Centrum Kształcenia im. Św. Wojciecha

80-288 Gdańsk, Piecewska 9
(Morena) Mapka
 
Inne oddziały:
zobacz więcej
58 345-82-74, 509-596-169
s...@szkolywojciecha.pl pokaż
szkolywojciecha.pl
 
zgłoś do aktualizacji
Godziny otwarcia
pn-pt8:00 - 14:00

O nas

W roku 1998 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich powołało do życia Centrum Kształcenia Ponadgimnazjalnego im. prof. Kazimierza Sośnickiego. Wszystkie nasze szkoły charakteryzuje przyjazna atmosfera, kameralne warunki oraz wysoki poziom nauczania.

W roku 1998 Stowarzyszenie Rodzin Katolickich powołało do życia Centrum Kształcenia Ponadgimnazjalnego im. prof. Kazimierza Sośnickiego. Obrany patron szkoły nadał kierunek jej rozwojowego funkcjonowania jako wybitny, zasłużony nauczyciel, wychowawca wielu pokoleń pedagogów polskich, uczony i dydaktyk mający trwały wkład w rozwój i udoskonalenie pedagogiki i szkoły polskiej na przełomie XX wieku. W ramach prowadzonej od początku działalności powstało I Gdańskie Liceum Katolickie. Idąc w ślad za św. Wojciechem, który przyniósł chrześcijaństwo na nasze ziemie i my zapragnęliśmy zaproponować młodym ludziom rozwój na wysokim poziomie edukacyjnym ale dbając nade wszystko o rozwój duchowy i opierając się na wartościach chrześcijańskich bliskich naszemu sercu.

Propozycja edukacyjna i formacyjna spotkała się z dużym zainteresowaniem. W odpowiedzi na zgłaszane potrzeby osób zainteresowanych, nasza oferta edukacyjna była na bieżąco rozszerzana. Wieloletnie doświadczenie pracy wychowawczej i edukacyjnej zaowocowało powstaniem Centrum Kształcenia im. Św. Wojciecha i obejmuje obecnie cztery niepubliczne szkoły ponadpodstawowe:

•Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Wojciecha
•Katolickie Gimnazjum im. Św. Wojciecha
•I Gdańskie Liceum Katolickie im. Św. Wojciecha
•Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych im. Ludwika Bandury
•Szkoła Rachunkowości i Administracji "Awans"

Istotą pracy w naszych szkołach jest formacja ludzi w otwarciu na innych. Ludzi, którzy nie żyją dla siebie samych lecz dla Boga i bliźnich; ludzi, których miłość do Boga nie istnieje w oderwaniu od miłości do człowieka, dla których miłość Boga wyraża się w postawie sprawiedliwości względem innych. Pragniemy kształtować liderów, wielkodusznych młodych ludzi obdarzonych społeczną i chrześcijańską wrażliwością, chętnych do służby Bogu i Ojczyźnie. Nasza szkoła opiera się w swojej działalności na myśli i nauce św. Jana Pawła II na temat godności osoby (fragment ze statutu szkoły). Misja naszej szkoły jest również odpowiedzią na naukę papieża Franciszka, który aspekt misyjności Kościoła zawarł w Adhortacji apostolskej Evangelii Gaudium.

Wszystkie nasze szkoły charakteryzuje przyjazna atmosfera, kameralne warunki oraz wysoki poziom nauczania realizowany przez wysoko wykwalifikowaną kadrę.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych szkół i kontaktu z nami!
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »