Sposób na szkołę

Sposób na szkołę

Wybierz numer

535-006-606 608-057-955
k...@sposobnaszkole.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 8:00 więcej
 

O nas

FUNDACJA Sposób na szkołę to szkoła stacjonarna praktykująca zasady edukacji domowej, dla dzieci ze szkół podstawowych, dająca dzieciom realną naukę w mądry i przyjazny sposób -w kilkuosobowych grupach, z nauczycielem-pasjonatą.
Fundacja Sposób na szkołę rozpoczęła swoją działalność w kwietniu 2021r. jako inicjatywa społeczna. 
Obecnie skupia kilkadziesiąt dzieci uczących się w trybie edukacji domowej. Jest odpowiedzią dla rodziców, którzy nie chcą, bądź nie mogą wziąć odpowiedzialności za nauczanie dzieci, ale chcą, by ich dziecko uczyło się w najbardziej przyjaznej i skutecznej formie, jaką jest edukacja domowa. 
Uczymy w małych grupach w naszej kameralnej szkole w Gdyni w Redłowie. 
Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci nie tylko wyjątkowo szybko przyswajają wiedzę z zakresu podstawy programowej, ale przede wszystkim uczą się w sposób przyjazny, ciekawy i mają o wiele więcej czasu wolnego na rozwijanie pasji lub uczestnictwo w zajęciach ponadstandardowych. 
Uczymy samodzielności, obowiązkowości, bycia otwartym, asertywnym. Dzięki rozwiązaniom, na jakie pozwala edukacja domowa, kreujemy społeczeństwo twórcze, myślące i otwarte na nowe wyzwania, umiejące krytycznie myśleć. Do planu lekcji wprowadzamy takie zajęcia, jak logiczne myślenie, gry strategiczne, zagadnienia polityczne oraz zajęcia z psychologii. 
Kogo zaangażowaliśmi do uczenia naszych dzieci?
Nauczycieli pasjonatów, którzy przede wszystkim są nauczycielami z pasji. Nie zawsze ukończyli studia pedagogiczne, ale mają wykształcenie kierunkowe i przede wszystkim - wielkie zamiłowanie do wykładanego przedmiotu. https://sposobnaszkole.pl/jak-uczymy/nasi-nauczyciele/ . 
ZAJĘCIA ZACZYNAJĄ SIĘ NIE WCZEŚNIEJ, NIŻ O GODZINIE 9, TRWAJĄ NAJPÓŹNIEJ DO GODZINY 16; I DBAMY O TO, BY NASZ WEEKEND MIAŁ ZAWSZE PEŁNE TRZY DNI.

Opinie (1)

mama Kasia z Karoliną
Termin usługi: luty 2022

Bardzo ciekawa alternatywna inicjatywa edukacyjna. Żałuję, że mieszkamy za daleko, ale szczerze kibicujemy, bo miałyśmy okazję z córką poznać z bliska funkcjonowanie Sposobu na Szkołę. Czekam na druga placówkę w Gdańsku, wtedy z pewnością ponownie się pokażemy. Córka nie może odżałować, że z powodu odległości nie możemy dołączyć do społeczności.

w kategorii

Organizacje, fundacje i stowarzyszenia

6.0
 • inicjatywy:
  6
 • zaangażowanie:
  6
 • skuteczność:
  6
 • ocena ogólna:
  6