Wesoły Delfinek - Niepubliczne Przedszkole

80-333 Gdańsk, Pomorska 19 Mapka
58 557-98-88
o...@wp.pl pokaż
Godziny otwarcia
pn-pt6:00 - 17:00

O nas

Uprzejmie informujemy, że od 2 stycznia rozpoczynamy rekrutację na rok szkolny 2018/2019.
Karty zgłoszeniowe są do pobrania na profilu facebook naszego przedszkola lub do odbioru w przedszkolu.

"WESOŁY DELFINEK" jest przedszkolem 4-oddziałowym dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Dysponujemy czterema bardzo dobrze wyposażonymi salami zabaw. W każdej z nich są zorganizowane kąciki zabaw, które są zmieniane odpowiednio do pór roku oraz zainteresowań dzieci. Stoły i krzesła są na bieżąco dostosowywane wysokością do wzrostu dzieci. Każdy oddział ma własną szatnię, łazienkę oraz pomieszczenia pomocnicze - schowki. Ponadto dysponujemy salą gimnastyczną wyposażoną w sprzęt sportowy i instrumenty muzyczne oraz pianino. Mamy salkę przystosowaną do zajęć logopedycznych z biblioteczką oraz gabinet terapeutyczny dla psychologa oraz terapeuty wczesnego wspomagania rozwoju. 
W holu budynku wiszą cztery duże tablice korkowe, na których na bieżąco prezentujemy wszystkie prace plastyczne naszych podopiecznych. W celu zwiększenia bezpieczeństwa naszych dzieci założyliśmy domofon, z przyciskami do każdego oddziału
Nasza placówka posiada duży ogród, w którym rośnie wiele drzew i krzewów. Znajdują się w nim dwa place zabaw, jeden dla dzieci 2,5-3 i 4 letnich, drugi dla 5 i 6-latków. Są one wyposażone w różnorodny sprzęt do zabaw ruchowych, m.in. zjeżdżalnie, piaskownice dostosowane do wieku dziecka. Szczególną atrakcją dla dzieci jest niewielka górka znajdująca się w ogrodzie. 
Dzieciom, które zostaną przyjęte do naszego przedszkola, umożliwiamy zapoznanie się z nowym miejscem jeszcze zanim rozpoczną przedszkolną edukację. W tym celu przez kilka dni w roku organizujemy "otwarte drzwi", a grupie I Dni adaptacyjne. Nasze przedszkole gwarantuje wszystkim dzieciom bezpieczny i radosny rozwój. Każde dziecko jest traktowane indywidualnie i podmiotowo. Dzięki temu czuje się akceptowane i szczęśliwe. Staramy się chronić dzieci przed wszelkimi formami przemocy fizycznej bądź psychicznej. Szanujemy i chronimy godność osobistą naszych dzieci.

Dzieci przyjmujemy na:
1. pobyt całodzienny
2. dwa posiłki
3. Jeden posiłek
Jeżeli przedszkole dysponuje wolnymi miejscami przyjmujemy dzieci na minimum programowe i na 1-2 godz.

LOKALIZACJA:
Przedszkole posiada atrakcyjną lokalizację: znajduje się w centrum osiedla Żabianka z dala od głównych ulic, co zapewnia spokój naszym dzieciom. Jednocześnie jest usytuowane blisko przystanku tramwajowego "Żabianka-Pomorska" i przystanku SKM "Gdańsk-Żabianka".

KADRA:
Naszą kadrę tworzą ludzie z pasją, wykwalifikowani, doświadczeni nauczyciele, którzy kochają to co robią. To zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli, dbających o ciepłą, przyjazną atmosferę oraz indywidualne podejście do każdego dziecka oraz rodzica.
Nauczyciele nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje poprzez aktywny udział w warsztatach, kursach, szkoleniach, studiach podyplomowych.

WYŻYWIENIE:
W naszym przedszkolu przykładamy ogromną wagę, aby żywienie było jak najbardziej naturalne, zawierające dużo warzyw i owoców. Posiadamy własną kuchnię, w której wykwalifikowany personel dba o odpowiednio zbilansowane posiłki, zawierające wartości odżywcze i energetyczne. Nasze jadłospisy układane są na bazie świeżych , sezonowych produktów dostępnych o danej porze roku, tak aby zapotrzebowanie energetyczne dziecka było zaspokajane w 100 % każdego dnia. W zwyczaju naszej kuchni są domowe wypieki i wyroby, takie jak: pierogi, kluski, rogaliki, ciasta. Raz w tygodniu proponujemy dzieciom ,,półmisek rozmaitości’’, czyli samodzielne przygotowywanie kanapek na śniadanie przez dzieci. Wszystkie jadłospisy są przygotowane zgodnie z normami żywienia zalecanymi przez dietetyków. Placówka posiada wdrożony system HACCP wymagany przez UE oraz Sanepid. 

OPŁATY:
Miesięczna opłata stała za świadczone przez Przedszkole usługi zwana ,,czesnym’’ wynosi 500 zł.
W RAMACH CZESNEGO ZAPEWNIAMY DZIECIOM: 
- opiekę 11 godziną od 06:00 – 17:00 
- codzienne, ciekawe, zróżnicowane zajęcia przedszkolne 
- wyżywienie: śniadanie, drugie śniadanie, obiad: drugie danie oraz zupa.
- zajęcia języka angielskiego
- zajęcia rytmiki
-zajęcia gimnastyki korekcyjnej
- zajęcia religii 
-tańce
- zajęcia karate
- zajęcia plastyczno - techniczne
- zajęcia ruchowe
- zajęcia umuzykalniające
- wyjścia tematyczne - park, sklep, księgarnia, poczta, przychodnia
-wycieczki
-teatrzyki
-koncerty
wyznacz trasę » przejdź do pełnej mapy »