Rzecz:Pospolita Sztuka Użytkowa

Rzecz:Pospolita

Wybierz numer

510-871-827
k...@rzecz-pospolita.com.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 8:00 więcej
  • Zdjęcie 1/13 - Rzecz:Pospolita Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/13 - Rzecz:Pospolita Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/13 - Rzecz:Pospolita Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/13 - Rzecz:Pospolita Gdańsk +10 1
 

TV Filmy

8

Rzecz-Pospoita Sztuka Użytkowa - filiżanki, kubki i talerze zdobione ręcznie.

Imprezy

O nas

Zajmujemy się ręcznym malowaniem porcelany, którą następnie wypalamy w piecu ceramicznym. Dzięki temu można je myć w zmywarce. Rzemiosło, którym się zajmujemy jest stare ale w nowym stylu. Dodatkowo nasza porcelana jest bezpieczna.
Rzecz-Pospolita Sztuka Użytkowa to firma, która powstała z pasji do przedmiotów wyjątkowych. Wyjątkowych na swój sposób, bo łączących cechy czegoś codziennego i unikalnego za razem. Tym właśnie jest sztuka użytkowa. Posiadamy swój unikatowy styl, który wyróżnia się spośród utartych schematów. Posiadamy badania z Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych z Warszawy dopuszczające nasze produkty do kontaktu z żywnością.

Filiżanki, kubki i talerze z naszej manufaktury to unikalne przedmioty sprawdzające się z powodzeniem jako przedmioty użytkowe na co dzień, a także jako prezent. Z powodzeniem od lat sprawdzamy się w roli dostawcy dla klientów indywidualnych szukających nietuzinkowych, spersonalizowanych przedmiotów, a także do firm oferujących nasze produkty swoim kluczowym klientom jako prezent.

W ofercie mamy również warsztaty na których można zdobyć niezbędną wiedze na temat zdobienia porcelany, a także spróbować swoich sił i samemu ozdobić filiżankę, kubek lub talerzyk. Po warsztatach porcelana jest wypalana w piecu ceramicznym i możemy korzystać ze swojego dzieła na co dzień lub zafundować komuś wyjątkowy, własnoręcznie stworzony przedmiot.

Zapraszamy do odwiedzin naszej strony internetowej aby zapoznać się z całością oferty:

rzecz-pospolita.com.pl

a także z artykułami o nas na portalu Trójmiasto.pl oraz w magazynie Prestiż:

Białe złoto z gdańskiej Przeróbki. Tradycyjna, ale nie nudna porcelana (trojmiasto.pl)

Stare rzemiosło w nowym stylu | Prestiz trojmiasto

oraz wywiadem z nami na YouTube:

Nowa ceramika w starym stylu! Czyli jak zdobić porcelanę. (youtube.com)

Przyjmujemy płatności gotówką, kartą, blikiem, paypal oraz przelewem.

Najczęściej zadawane pytania

Czy realizujecie zamówienia indywidualne?
Tak. Każde zamówienie jest wyceniane indywidualnie. Należy jednak pamiętać, że porcelana to nie papier i nie przyjmie wszystkiego także zastrzegamy sobie możliwość odmowy wykonania zlecenia.
Czy waszą porcelanę można myć w zmywarce?
Tak. Nasze produkty są zdobione farbami naszkliwnymi i są następnie wypalane w piecu ceramicznym. Dzięki temu zdobienie jest trwałe. Z powodzeniem sprzedajemy nasz produkty od lat i są myte w zmywarkach. Nic się z nimi nie dzieje.
Czy wasze produkty są bezpieczne?
Tak. Nasze produkty są dopuszczone do kontaktu z żywnością wg. normy PN-EN 1388-1:2000+Ap1:2002, PN-B-13210:1997 Posiadamy orzeczenie i sprawozdanie z badań na wyroby szklane i ceramiczne przeznaczone do kontaktu z żywnością, które nie przekraczają wartości dopuszczalnych uwalnianego ołowiu i kadmu. Badania wykonane w Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Warszawie.
Gdzie i jak można kupić wasze produkty?
Nasze produkty można kupić bezpośrednio u nas w pracowni w Gdańsku na ul.Siennej 10 po telefonicznym umówieniu wizyty, a także: w naszym sklepie internetowym rzecz-pospolita.com.pl, Allegro.pl, Empik.pl, Etsy.com, Facebook.com, Instagram.com oraz stacjonarnie na targach branżowych o których informujemy na bieżąco w mediach społecznościowych oraz na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku.