Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk

Wybierz numer

58 737-91-00
i...@portgdansk.pl pokaż
  • Zdjęcie 1/4 - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk Gdańsk 4
  • Zdjęcie 2/4 - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk Gdańsk 3
  • Zdjęcie 3/4 - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk Gdańsk 2
  • Zdjęcie 4/4 - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk Gdańsk 1
 

TV Filmy

Port Gdańsk
686

Port Gdańsk

W tym obiekcie znajdują się:

O nas

Port Gdańsk jest najszybciej rozwijającym się portem europejskim ostatniej dekady. Obecnie zajmuje 8 miejsce w rankingu portów europejskich. Wyprzedził Marsylię, Barcelonę, Konstancę i Walencję. Nadal utrzymuje pozycję lidera kontenerowego na Bałtyku i 2. miejsce w przeładunkach ogółem.
 
To jedyny port na Morzu Bałtyckim przystosowany do obsługi największych statków oceanicznych na świecie. To port uniwersalny. Na nabrzeżach są przeładowywane różne rodzaje towarów, począwszy od węgla, przez paliwa, zboże, nawozy, drewno, samochody, specjalistyczny sprzęt, mrożone ryby, owoce cytrusowe, luksusowe jachty, aż po ładunki ponadgabarytowe. Dominujące grupy ładunkowe to paliwa płynne i drobnica, głównie skonteneryzowana.
 
Swoją działalność prowadzi w porcie ponad setka firm o różnorodnym profilu. To przede wszystkim branże: petrochemiczna, energetyczna, rolno-spożywcza, budowlana.
 
Port Gdańsk jest jedynym bałtyckim portem, który realizuje bezpośrednie połączenia kontenerowe z Chinami. Obecnie obsługuje 15 regularnych połączeń morskich. Oprócz Europy, stałymi kierunkami obrotu towarów są Azja, USA, Ameryka Środkowa i Południowa. Atutem portu jest jego doskonałe skomunikowanie. Leży bowiem na styku głównych szlaków logistycznych. Dla Azji to morska brama do rynków Europy Środkowo-Wschodniej, najdynamiczniej rozwijającego się regionu Unii Europejskiej.