Restauracja Tabun - noclegi, restauracja, ośrodek jeździecki

Restauracja Tabun

Wybierz numer

58 303-97-10 601-611-499
t...@kuznia.net pokaż
Zamknięte - otwarte od 14:00 więcej
 • Zdjęcie 1/21 - Restauracja Tabun Otomin 4
 • Zdjęcie 2/21 - Restauracja Tabun Otomin 3
 • Zdjęcie 3/21 - Restauracja Tabun Otomin 2
 • Zdjęcie 4/21 - Restauracja Tabun Otomin +18 1
 

TV Filmy

Agroturystyka TABUN 1430

Agroturystyka TABUN

O nas

Tabun to już instytucja. Przede wszystkim restauracja, stadnina, potem pensjonacik, cydrownia, rodzinny biznes i miejsce na ziemi rzut kamieniem od Gdańska. Przyjeżdżajcie rodzinnie na konie, na cydr, na pyszne jedzenie i po spokój.
Witajcie na terenie dawnego Wolnego Miasta Gdańsk, w Otominie który od granic Gdańska dzieli przyjemny spacer (ok. 1 km), szybka podróż autem lub autobusem miejskim, a z miastem nie ma nic wspólnego. W okolicznych lasach, nad Jeziorem Otomińskim i na pobliskich torfowiskach podobno słychać echo wołania młodego rycerza Otomina, który od wieków szuka swej wybranki - rusałki Odminy. Jego jeszcze nie widzieliśmy, ale podczas spacerów można trafić na mięsożerną rosiczkę, a to też całkiem niezła atrakcja.
Najpierw pieczę nad wszystkim trzymali rodzice, teraz dajemy im czas na zasłużoną emeryturę, a do akcji wkraczają już dorosłe dzieci. Zaglądamy do garnków i wraz z porami roku układamy menu w Restauracji Tabun, zgłębiamy tajniki produkcji cydrów, bo to z nich jesteśmy szczególnie dumni, pieczemy chleby, komponujemy kosze piknikowe, marynujemy śledzie i suszymy tutejsze grzyby. Jest więc smacznie i to jest dla nas ważne. Ważne są też konie i cała zwierzęca menażeria, którą można poznać na miejscu.
Dla nas tu wszystko jest na miejscu. Tabun jest restauracją, ośrodkiem jazdy konnej i gościńcem z pięcioma pokojami. Jeśli szukacie oddechu w zielonej okolicy nieopodal Gdańska - to my. Jeśli chcecie zjeść przy okazji coś dobrego - to my. Uroczystość rodzinna w pięknym otoczeniu? To również my. Ale po całkowite odludzie i ciszę przerywaną tylko koncertem żab udajcie się w bardziej ustronne miejsce. U nas, jak to pod miastem, dzieje się nieco więcej...

Opinie (1)

Justyna
Termin skorzystania z usługi: październik 2021   

Zdecydowanie nie polecam tego miejsca na organizację wesela w czasach COVID-owych. Właścicielka wykazała się wobec nas brakiem chęci dążenia do jakiegokolwiek kompromisu zadowalającego obie strony, w zasadzie nawet nie podejmując dyskusji i nie odpowiadając na część naszej korespondencji, prezentując postawę nie, bo nie. Rozumiem, że są czasy Covidowe, trudne dla przedsiębiorców, ale również bardzo trudne dla osób organizujących swoje wesela w czasach pandemii, które muszą te wesela na ostatnią chwilę odwoływać i przekładać. Uważam, że postawa przedstawicieli Tabuna była nie na miejscu i nie tak się powinno traktować klientów, zwłaszcza w nietypowej sytuacji z którą przyszło nam się zmierzyć, bo wszystkich nas dotykają problemy, zaskakują nas przez Covid i trzeba szukać rozwiązań stosownych dla obu stron. Dlatego przestrzegam przyszłych klientów żeby mieli to na uwadze, że póki coś idzie zgodnie z planem to spoko, ale kiedy pandemia krzyżuje nam plany to nagle Tabun staje okoniem i wykazuje brak jakiejkolwiek chęci współpracy i kompromisu. Tak się klientów nie traktuje i za to wielki negatyw.

w kategorii

Restauracje

2.8
 • obsługa:
  1
 • menu:
  5
 • jakość potraw:
  5
 • klimat i wystrój:
  3
 • przystępność cen:
  2
 • ocena ogólna:
  1