Imprezy i wydarzenia

Zakochaj się w Szekspirze! 453. Urodziny Szekspira

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
23 kwietnia 2017 (niedziela)
godzina:
12:00 - 22:00
miejsce:

Teatr Szekspirowski  mapa

adres:
Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1
bilety:
5-35 zł - szczegóły w opisie
PATRONAT

Zapraszamy do świętowania 453. urodzin Williama Szekspira z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim.Speed dating, spotkanie z artystami, pokaz filmu oraz szalone urodzinowe afterparty. Poznaj szczegóły spektaklu, który będzie grany latem na naszej scenie elżbietańskiej i... Zakochaj się w Szekspirze!

Na randkę do teatru? Oczywiście! Ale tym razem w wyjątkowo oryginalnej oprawie i z wieloma dodatkowymi atrakcjami. Jeśli znacie formułę speed dates, wiecie, że to świetna zabawa i możliwość poznania ciekawych, otwartych ludzi a może nawet swojej drugiej połówki. Czym właściwie jest speed dating? Formuła szybkich randek zrodziła się w Ameryce w 1988 roku i zrobiła tam oszałamiającą karierę. W ostatnich latach przeżywa swój renesans i staje się bardzo popularna również w Europie. Zakłada spotkania, podczas których uczestnicy rozmawiają ze sobą przez krótki, z góry ustalony czas - tutaj będzie to 5 minut - po czym następuje zakończenie rozmowy, zmiana miejsc i rozpoczęcie spotkania z kolejną osobą.

To niepowtarzalna okazja na poznanie w tak krótkim czasie interesujących osób, z którymi być może będziecie chcieli spotkać się kolejny raz - już tylko we dwoje.

Organizatorem spotkań, które odbędą się w teatrze, jest Speed Dates. Zapisy na randki w odbywają się poprzez stronę SPEED DATES. Proponowane są trzy grupy wiekowe uczestników:
12:00 - 14:00 grupa 35-45 lat
14:00 - 16:00 grupa 25-37 lat
16:00 - 18:00 grupa 21-29 lat

Uczestnikami muszą być osoby powyżej 21 roku życia, które przed spotkaniem wypełnią formularz zgłoszeniowy oraz uiszczą opłatę za spotkanie.

Randki odbędą się w galeriach Sali Głównej.

Zakochany Szekspir - preludium

Po randkach, o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie poświęcone naszej najnowszej letniej produkcji na scenę elżbietańską - będzie to "Zakochany Szekspir", kolejna, po Wesołych kumoszkach z Windsoru, współprodukcja z Teatrem Wybrzeże. Jej reżyserem będzie ponownie Paweł Aigner, a w spektaklu wystąpią uwielbiani przez publiczność aktorzy Wybrzeża.

Podczas spotkania po raz pierwszy zdradzimy szczegóły nowego spektaklu oraz opowiemy o ciekawostkach związanych z "Zakochanym Szekspirem" - zarówno filmem, jak i jego późniejszą sceniczną adaptacją, której na podstawie scenariusza Marca Normana i Toma Stopparda dokonał Lee Hall.

Po spotkaniu odbędzie się pokaz filmu Zakochany Szekspir, również w Sali Głównej. Zwieńczeniem dnia będzie huczne Urodzinowe After Party pod wodzą DJa i z urodzinowymi niespodziankami.

O filmie "Zakochany Szekspir"

Londyn, 1593. William Szekspir, młody, ambitny dramaturg i aktor obiecuje swoją nową sztukę Romeo i Ethel, córka pirata, Philipowi Henslove'owi, dyrektorowi Teatru Rose. Młody dramaturg przeżywa jednak głęboki kryzys twórczy i nie jest w stanie napisać sztuki, która mogłaby być dla niego "przepustką do lepszego świata". Na domiar złego rywalizujący z Henslowe'm właściciel Teatru Curtain, Richard Burbage, próbuje go podkupić. Viola de Lesseps, córka bogatego kupca, narzeczona Lorda Wessex, jest zafascynowana poezją Williama. Wstępuje do trupy Henslove'a w męskim przebraniu jako Thomas Kent. Rozpoznana przez Szekspira, nawiązuje z nim szalony romans. Pod wpływem gwałtownego uczucia - i za namową swojego przyjaciela - William przerabia awanturniczą sztukę "Romeo i Ethel" na melodramat "Romeo i Julia" - tak zaczyna się słynny film "Zakochany Szekspir" (oryg. Shakespeare in Love) w reżyserii Johna Maddena i wg scenariusza Marca Normana i Toma Stopparda.

Film, który w 1999 roku zdobył siedem Oscarów - m.in. dla Najlepszego filmu, Najlepszej aktorki pierwszo- i drugoplanowej, Najlepszego scenariusza oraz muzyki, scenografii i kostiumów, a także trzy Złote Globy i wiele innych nagród oraz nominacji.
Informacja o biletach:
5 zł - bilety na spotkanie promocyjne i pokaz filmu (od godz. 18)
35 zł - wstęp na "Szybkie randki", po uprzednim zarejestrowaniu się i opłaceniu na stronie speed-dates.pl
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Pod patronatem

Aktualne konkursy

 • Przejdź

  2 podwójne zaproszenia

  kategoria: koncerty

  zakończenie: 19.10 (czwartek)

 • Przejdź

  1 podwójne zaproszenie

  kategoria: spektakle i przedstawienia

  zakończenie: 19.10 (czwartek)