Teatr Amareya

Gdańsk

Teatr Amareya

Wybierz numer

504-655-104
a...@gmail.com pokaż
  • Zdjęcie 1/2 - Teatr Amareya Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/2 - Teatr Amareya Gdańsk 3

O nas

Nazwa teatru nie jest przypadkowa, Amareya, oznaczająca w języku japońskim "heroiczne oddanie, bezwarunkowe poświęcenie" - to najważniejsza zasada, którą kieruje się teatr.
Nazwa teatru nie jest przypadkowa, Amareya, oznaczająca w języku japońskim "heroiczne oddanie, bezwarunkowe poświęcenie" - to najważniejsza zasada, którą kieruje się teatr. Nazywany przez założycielki teatrem nomadycznym Amareya sytuuje się ponad granicami wyznaczanymi przez style, konwencje i gatunki, skupiając się na obszarze wspólnym dla tańca i teatru - czyli psychofizycznej obecności performera.

Teatr Amareya powstał i pracuje przy gdańskim Winda. Jego dyrektorem jest Kasia Julia Pastuszak. Teatr współtworzą również Agnieszka Kamińska i Aleksandra Śliwińska. Działalność Arameya obejmuje szereg dziedzin, min.: trening, pracę twórczą, działalność edukacyjną (prowadzenie warsztatów), publikacje dotyczące teatru oraz tańca, a także animację kultury. Przed założeniem teatru, tancerki zbierały doświadczenie taneczno-teatralne podczas wielu warsztatów i staży prowadzonych przez pedagogów z Polski i zagranicy. Prowadzony przez nich trening opiera się głównie na technice japońskiego tańca Butoh. Równolegle do pracy twórczej, wszystkie członkinie Amareya rozwijają się również na polu teoretycznym.

Spektakle teatru: Sen Ikara, Tłumaczenie kobiety, Dialog na 3 krzesła, Xenos, "Xenos - Część II - Modlitwa Światła, Anatomical Theatre Project: Viewer as Voyer - The Body Beyond, Teatr Anatomiczny - Misterium życia i śmierci, Haiku na trzy ciała, Exit, Tribute to J.S.