Skip to main content

Patrol obrony praw zwierząt


Czy każda rodzina powinna posiadać w domu psa bądź kota? Zdecydowanie nie, ale każdy powinien wykazywać szacunek względem zwierząt. Przykre, jak dużą część społeczeństwa w ogóle nie interesuje los zwierząt. W takiej sytuacji z pewnością warto podkreślać prawidłowe zachowania i wyróżniać osoby, które swoją postawą dają świadectwo właściwego podejścia do wszystkich czworonogów.
pogotowie dla zwierząt

Weterynarz w pogotowiu dla zwierząt – zwykła praca czy powołanie?

Niestety, trudno dziś o lekarza weterynarii pracującego z pasją. Trudność tego zawodu polega na tym, że wymaga on prawdziwego zaangażowania i całkowitego podporządkowania karierze zawodowej. Same studia są testem wytrzymałości, to ponad 5 lat niezwykle intensywnej nauki i ciągłych praktyki. Nauka ta jest opłacalna, ponieważ może zaowocować pracą w pogotowiu ratunkowym. 

Ogromy zakres wiedzy niemal z każdej dziedziny oraz ciągłe doszkalanie się to specyfika tego zawodu. Podobnie jak u regularnych lekarzy istnieje możliwość specjalizacji (chirurgia, stomatologia, kardiologia). Obronienie dyplomu lekarza weterynarii jest dopiero początkiem żmudnej drogi.

PARTNERZY
Przychodnia Zalesie w Rzeszowie - pomaganie zwierzętom z pasji

Na szczęście trudności nie zniechęcają wszystkich i wciąż możemy spotkać gabinety prowadzone z pasją. Przychodnia Zalesie to przykład na łączenie profesjonalizmu i miłości do zwierząt. To naprawdę niesamowite z jaką troską i zaangażowaniem traktowany jest tutaj każdy z pacjentów. Lekarze z Przychodni Zalesie – lek. wet Joanna Janicka (specjalista chorób psów i kotów) oraz lek. wet Grzegorz Janicki (specjalista chirurgii weterynaryjnej) prywatnie właściciele leonbergera Gigi, kota syjama Majki oraz Bubla – kota szkockiego, wzorowo otaczają opieką wszystkich swoich pacjentów.

Przychodnia Zalesie współpracuje z szeregiem specjalistów lek. wet. Katarzyną Szyszko-Woźniak oraz radiologiem Maciejem Kiełbowiczem, dzięki czemu lecznica prowadzi kompleksową opiekę dermatologiczną, ginekologiczną, stomatologiczną, okulistyczną i anestezjologiczną. Wieloletnia praktyka pozwala na rozumienie potrzeb, każdego czworonoga oraz dobranie odpowiedniej metody leczenia.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Przychodni Zalesie przychodniazalesie.pl na której znajdują się szczegóły świadczonych usług.  Kluczem do efektywnego prowadzenia przychodni weterynaryjnej jest przyjazne podejście do zwierzaków i ich właścicieli. Tym samym, gabinety weterynaryjne w których oprócz zysków, liczy się dobro zwierząt są na wagę złota.

Pogotowie weterynaryjne - Kim jesteśmy?

Patrol Obrony Praw Zwierząt powstał w kwietniu 2008 roku.
Jest to niewielka, lecz zgrana i pracowita grupa osób. Wszyscy członkowie TPOPZ wypełniają
swoje obowiązki w ramach wolontariatu, nie pobierając za pracę żadnego wynagrodzenia.

Celem stowarzyszenia pogotowia dla zwierząt jest działalność publiczna na rzecz poprawy warunków życia zwierząt, w szczególności poprzez wykonywanie zadań w zakresie:

• działania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, ich poszanowania,
objęcia ochroną i otoczenia opieką;
• kształtowania właściwego stosunku do zwierząt;
• zwalczania przejawów znęcania się nad zwierzętami,
działanie w ich obronie i niesienie im pomocy;
• edukacji szkolnej dotyczącej zwierząt.

Inspiracją dla założycieli TPOPZ były programy o policji dla zwierząt w USA i Anglii, nadawane przez stację Animal Planet.

Portal obrony praw zwierząt interweniuje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami:

  • nieodpowiednie warunki bytowania,
  • brak leczenia,
  • głodzenie,
  • bicie,
  • niekontrolowane rozmnażanie,
  • niehumanitarny handel.

Ze względu na brak wystarczających funduszy i nieodpowiednią konstrukcję Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, działalność TPOPZ nie może w pełni przypominać pracy instytucji zagranicznych. Mimo tego dokładane są wszelkie starania, by każde zwierzę w potrzebie otrzymało natychmiastową pomoc. Od momentu swojego powstania TPOPZ podjęło kilkaset interwencji, a kilkadziesiąt zwierząt przekazanych zostało do adopcji. Inspektorzy pokonali łącznie tysiące kilometrów.


POGOTOWIE DLA ZWIERZĄT

Nie prowadzimy schroniska, azylu ani hotelu dla zwierząt.
Nie prowadzimy także akcji wyłapywania bezdomnych
i wolno bytujących zwierząt.



Wypadki z udziałem dzikich zwierząt:
zgłaszać Straży Miejskiej lub Policji

Ranne ptaki i drobne ssaki (jeże itp)
Ośrodek rehabilitacji ptaków i drobnych ssaków OSTOJA

Pomieczyno powiat Kartuzy
- 606 907 740

Przychodnia Weterynaryjna
Gdańsk ul. Diamentowa

Przychodnia Weterynaryjna
Gdynia ul. Stryjska

Wypadki z udziałem zwierząt domowych (psów i kotów),
zwierzęta błąkające się zgłaszać do najbliższego schroniska:

Gdańsk "PROMYK" : 58 522-37-80

Gdynia "CIAPKOWO": 58 622-25-52

Sopot: 58 551-24-57, 505-645-360

Starogard Gdański: 58 560 99 31

Tczew: 58 531 96 56

Całodobowe przychodnie weterynaryjne

Gdańsk ul. Bitwy Oliwskiej 28 - tel. 58 552 16 81

Gdańsk ul. Kartuska 249 - tel. 58 302 00 02

 Dyżurny Inżynier Miasta - 58 524 45 00 - całą dobę