Najlepsze sztuki walki i samoobrona Gdańsk

Oceny (33)

anything9087
Termin usługi: czerwiec 2023 

Super zabawa w kazdym wieku. Porfesjonalme treningi i walka metalowa bronią juz od pierwszego treningu.

Sztuki walki i samoobrona

6.0
Fenrig
  

Zajęcia, które mogę polecić każdemu. Dosłownie każdemu. Po półrocznym treningu, dochodzę do wniosku, że bariery nie stanowią, ani wiek (60+), ani fizyczna kondycja. Po prostu ktokolwiek, kiedykolwiek marzył o posługiwaniu się szpadą, szablą czy rapierem, znajdzie tu miejsce do zrealizowania tego pragnienia. Zwłaszcza, gdy należy się do pokolenia wychowanego na serialach i filmach spod znaku płaszcza i szpady. Co o samej szkole? Kompetentna i przemiła kadra. Tryb nauki dostosowany do aktualnych umiejętności i fizycznych możliwości każdego z uczestników zajęć. No i na koniec (last but not least) towarzystwo, które bez względu na stopień zaawansowania, wesprze i poprawi nowicjusza. Wychodzi na to, że wystarczy chcieć.... Szermierka to nie kwestia wieku, ale efekt stanu ducha. Pozdrowienia dla całej ekipy...

Sztuki walki i samoobrona

6.0
Aleksandra
  

Zaczęłam chodzić pod wpływem impulsu, bez oczekiwań, z powątpiewaniem, czy warto. Wcześniejsze doświadczenia z tego rodzaju rzeczami nie były zbyt owocne. Aramis okazał się być zaprzeczeniem wszystkich moich obaw. Pomimo długiej sportowej przerwy "wyrabiam" na zajęciach, które przynoszą tyle satysfakcji i radości, że trening stanowi obecnie moją główną motywacją, żeby przetrwać kolejny tydzień. Atmosfera jest absolutnie świetna i najchętniej wypowiadam się w samych superlatywach, także o samym trenerze. Serdecznie polecam.

Sztuki walki i samoobrona

5.8
Andrzej
  

Tak jakoś ponad rok temu nie wiedziałem co z sobą zrobić w wolne popołudnie, przeczytałem, że można przyjść na trening do Szkoły Fechtunku Aramis, poszedłem i chodzę regularnie do dziś. Szermierka jest elegancka i bezpieczna, nikt niczego ani nie złamał, ani nie zwichnął, ani nie wybił. Treningi rozwijają fizycznie i intelektualnie, poznaje się zasady europejskiej sztuki walki doskonalonej przez wieki i stosowanej przez przodków. Polecam.

Sztuki walki i samoobrona

6.0
Jar Mat
  

Na zajęcia uczęszczam od ponad pół roku, przy czym wcześniej trenowałem różne sztuki i sporty walki, także z użyciem broni, co pozwala m.z. na wystawienie miarodajnej opinii. Oferta jest szeroka, gdyż obejmuje trzy rodzaje broni oraz podstawowy kalisteniczny trening kondycyjno - siłowy. Trener jest konkretny i sympatyczny zarazem. Świetnie prezentuje techniki i rygorystycznie dba o bezpieczeństwo uczniów. Dobrze dostosowuje zadania treningowe do poziomu uczestników, tak, że nikt nie jest wykluczony. Regularnie sprawdza prawidłowość wykonywania ćwiczeń i koryguje błędy, bez krytykanctwa. W razie pytań chętnie udziela odpowiedzi i demonstruje prawidłowe wykonanie techniki. Podobnie można liczyć na pomoc starszych stażem uczestników zajęć. Ogólnie atmosfera zajęć jest świetna. Nie ma w ogóle klimatu sekciarstwa (w stylu: Tylko my znamy jedyną prawdziwą i skuteczną metodę walki ;-) ) spotykanego w niektórych szkołach sztuk walki. Dodatkowo można wziąć udział w obozach i seminariach czy skorzystać z lekcji indywidualnych. Osobiście polecam zajęcia, szczególnie tym osobom, które chciałyby spróbować sportu kontaktowego w bezpiecznym wydaniu i nauczyć się władać bronią białą.

Sztuki walki i samoobrona

5.8
Leonard Bauć
  

Na zajęcia do SFA uczęszczałem przez mniej więcej dwa lata i każde zajęcia były najlepszym co mnie w życiu spotkało. Ludzie zawsze byli mili i otwarci, zajęcia poprowadzone profesjonalnie, ani za sztywno, ani za luźno. Treningi były przygotowane dla osób z każdym poziomem zaawansowania. Przestałem chodzić z bólem serca i jak tylko będę miał czas, to wracam w skakanej pracy nóg(hehe). Jednym słowem Polecam P.S. Serdecznie

Sztuki walki i samoobrona

6.0
Stanisław
  

Z usług Aramis skorzystaliśmy jako sportowy przerywnik jednego z naszych zebrań. Prowadzone w ciekawy sposób, dużo sportowych zadań rywalizacyjnych i kooperacyjnych. Świetne zajęcia do integracji zespołu, ekipa wyszła uśmiechnięta :)

Sztuki walki i samoobrona

5.8
Paweł
  

Można się porządnie spocić, dostać w łep i oddać 😉.
Oprócz tego, to jest po prostu z*******y sport ☺

Sztuki walki i samoobrona

5.0
Krzysztof
  

Na zajęcia chodzę dopiero od kilku miesięcy ale już mogę śmiało powiedzieć, że był to bardzo dobry wybór. Wiedza przekazywana jest przez trenera dokładnie tak, jak to opisałem w tytule opinii. Doskonała atmosfera i klimat na ćwiczeniach mimo sporej rozpiętości wieku. Poziom nauki dopasowany do uczestników i systematycznie podnoszony i doskonalony zarówno w obszarze sprawności fizycznej jak i teorii. Całkowity brak nudy i rutyny. Stosowna ilość humoru. Pełna dostępność sprzętu do treningów - chociaż prędzej czy później i tak każdy zaczyna marzyć o własnym :). Zwrócę uwagę również na bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa - co w tej dyscyplinie jest szalenie istotne. Ogólnie rzecz biorąc - szczerze polecam.

Sztuki walki i samoobrona

6.0
Filip
  

Zajęcia są zróżnicowane, dostosowane do każdego poziomu, a sprzęt jest dostępny do wypożyczenia na miejscu. Sport paradoksalnie bardzo bezpieczny, bezbolesny i nie kontuzjogenny. Pierwsze zajęcia są za darmo, więc warto przyjść i spróbować.

Sztuki walki i samoobrona

5.8
Stanisław
  

Fantastyczne miejsce dla początkujących i wracających do sportu szermierzy. A znajdzie się też wyzwanie dla weteranów. Super rodzinny klimat, można miło i sportowo spędzić czas.

Sztuki walki i samoobrona

5.2
Anna
  

Szkoła Fechtunku Aramis w Trójmieście zapewnia wysoki poziom nauczania, przystępność cen i świetną atmosferę. Zajęcia są dostosowane do możliwości uczniów, więc odnajdzie się tutaj każdy :)

Sztuki walki i samoobrona

6.0
Solveig
  

Szkoła Fechtunku Aramis posiada dopracowaną, choć wciąż rozwijającą się metodologię treningu i zasady walki pozwalające poczuć w szermierce duży realizm. W oddziale trójmiejskim naucza doświadczony trener, który potrafi sprawnie przekazać swoją wiedzę. Polecam te zajęcia nawet leniuchom, którym ciężko znaleźć motywację do ćwiczeń, bo szermierka to również świetna zabawa!

Sztuki walki i samoobrona

5.8
Leon Andrzejewski
  

Fundacja Aramis jako taka ma super ofertę a oddział Trójmiejski jest świetnym przykładem różnorodności oferowanych zajęć. Zdecydowanie polecam! Szermierka klasyczna jest świetną formą spędzania czasu - zarówno jako sposób na poprawę i utrzymanie dobrej kondycji jak i na rozwój zainteresowań. Dodatkowo daje możliwość poznania wielu wspaniałych osób także poza treningami.

Sztuki walki i samoobrona

6.0
Kamil
  

Na zajęcia uczęszczam już 2 lata. Świetne hobby pozwalające utrzymać się w formie. Prowadzący potrafi dostosować poziom zajęć do formy uczniów oraz zawsze służy radą. Poza standardowymi zajęciami są też obozy, seminaria oraz spotkania integracyjne.

Sztuki walki i samoobrona

5.8
Ola
  

Uczę się w SFA u Marcina już drugi miesiąc na lekcjach indywidualnych. Ogólnie nie wiem, jak wyglądają zajęcia grupowe, ale w lekcji indywidualnej Marcin świetnie uczy. Nie patrzy z zegarkiem co do minuty, jeśli z czymś jest problem to nawet 10 minut dłużej trwa lekcja aż zrozumiem o co chodzi. Ogólnie bardzo fajnie. Od 2 tygodni Marcin uczy też mojego 11-letniego syna, jemu też trening się bardzo podoba. Ogólnie polecam, zupełnie inny sport, ciekawszy od tego co oferują inni.

Sztuki walki i samoobrona

4.8
leann nikols
  

...i wybierz się przynajmniej na pierwsze, bezpłatne zajęcia. Nie każde zajęcia są takie same pod względem wymagań kondycyjnych, ale na wszystkich zapewnioną masz przyjazną atmosferę i profesjonalne wskazówki z indywidualnym wsparciem cierpliwego trenera. Wybór broni jest pozostawiony w całości tobie, sprzęt możesz kupić za pośrednictwem szkoły lub wypożyczać jej własny (podstawa to jedynie maska, kaftan i broń). Słabiej oceniam ofertę, ale jedynie ze względu na obecny brak własnej sali z lustrami, który jednak Aramis z powodzeniem nadrabia ciekawymi zajęciami plenerowymi w sezonie, dwutygodniowymi obozami treningowymi, lokalnymi seminariami, krajowymi turniejami szermierczymi itp. W ciągu roku to szkolna hala sportowa. Oferowana przez SFA nauka szermierki klasycznej łączy tradycje fechtunku sportowego i historycznego, wybierając ich najlepsze cechy by tworzyć dyscyplinę bardzo praktyczną i "życiową" (w odróżnieniu od sportowego wyścigu punktów lub historycznego sztywnego trzymania się traktatów i źródeł). Szermierka w SFA jest nie tylko nauką władania bronią. To trening refleksu, równowagi, spostrzegawczości, opanowania, pokory, koncentracji, kondycji, no i trochę mięśni. ;)

Sztuki walki i samoobrona

5.8
Waldek
  

Już prawie rok uczęszczam do szkoły fechtunku Aramis więc myślę że warto podzielić się z wami moją opinią :). Sam fakt że mija już rok świadczy że sposób nauczania, klimat panujący na zajęciach oraz zakres materiału sprawiają że chce się tu przychodzić. Połączenie zróżnicowanej rozgrzewki z ćwiczeniami technicznymi oraz sparingami sprawia że rozwijamy się na kilu poziomach. Mam tu na myśli rozwój kondycyjny i sprawnościowy, jako szermierz oraz dodatkowo wykształcamy zmysł walki. Zajęcia są ogólnorozwojowe więc może to też być sposób spędzania czasu również dla osób które niekoniecznie pasjonują się szermierką a zwyczajnie potrzebują ruchu. Trzeba też zauważyć że ceny są przystępne a szkoła oferuję możliwość wypożyczania sprzętu, więc treningi można zacząć bez ponoszenia dodatkowych wydatków. Polecam wszystkim.

Sztuki walki i samoobrona

5.8
Grzesiek
  

Na treningach jest super . jest. miła atmosfera. Ćwiczenia czasem są trudne ale potem. są czsami sparingi dowolne co jest bardzo fajne

Sztuki walki i samoobrona

4.8
ACTIVUS
  

Treningi bardzo fajne - profesjonalne podejście. Po 8 miesiącach zmieniłem pacynkę na sportową i jest super! Polecam zarówno tym którzy chcą się nauczyć walczyć, jak i tym którzy chcą poprawić swoje parametry sprawnościowo-szybkościowe.

Sztuki walki i samoobrona

5.3