Fify Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej

80-233 Gdańsk, Siedlicka 4
(pok. 313) Mapka
58 347-11-56
z...@fify.pl pokaż
www.fify.pl

Napisali o nas

  • Jak pachną "Pierwiosnki"
    Jak pachną "Pierwiosnki" 10 kwietnia 2011 (6 opinii) W sobotę 9 kwietnia odbył się XLVI Rajd na Orientację "Pierwiosnki", który jest trzecią rundą Pucharu Borów Tucholskich w Marszach na Orientację.

O nas

Klub zrzesza studentów Politechniki Gdańskiej oraz innych uczelni Wybrzeża, a także osoby, które nie są studentami.
W SKT PG 'FIFY' uprawia się różne rodzaje turystyki. Do najbardziej popularnych należą: piesza, rowerowa, kajakowa i narciarska.

Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej 'FIFY' istnieje od 1964 roku. Słowo 'fifa' w gwarze kaszubskiej oznacza wesołka, wagabundę i troszkę psotnika, kogoś za swoją wesołość ogólnie lubianego.

Klub zrzesza studentów Politechniki Gdańskiej oraz innych uczelni Wybrzeża, a także osoby, które nie są studentami. Krótko mówiąc otwarty jest dla wszystkich, którzy pragną przygody. Osoby najbardziej zaangażowane w pracach Klubu zostają wyróżnione odznaką zwaną 'blachą'. Do tej pory przyznano ponad 350 'blach'.

W SKT PG 'FIFY' uprawia się różne rodzaje turystyki. Do najbardziej popularnych należą: piesza, rowerowa, kajakowa i narciarska.

Organizowanych jest bardzo dużo obozów, rajdów, wyjazdów, zarówno krajowych jak i zagranicznych. W czasie istnienia Klubu fify dotarły na wszystkie kontynenty, z Antarktydą włącznie. Do stałych i najbardziej popularnych imprez turystycznych organizowanych przez nasz Klub należą dwa rajdy: wiosenny 'Pierwiosnki' oraz jesienny 'Opadające Liście'.

Największą organizowaną przez nas od ponad dwudziestu pięciu lat imprezą jest BAZUNA Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej.

Jest to największa tego typu impreza organizowana przez gdańskie środowisko studenckie. Pierwsze edycje 'Bazuny' odbyły się w gdańskim klubie ŻAK i w Hali Stoczni.

Tradycyjnie jednak Przegląd jest imprezą plenerową, odbywającą się na tle naturalnej scenerii leśnej. Spośród wielu prezentowanych w konkursie utworów wybieramy 'Rajdową Piosenkę Roku'.

W koncertach nocnych występują znane i lubiane zespoły reprezentujące różne gatunki muzyki. Bazuna jest jedną z najbardziej reprezentatywnych imprez ogólnopolskich. Jej laureaci odnoszą też sukcesy na innych festiwalach.

Na Bazunie zadebiutowały m.in. takie zespoły jak . Uczestnicy, goście i widzowie zjeżdżają się z całej Polski. Wydawane są śpiewniki i kasety.

Każdego roku prowadzimy Składa się on z dwóch części: wykładowej i praktycznej. Tematyka kursu obejmuje następujące zagadnienia: metodyka organizowania imprez turystycznych, finanse, pierwsza pomoc, turystyka kwalifikowana, geografia turystyczna Polski, geografia Pomorza Gdańskiego, terenoznawstwo, przyroda Polski, architektura. Kurs kończą egzaminy z zakresu zagadnień poruszanych na wykładach oraz obóz wędrowny w Bieszczadach.

Poza uprawnieniami organizatora turystyki z klubem można zdobywać wiele innych odznak i uprawnień turystyki kwalifikowanej.

Zdjęcia

wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »