymiarowym zjawiskiem ze składnikami sensorycznymi, fizjologicznymi, kognitywnymi, afektywnymi, spirytualnymi oraz związanych z zachowaniem.

Ból, mimo że fizjologicznie ma znaczenie ewolucyjne jako sygnał zagrożenia i wywołania reakcji ucieczki, został opisany przez EFIC (Europejską Federację oddziałów IASP) jako choroba sama w sobie oraz główny problem zdrowotny w Europie.

Problemem staje się długo trwający ból, tzw. ból przewlekły, w przypadku, którego stosowanie leków przeciwbólowych może być niewystarczające a niekiedy nawet szkodliwe. Znaczenia nabierają wtedy metody niefarmakologicznego leczenia bólu, a umiejętność skutecznego prowadzenia terapii staje się odrębną specjalnością nazywaną medycyną bólu.

Remedios Sopockie Centrum Leczenia Bólu i Rehabilitacji sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie jest podmiotem leczniczym specjalizującym się w medycynie bólu i wychodzącym z założenia, że leczenie bólu wymaga wielokierunkowego i kompleksowego postępowania, obejmującego nie tylko farmakoterapię, ale też leczenie zabiegowe, rehabilitację, psychoterapię oraz zastosowanie metod biologicznych.

Remedios Sopockie Centrum Leczenia Bólu i Rehabilitacji oferuje swoim pacjentom wszystkie dostępne na rynku usług medycznych procedury medyczne, których celem jest zmniejszenie natężenia bólu do poziomu akceptowalnego przez pacjenta lub całkowite ustąpienie dolegliwości oraz poprawa funkcjonowania i fizycznego, i psychicznego osoby z bólem, w tym przewlekłym.

Pracujący w Remedios Sopockim Centrum Leczenia Bólu i Rehabilitacji lekarze (anestezjolodzy, neurochirurdzy, neurolodzy, ortopedzi) i fizjoterapeuci są doświadczonymi specjalistami z zakresu leczenia bólu reprezentującymi różne dziedziny medycyny i metody fizjoterapii, aby jak najskuteczniej pomóc pacjentowi.

Jednocześnie współdziałanie lekarza i fizjoterapeuty gwarantuje, że droga od postawienia właściwej diagnozy do ustalenia skutecznego leczenia znacznie się skróci.

Do Remedios Sopockiego Centrum Leczenia Bólu i Rehabilitacji można przyjść z następującymi problemami bólowymi:
• bóle korzeniowe
• ból zwyrodnieniowy
• ból kręgosłupa
• migrena i inne bóle głowy
• dyskopatia
• rwa kulszowa
• rwa barkowa
• ból pleców
• bóle neuropatyczne (z uszkodzenia nerwu)
• stan pourazowy
• choroby kręgosłupa
• ból szyi
• kręcz szyi
• ból pooperacyjny
• bóle w chorobach nowotworowych
• bóle fantomowe
• bóle w przebiegu chorób naczyniowych: miażdżyca, cukrzyca

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w Remedios Sopockim Centrum Leczenia Bólu i Rehabilitacji?

Przygotowując się do wizyty zbierz chronologicznie dokumentację medyczną, w szczególności wypisy ze szpitala, wypisy z zabiegów operacyjnych, blokad, fizjoterapii, leki, które były brane na co dzień i leki które już zostały odstawione z powodu braku ich skuteczności, zdjęcia RTG, płyty CD lub inne nośniki pamięci i opisy badań obrazowych np. Rezonansu Magnetycznego. To wszystko ułatwi pracę i umożliwi lepsze decyzje terapeutyczne.

Jak wygląda wizyta w Remedios Sopockim Centrum Leczenia Bólu i Rehabilitacji?

Lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, co do etiologii i czasu trwania bólu oraz dotychczasowego leczenia. Następnie jest badanie fizykalne, jego weryfikacja względem badań obrazowych, tj. czy objawy chorobowe pokrywają się z zakresem patologii widocznej w badaniach obrazowych (RTG, KT, MR). W dalszej kolejności to omówienie możliwości procesu terapeutycznego i ustalenie planu dalszego leczenia. Włączenie leczenia farmakologicznego, zastosowanie blokad terapeutyczno-prognostycznych pod kontrolą USG, skierowanie na dodatkowe badania/zabiegi fizjoterapeutyczne, zabiegi małoinwazyjne (termolezja, kriolezja, neurolizy).
                                           
 

Oceny (5)

Paulina N z Dani
Ocena wyróżniona  |  Termin usługi: wrzesień 2023

Pan doktor Rafal Pasztaleniec najlepszy specjalista .Wyrazy szacunku i podziekowania dla doktora . Dziekuje takze pania w recepcji za pomoc . Dziekuje dka pana fizjoterapeuty Rafala Dziekuje Paulina N z Dani

Prywatne kliniki

6.0
Agnieszka
Termin usługi: grudzień 2023

Historia z bólem kręgosłupa małżonka zaczęła się ponad 4 lata temu Dyskopatia Ból był dokuczliwy nawet podczas niewielkiego wysiłku - lekarze proponowali operacje - jako opcje ostateczną. Terapia rehabilitacyjna trwała przez okres 4 lat, z minimalną poprawą aż w końcu zdecywalismy się na terapię osoczem u Dr.Ludmiły. Po wizycie kontrolnej co mogę powiedzieć, że jest znaczna poprawa. Jeśli borykacie się z dyskopatią powinniście spróbować terapi osaczem. Dr.Ludmiła jest konkretnym lekarzem anestezjologiem, z wiedzą oraz fachem w rękach takiego jak szukaliśmy. Dziękujemy za sprawność fizyczną męża ️ Jak będzie potrzeba wrócimy.

Prywatne kliniki

6.0
Elżbieta Piotrowicz
Termin usługi: marzec 2023

Jakie to szczęście trafić do takiego miejsca jak klinika Remedios w Sopocie. Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu, kompetencji i pomocy szczególnie Pani Doktor Ludmiły. Zostałam przyjęta i zaopiekowana z pełnym zaangażowaniem nie tylko przez p. Doktor ale i przez sympatycznie, empatyczne i niezwykle kompetentne Panie z recepcji. Pani Doktor ujęła mnie swoim profesjonalizmem, poświęciła czas i wytłumaczyła mój problem a sam zabieg wykonany z niezwykłą starannością i delikatnością. Szczerze polecam każdemu trafić do takiej kliniki i takich lekarzy. Pozdrawiam serdecznie i pięknie dziękuję.

Mariusz
Termin usługi: listopad 2022

Znakomite miejsce i lekarze oraz fizjoterapeuci. Mój przypadek był trudny, gdyż ból trwał już wiele lat. Dotychczas każda wizyta u lekarza kończyła się rozłożeniem rąk i brakiem jakiejkolwiek poprawy mojego stanu. Po wizycie w Remedios dr Rafał, który mnie przyjął wraz z dr Ludmilą Hasak zebrali szczegółowy wywiad i postawili trafną diagnozę. Kolejna wizyta zakończyła moje wieloletnie męki. Jednym słowem polecam.

Prywatne kliniki

6.0
Halina
Termin usługi: październik 2022

Polecam klinikę Remedios. Znakomici lekarze i fizjoterapeuci. Zgłosiłam się z bólem kręgosłupa, który towarzyszył mi od wielu lat. Jedyne co lekarz rodzinny mi oferował to leki przeciwbólowe. Dr Rafał Pasztaleniec, przemiły lekarz, taki z powołania, po dokładny zbadaniu i zebraniu wywiadu postawił diagnozę i zaproponował zabieg termolezji. Wszystko zostało mi dokładnie wytłumaczone i pierwszy raz w życiu lekarz poświęcił mi tyle czasu ile potrzebowałam aby dowiedzieć się wszystkiego. Nie było patrzenia na zegarek i popędzania, co w dzisiejszych czasach chyba się już nie zdarza, a tu zaskoczenie :). Zabieg, choć mało przyjemny i trochę czasu trwający, został wykonany perfekcyjnie, dolegliwości bólowe całkowicie ustąpiły. Pierwszy raz od kilku lat mogłam normalnie się poruszać nie odczuwając bólu. Teraz uczęszczam do kliniki na fizjoterapię i jestem bardzo zadowolona. Bardzo dziękuję doktorowi oraz całemu zespołowi i życzę wielu sukcesów.

Prywatne kliniki

6.0