Vinoteque Food & Wine - Miejsce ze smakiem

adres
81-718 Sopot, Powstańców Warszawy 10
(Dom Zdrojowy) pokaż na mapie
telefon
58 767-19-63
e-mail
v...@sheraton.com pokaż
www
www.winotekasopot.pl
godziny otwarcia
Winiarnia
wt-sob18:00 - 23:00

Napisali o nas

O nas

Szeroki wybór win, oferowanych również na lampki, możliwość degustacji i zakupu rarytasów kuchni śródziemnomorskiej oraz Cigar Lounge to tylko niektóre z atutów którymi może się pochwalić to niepowtarzalne miejsce.

Vinoteque Food & Wine, znajdująca się w podziemiach historycznej Rotundy, tworzy idealne miejsce dla wszystkich uciekających od zatłoczonych sopockich pubów w poszukiwaniu chwili wytchnienia. To miejsce stworzone dla pasjonatów wina, jak i dla tych zaczynających z nim przygodę, chcących nauczyć się czegoś więcej - lub zwyczajne miejsce, by miło spędzić czas przy wybornych daniach. Posiadamy niezwykłą, nagradzaną listę win obejmującą ponad 200 różnych pozycji z wielu, bardzo znanych i wyjątkowo interesujących winnic na świecie. W dokonaniu wyboru pomocy może udzielić Sommelier. Codziennie jako jedyni w Trójmieście oferujemy 16 rodzajów wina w porcjach degustacyjnych, umożliwiając zapoznanie się z wieloma gatunkami trunków ze wszystkich stron świata i wybór tego, co najbardziej nam odpowiada. A wszystko to dzięki unikalnemu urządzeniu Enomatic, które dzięki swojej opatentowanej technologii oferuje możliwość degustacji wielu win o optymalnej dla każdego gatunku temperaturze oraz wybrania wielkości porcji bez utraty jakości już otwartego trunku. Technologia kontrolowania składu gazów wypełniających butelkę wina, zapewnia maksymalne spowolnienie procesów utleniania dzięki czemu jego zawartość pozostaje niezmieniona przez długi czas. System Enomatic jako jedyny posiada certyfikaty wszelkich organizacji dbających o standardy produkcyjne i higienczne takich jak: CE, NSE, UL, SA. Jest zaaprobowany oraz rekomendowany przez Consorzio Chianti Classico oraz United States Sommelier Associaton.

Vinoteque Food & Wine jest wyjątkowa nie tylko z uwagi na szeroką gamę szlachetnych trunków, smacznych przekąsek, wyjątkowych dań i deserów. Nietypowa lokalizacja w podziemiach historycznej Rotundy sopockiego Hotelu Sheraton pozwala rozkoszować się wyrafinowana atmosferą. Ukryta w piwnicach kusi tajemniczością i wysublimowanym nastrojem. Vinoteque Food & Wine to jedyne miejsce w hotelu umożliwiające zapalenia cygara w Cigar Lounge oraz rozkoszowania się smakiem najlepszych win świata.

Pozycje z karty Vinoteque Food & Wine:

Antrykot Wołowy, Frytki Stekowe, Sos Demi Glace, Mix Sałat 75 PLN
Filet z Sandacza Smażony na Maśle, Puree z Borowików, Domowe Ravioli z Kozim Serem i Rakami 64PLN
'Bourguignon' z Dzika z Grzybami i Szalotkami, Grzanka z Masłem Ziołowym 48PLN
Carpaccio z Polędwicy Wołowej Parmezan, Rucola,
Polska Oliwa Rzepakowa 40 PLN
Sałatka Cezar z Krewetkami 40 PLN
Antipasti z Bruschetta 40 PLN
Tagliatelle z Leśnymi Grzybami, Tymianek, Parmezan 40 PLN
Zupa z Ogonów Wołowych z Zieloną Soczewicą i Chorizo 28 PLN
Pizza Parma 28 PLN
Trio Deserów 25 PLN
Wózek z Serami Włoskimi (100g) 15 PLN

Więcej informacji oraz rezerwacja stolika: +48 (58) 767 1963

Możliwość zakupu wina na wynos!

Galeria zdjęć

przejdź do pełnej mapy »