Youth Sport

Youth Sport

Wybierz numer

503-764-992
k...@youthsport.pl pokaż
Godziny otwarcia więcej
  • Zdjęcie 1/16 - Youth Sport Sopot 4
  • Zdjęcie 2/16 - Youth Sport Sopot 3
  • Zdjęcie 3/16 - Youth Sport Sopot 2
  • Zdjęcie 4/16 - Youth Sport Sopot +13 1
 

TV Filmy

Lato z Jajem 45

Lato z Jajem

O nas

Youth Sport prowadzi 2 projekty: sopockie półkolonie (Lato z Jajem i Ferie z Jajem) oraz RehaKids (zajęcia rehabilitacyjno-motoryczne dla dzieci)! Zapraszamy na www.youthsport.pl
„Ferie z Jajem” i "Lato z Jajem" to sopockie półkolonie sportowe prowadzone przez reprezentantów Polski w rugby. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, gdzie głównym założeniem jest zabawa, a także zachęcenie dzieci do uprawiania sportu oraz do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia. Uczestnicy będą mieli okazję poznać rugby, ale nie zabraknie również meczów w piłkę nożną i innych sportów drużynowych. Ponadto, dzieci przejdą specjalistyczne badania predyspozycji do uprawiania sportu, po czym każdy rodzic otrzyma specjalny raport dot. ewentualnej wady postawy u dziecka, a także zalecenia, w jaki sposób pracować nad tymi wadami. Dodatkowo, podczas każdego turnusu odbędą się zajęcia projektowe (m.in. językowe, zarządzanie projektami) oraz wyjścia do różnych trójmiejskich miejsc.

Reha Kids and Sport Academy to rehabilitacyjno-sportowe zajęcia dla dzieci łączące elementy specjalistycznego treningu motorycznego z rehabilitacją korekcyjną wad postawy. Zajęcia mają na celu pomóc dzieciom i młodzieży w wieku 7-12 lat na poprawę ich wzorców ruchowych, co ma na celu przybliżyć do zdrowego rozwoju kariery w ich wymarzonych sportach.
Trening motoryczny rozwija i kształtuje cechy sportowe młodego zawodnika. Wyrównuje poziom sprawności i wprowadza balans pomiędzy poszczególnymi zdolnościami. Koncentruje prace nad rzadziej trenowanymi sprawnościami takimi jak zwinność, szybkość reakcji i koordynacja, a także wzmacnia te najważniejsze, czyli szybkość i siła. Dzięki takiemu treningowi młody sportowiec staje się kompletnym i bardziej wszechstronnym zawodnikiem.
Rehabilitacja funkcjonalna to terapia, która łączy zabawę i trening sportowy, dzięki czemu jest atrakcyjny dla dzieci. Mała grupa pozwala stworzyć plan działania pod kątem najczęściej występujących wad postawy takich jak hiper lordoza lub odstające łopatki, płaskostopie i koślawe kolana. Młode ciało szybko rośnie, a naszą misją jest umożliwienie i kontrola zdrowego rozwoju dziecka.
Trenerzy i rehabilitanci Youth Sport są wykwalifikowanymi specjalistami z kilkuletnią praktyką. RehaKids jest pionierskim programem, który ma za zadanie zrzeszać sportowców z różnych dziedzin i pomagać w dalszym rozwoju poprzez efektywne nauczanie ruchu bez przeciążeń.
Godzina zajęć łączy elementy rehabilitacji oraz motoryki. Dzieci przed pierwszymi zajęciami będą poddane specjalistycznym testom motorycznym, które cyklicznie będą powtarzane, a każdy zmiana postawy oraz motoryki będzie monitorowana. Rodzic dostaje kompleksową usługę dla swojej pociechy, która ma być uzupełnieniem sportu głównego dziecka. Zajęcia będą prowadzone w grupach 5-8 osobowych z dużym naciskiem na indywidualne podejście.
Zajęcia obywają się w Sopocie (Hala 100-lecia, ul. Goyki 7) oraz w Gdyni (Galeon, ul. Morska 89/91).