Szkoła Podstawowa św. Jana de la Salle w Gdańsku

Szkoła Podstawowa św. Jana de la Salle w Gdańsku

Wybierz numer

58 342-59-15
b...@lasalle.gda.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/15 - Szkoła Podstawowa św. Jana de la Salle w Gdańsku Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/15 - Szkoła Podstawowa św. Jana de la Salle w Gdańsku Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/15 - Szkoła Podstawowa św. Jana de la Salle w Gdańsku Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/15 - Szkoła Podstawowa św. Jana de la Salle w Gdańsku Gdańsk +12 1
 

TV Filmy

Dzień otwarty szkół im. św. Jana de La Salle w Gdańsku
2468

Dzień otwarty szkół im. św. Jana de La Salle w Gdańsku

O nas

Znana szkoła z tradycjami, oferująca rozszerzony program nauczania, intensywną naukę trzech języków obcych, szeroką gamę zajęć dodatkowych oraz zajęcia świetlicowe, wyposażona w trzy sale gimnastyczne, pracownie informatyczne oraz szkolną stołówkę.
Szkoła Podstawowa im. św. Jana de La Salle w Gdańsku istnieje od 1992 roku. Przez lata stała się jedną z najlepszych placówek edukacyjnych w Trójmieście. Nasi uczniowie uzyskują wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych, zaś absolwenci kontynuują naukę w najbardziej prestiżowych szkołach.

W ramach zajęć obowiązkowych realizujemy rozszerzony program nauczania matematyki, informatyki, języka polskiego oraz języków obcych. Uczniowie intensywnie uczą się języka angielskiego od klasy zerowej w wymiarze pięciu godzin tygodniowo. W klasie czwartej drugim obowiązkowym językiem obcym staje się język niemiecki bądź hiszpański.

Szeroka gama zajęć dodatkowych obejmuje zajęcia naukowe (matematyczne, historyczne, polonistyczne, przyrodnicze, informatyczne, klub szachowy) oraz lingwistyczne (hiszpański, niemiecki, francuski, angielski, przygotowanie do międzynarodowych egzaminów językowych, kaszubski, polski dla obcokrajowców). W ich trakcie uczniowie doskonalą swoją wiedzę i umiejętności ze wszystkich przedmiotów szkolnych.

Dbając o wszechstronny rozwój naszych wychowanków, zapraszamy chętnych do udziału w zajęciach artystycznych i sportowych. Ich uczestnicy mogą pochwalić się wieloma znaczącymi sukcesami zarówno w województwie, w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.
W szkole działa zespół muzyczny, teatralny oraz świetlicowy klub filmowy. Uczniowie mogą rozwijać swój talent plastyczny na zajęciach z rysunku, ceramiki, decoupage, filcowania i malowania koszulek. Wszystkich miłośników sportu zachęcamy do udziału w treningach szermierki, judo, karate, pływania, koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, gimnastyki i tańca oraz zespołu cheerleaderek, zaś najmłodszych dodatkowo na zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Co roku otwieramy klasę sportową, której uczniowie mają możliwość rozwijania swojej sprawności fizycznej w różnorakich dyscyplinach. 

Uczniowie i ich rodzice mogą liczyć na konsultacje logopedy, pedagoga oraz psychologa szkolnego. Osoby posiadające opinię z poradni psychologiczno- pedagogicznej objęte są terapią pedagogiczną. Codziennie działa szkolna świetlica (dla klas 0-VIII w godzinach 7:00-17:00), biblioteka, stołówka oraz sklepik oferujący zdrowe przekąski.

Większość sal lekcyjnych wyposażona jest w tablice interaktywne. W szkole znajdują się pracownie informatyczne, sala projekcyjna oraz trzy sale gimnastyczne, w tym sala do szermierki oraz sala judo. W szkolnej szatni każdy uczeń ma do dyspozycji szafkę zamykaną na klucz.

Nasza szkoła jest bezpieczna i przyjazna, w pracy z dziećmi kierujemy się zasadami pedagogiki lasaliańskiej. Oznacza to, między innymi, iż stawiamy na indywidualizację nauki, a to pozwala każdemu z naszych wychowanków poznawać świat i uczyć się w dopasowanym do jego potrzeb tempie. Dbamy o wszechstronny rozwój każdego ucznia, co stanowi gwarancję przyszłego sukcesu!