stat
PATRONAT

Water Show Gdańsk 2020 (1 opinia)

  • sobota, 27 czerwca
  • Gdańsk, Długie Pobrze, Ołowianka
  • wstęp wolny

Trzecia edycja Water Show Gdańsk 2020 odbędzie się 27 czerwca. Będzie to jednodniowy festiwal sportów wodnych Water Show Gdańsk 2020. Trzonem imprezy będą zawody we freestyle lyboardingu. Z opinii widzów i uczestników to właśnie ta animacja cieszyła się największym zainteresowaniem.

Druga edycja Water Show Gdańsk przyniosła jeszcze bardziej imponujący sukces. Wprowadziliśmy do programu elitarne skoki High Divier-ów, a za skocznie posłużył symbol miasta - Żuraw Gdański. To niezwykle satysfakcjonujące i motywujące dokonanie. Dzięki niemu Gdańsk dołączył do elitarnego klubu miast-stolic High Divingu na świecie. W tym zacnym gronie znajduję się Kopenhaga, Bilbao, Dublin, Zurich, Dubaj, Beirut, Monaster, Sao Miguel na Azorach i Palawan na Filipinach.

Ogromnym zainteresowaniem widzów, a także mediów cieszyły się zawody freestyle lyboardingowe. Przed Gdańszczanami wystąpiło 10 najlepszych zawodników globu. Mimo mocnej konkurencji jaką mieliśmy w tym czasie takiej jak Miami, Moskwa czy Antalya Water Show Gdańsk zostało uznane za najbardziej atrakcyjne przez uczestników. Niezwykła lokalizacja w ścisłym sercu zabytkowego miasta i wielotysięczna publiczność urzekła zagranicznych gości. Wielu z nich deklaruję chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach.

Podążając za wskazówką z pracowników biura Departament Sportu w Gdańsku rozbudowaliśmy program wydarzenia o bezpłatny dzień testów dla mieszkańców. W sobotę mieszkańcy aktywnie i licznie brali udział w kursach w trzech dyscyplinach: lyboarding, blob jumpingu i wakeboardingu. Dzięki promocji wydarzenia w lokalnych mediach wejściówki rozeszły się błyskawicznie, a ich szczęśliwi zwycięzcy stawili się na testy ze 100 % frekwencją.

Ilość aktywności wypełniła plan na dwa dni! To był bardzo udany start wakacji i jasna informacja, że miasto Gdańsk żyje wodą. Przemawiają za tym także liczby. Według opracowanego raportu medialnego przez Newton Media informacja o WSG 2019 dotarła aż do 8 mln odbiorców z czego 90% publikacji stanowią wzmianki w mediach regionalnych na terenie województwa pomorskiego! Ponadto relację na żywo przeprowadzili dziennikarze TVN, TVP, TVP Gdańsk.

Koncepcja Water Show Gdańsk 2020

1. Flyboarding
Główną atrakcją są międzynarodowe zawody FLYCUP w formule bitw synchronicznych. Wystąpi w nich światowa czołówka zawodników na podstawie rankingu lub video kwali ikacji. W przerwach między występami przeprowadzimy loty z publicznością.

2. Death Diving
W programie WSG na rok 2020 nie może zabraknąć Death Divingu! W 2019 roku po raz pierwszy w Polsce mieliśmy okazję podziwiać zawody w "Skokach na śmierć" . Publiczność w Gdańsku z niedowierzaniem obserwowała karkołomne popisy potomków Wikingów, bo to Norwegowie właśnie są niekwestionowaną elitą w tej dyscyplinie. , Ci ekstremalni śmiałkowie skakali ze specjalnie wybudowanej konstrukcji wieży o wysokości 10 metrów na... "klatę", "bombę", "krewetkę" i tam gdzie swój koniec ma kręgosłup, po drodze wykonując serię efektownych akrobacji. W pokazach wystąpiło 6 skoczków z Norwegii do nich dołączyli w trakcie pokazów dwóch Gdańszczan w tym jedna kobieta!
Na rok 2020 zaplanowaliśmy podwojenie liczby uczestników i organizację turnieju pokazowego o randze międzynarodowej. Areną skoków będzie ustawiona specjalna wieża na Ołowiance lub nowej kładce Św Ducha.

3. Blob jumping - otwarte Gdańska w skoku z poduchy
Program imprezy uzupełnimy konkurencją z udziałem widzów. Z racji tego że jest to atrakcja wymagająca jedynie odrobiny szaleństwa chętnych na nią nie brakuję. Będzie to również jedyna konkurencja zakładająca liczny udział mieszkańców. Profesjonalne jury z przymróżeniem oka wybierze najbardziej efektowne wyskoki. Najlepszych nagrodzimy pamiątkowym medalem Water Show Gdańsk.

4. Smocze łodzie
Water show to również ekstremalny wysiłek. Przy współpracy z lokalnym klubem MRKS Gdańsk przeprowadzimy zawody na smoczych łodziach. Po raz trzeci do wyścigów staną osady najsilniejszych lokalnych klubów.

5. Nowości w branży wodnej
Podczas Water Show Gdańsk prócz sprawdzonych i widowiskowych dyscyplin pojawią się również nowe, niszowe sprzęty wodne. W roku 2019 zorganizowaliśmy pokazowy wyścig na gokartach wodnych polskiej produkcji. Na rok 2020 szykujemy kolejne niespodzianki jak rower wodny na miarę 21 wieku Manta Bike czy Efoil deskę lewitującą nad wodą.

PROGRAM WATER SHOW GDAŃSK 2020

27.06.2020

15:00 -15:20 Otwarcie Imprezy i prezentacja dyscyplin
15:20 - 17:00 I Runda
1/4 inału FLYCUP GDAŃSK - bitwy na tricki
DEATH DIVING CUP GDAŃSK - styl klasyczny
BLOB JUMPING CUP GDAŃSK - konkurs dla publiczności
DRAGON BOATS CUP GDAŃSK - zawody smoczych łodzi
17:00 - 17:15 Pokazy kobiet/dzieci na lyboardzie
17:20 -18:40 II Runda
1/2 inału FLYCUP GDAŃSK - bitwy na tricki
DEATH DIVING CUP GDAŃSK - styl klasyczny II runda
BLOB JUMPING CUP GDAŃSK - konkurs dla publiczności
DRAGON BOATS CUP GDAŃSK - zawody smoczych łodzi
18:40 - 19:00 - Pokazy nowości sprzętowych /sportów wodnych w 2020r. aspirujących do programu Water Show Gdańsk
19:00 - 20:20 Finały
FLYCUP GDAŃSK - bitwy na tricki
DEATH DIVING CUP GDAŃSK - styl dowolny
BLOB JUMPING CUP GDAŃSK - konkurs dla publiczności
DRAGON BOATS CUP GDAŃSK - zawody smoczych łodzi
20:20 - 20:45 - Ceremonia wręczenie nagród


paź 3

sobota, godz. 20:30

bilety 65 zł
Kup bilet

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.