Restauracja Tabun - noclegi, restauracja, ośrodek jeździecki

Restauracja Tabun

Wybierz numer

58 303-97-10 601-611-499
t...@kuznia.net pokaż
Otwarte do 19:00 więcej
  • Zdjęcie 1/21 - Restauracja Tabun Otomin 4
  • Zdjęcie 2/21 - Restauracja Tabun Otomin 3
  • Zdjęcie 3/21 - Restauracja Tabun Otomin 2
  • Zdjęcie 4/21 - Restauracja Tabun Otomin +18 1
 

TV Filmy

Agroturystyka TABUN
1467

Agroturystyka TABUN

O nas

Tabun to już instytucja. Przede wszystkim restauracja, stadnina, potem pensjonacik, cydrownia, rodzinny biznes i miejsce na ziemi rzut kamieniem od Gdańska. Przyjeżdżajcie rodzinnie na konie, na cydr, na pyszne jedzenie i po spokój.
Witajcie na terenie dawnego Wolnego Miasta Gdańsk, w Otominie który od granic Gdańska dzieli przyjemny spacer (ok. 1 km), szybka podróż autem lub autobusem miejskim, a z miastem nie ma nic wspólnego. W okolicznych lasach, nad Jeziorem Otomińskim i na pobliskich torfowiskach podobno słychać echo wołania młodego rycerza Otomina, który od wieków szuka swej wybranki - rusałki Odminy. Jego jeszcze nie widzieliśmy, ale podczas spacerów można trafić na mięsożerną rosiczkę, a to też całkiem niezła atrakcja.
Najpierw pieczę nad wszystkim trzymali rodzice, teraz dajemy im czas na zasłużoną emeryturę, a do akcji wkraczają już dorosłe dzieci. Zaglądamy do garnków i wraz z porami roku układamy menu w Restauracji Tabun, zgłębiamy tajniki produkcji cydrów, bo to z nich jesteśmy szczególnie dumni, pieczemy chleby, komponujemy kosze piknikowe, marynujemy śledzie i suszymy tutejsze grzyby. Jest więc smacznie i to jest dla nas ważne. Ważne są też konie i cała zwierzęca menażeria, którą można poznać na miejscu.
Dla nas tu wszystko jest na miejscu. Tabun jest restauracją, ośrodkiem jazdy konnej i gościńcem z pięcioma pokojami. Jeśli szukacie oddechu w zielonej okolicy nieopodal Gdańska - to my. Jeśli chcecie zjeść przy okazji coś dobrego - to my. Uroczystość rodzinna w pięknym otoczeniu? To również my. Ale po całkowite odludzie i ciszę przerywaną tylko koncertem żab udajcie się w bardziej ustronne miejsce. U nas, jak to pod miastem, dzieje się nieco więcej...

Oceny (1)

Natalia
Termin usługi: kwiecień 2024

Polecam! Piękne, czyste miejsce. Konie zadbane i nie przemęczone. Ceny ok ️

Jazda konna

6.0