Wazektomia - dr n. med. Jerzy Michajłowski urolog, antykoncepcja dla mężczyzn

znajduje się w Lifemedica

Wazektomia - dr n. med. Jerzy Michajłowski

Wybierz numer

58 506-64-09
r...@lifemedica.pl pokaż
Otwarte do 21:00 więcej
  • Zdjęcie 1/6 - Wazektomia -  dr n. med. Jerzy Michajłowski Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/6 - Wazektomia -  dr n. med. Jerzy Michajłowski Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/6 - Wazektomia -  dr n. med. Jerzy Michajłowski Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/6 - Wazektomia -  dr n. med. Jerzy Michajłowski Gdańsk +3 1
 

O nas

Wazektomia - zabieg jednego dnia. Skuteczna antykoncepcja dla mężczyzn. Bezbolesny zabieg wykonywany w ramach prywatnej praktyki w Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku. Badania i konsultacje urologiczne, badanie USG, badania laboratoryjne.
Dr n. med. Jerzy Michajłowski urolog - wykonuje w ramach kliniki Lifemedica zabiegi Wazektomii - nowoczesnej metody antykoncepcji.

Wazektomia - czyj więcej jak się przygotować do zabiegu wazektomii. Zobacz wskazania i przeciwwskazania.

Po otrzymaniu stypendium Ministra Zdrowia Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005/2006 odbył staż podyplomowy w Akademii Medycznej w Gdańsku (aktualnie Gdański Uniwersytet Medyczny) oraz rozpoczął przygotowanie rozprawy doktorskiej w ramach Dziennych Studiów Doktoranckich w Katedrze i Klinice Urologii AMG. Rok później rozpoczął specjalizację w dziedzinie "urologia", otrzymując stanowisko asystenta.

W roku 2010 obronił rozprawę doktorską na temat termoablacji guzów nerek (praca pod kierownictwem prof. dr hab. Kazimierza Krajki). Trzy lata później ukończył specjalizację, awansując na stanowisko adiunkta w roku 2014.

Od 2016 roku pracuje na Oddziale Urologii Szpitala Wojewódzkiego w Gävle (Szwecja). Obecnie w gabinecie w Gdańsku wykonuje zabiegi urologiczne oraz wazektomię.

Co to jest wazektomia?

Wazektomia to skuteczna metoda męskiej antykoncepcji. W Stanach Zjednoczonych wykonywanych jest aż ponad 500 000 takich zabiegów, co oznacza, że jest to dość popularny tam zabieg. Jest to metoda bezpieczna, tania a przede wszystkim skuteczna

Przebieg  zabiegu polega na przecięciu ciągłości nasieniowodów. Nie jest to skomplikowany zabieg. Wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, nie jest tutaj używany skalpel ani nie ma konieczności zakładania szwów, co za tym idzie, zmniejsza ryzyko powstania krwiaka bądź zakażenia. Pacjenci szybko odzyskują sprawność seksualną.

Po znieczuleniu skóry moszny tuż nad nasieniowodem, przecina się przez kilkumilimetrowy otwór nasieniowód w odległości minimum 3 cm od najądrza.

Końce nasieniowodów zostają podwiązane nicią chirurgiczną. Następnie zabieg jest przeprowadzany po drugiej stronie moszny. Cały ten proces trwa zledwi 30 minut. W celu potwierdzenia, że zabieg został wykonany prawidłowo, fragmenty nasieniowodów wysyłane są na badanie histopatologiczne.

W trakcie wykonywania zabiegu pacjent odczuwa jedynie uczucie dotyku i lekkiego dyskomfortu. U większości pacjentów stosowanie jakiegokolwiek antybiotyku nie jest potrzebne.

Wazektomia - w jakim wieku wykonuje się wazektomię?

Granica wiekowa uzależniona jest od obowiązującego prawa w danym kraju. Dla przykładu w Stanach Zjednoczonych wazektomię można wykonać po ukończeniu 18 r.ż, natomiast w krajach skandynawskich granica ta sięga 25 r.ż,. W Polsce prawo nie przewiduje granicy wiekowej. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, aczkolwiek należy pamiętać o tym, że powinna być to przemyślana decyzja. 

Jeśli stwierdzimy, że zabieg może wpłynąć negatywnie na pacjenta ( żałowanie decyzji, depresja, chęć posiadania dzieci), zastrzegamy sobie prawo do odmowy wykonania zabiegu. Odmienna orientacja seksualna nie jest przeszkodą w wykonaniu wazektomii, wykonuję się ją zarówno u pacjentów heteroseksualnych jak i homoseksualnych.

Czy wazektomia jest odwracalna?

Wazektomia jest odwracalna, natomiast jest to już zabieg znacznie bardziej skomplikowany, kosztowny i niestety nie dający gwarancji przywrócenia płodności. Zabieg taki nazywamy wazo-wazostomią. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, i trwa kilka godzin. Przy prawidłowym wykonaniu zabiegu skuteczność wynosi 60-80% i spada wraz z upływem czasu po wykonaniu wazektomii. Na szanse zajścia w ciąże wpływ ma także wiek partnerki.
Wiele lat po wazektomii, u dużej liczby pacjentów ( 60-80%) , dochodzi do wytworzenia przeciwciał przeciwko własnym plemnikom.

Dla mężczyzny nie jest to groźne, lecz zmniejsza szanse na zapłodnienie naturalne ( plemniki są mniej ruchome), dlatego pacjentom decydującym się na wazektomie z późniejszym odwróceniem zalecamy zamrożenie nasienia, które może być użyte do pozaustrojowego zapłodnienia.

Czy wazektomia działa natychmiast?

NIe! Dopiero po 3 miesiącach od wykonania zabiegu można mówić o jego pełnej skuteczności.

Oferta: Poradnia Urologiczna Lifemedica Gdańsk

Dr n. med. Jerzy Michajłowski, współpracuje również z dr Igorem Michajłowskim w zakresie leczenia liszaja twardzinowego.