• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zlot 100-lecia ZHP (3 opinie)

Hasło Zlotu 100-lecia ZHP pokazuje nam moc, jaką mają harcerki, harcerze, instruktorki i instruktorzy. Prawie 15 000 osób weźmie udział w największym harcerskim przedsięwzięciu ostatnich lat. Czeka na nich przygoda ukryta w sześciu modułach: Źródło, Dziedzictwo, Natura, Służba, Rozwój, Cywilizacja i Kalejdoskop. Ceremonie otwarcia i zamknięcia oraz Dzień Regionów będą kulminacją święta harcerstwa, jakim jest Zlot ZHP. Od 6 do 16 sierpnia 2018 roku harcerskie życie skoncentruje się na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.

Zlot ZHP Gdańsk 2018 jest częścią jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego, który został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz wpisuje się w program wydarzeń Niepodległa 2018.

- Wydarzenie odbywa się w wyjątkowym dla Polski i harcerstwa roku - 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i 100-lecia ZHP. Przygotowując zlot, czerpaliśmy z naszej historii, ale przede wszystkim patrzyliśmy na wyzwania, które stawia przed nami dzisiejszy świat i na to, jak przygotować harcerki i harcerzy, aby potrafili im sprostać. Harcerstwo jest wielką szkołą życia - mam nadzieję, że Zlot ZHP Gdańsk 2018 będzie jedną z ważniejszych lekcji w jej trakcie. Pamiętajcie, że przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro! - hm. Anna Nowosad Naczelniczka ZHP.

Miejsce Zlotu to rozległy, zielony teren na Wsypie Sobieszewskiej podzielony na sześć stanic, w których obozować będą harcerze i harcerki z całej Polski. Modułowy program edukacyjny zapewnia uczestnikom i uczestniczkom zajęcia wodne, zwiedzanie Gdańska, udział w wydarzeniach kulturalnych, wyjazdy na Kaszuby, służbę na rzecz regionu. Harcerze i harcerki samodzielnie przygotują sobie posiłki, rozbiją obozowiska. Aktywny dzień zakończą na tzw. rynku zlotowym, gdzie wieczorem odbywać się będą kameralne koncerty, gry, dyskusje, spotkania z autorytetami świata kultury i sztuki, aktywistami i społecznikami.

- Chcemy zainspirować i przygotować uczestników do zmiany świata już dzisiaj zgodnie z harcerskim systemem wartości. Robimy to poprzez stworzenie ekscytującego, motywującego, stawiającego wyzwania, innowacyjnego programu Zlotu, tak aby każdy zuch i harcerz miał możliwość rozwoju intelektualnego, społecznego, duchowego i fizycznego - mówi hm. Monika Woźnica, która odpowiada za program Zlotu ZHP Gdańsk 2018.

Harcerze zapraszają wszystkich mieszkańców Gdańska i przebywających w mieście turystów na Dzień Regionów 11 sierpnia. Otwarty dzień Zlotu ZHP to wyjątkowa okazja, by przekonać się jak wygląda harcerstwo dzisiaj. Na centralnym placu Zlotu odbędą się pokazy regionalnych tańców, spróbujemy smakołyków z różnych stron Polski, weźmiemy udział w tradycyjnych grach i zabawach. Dodatkowo, mieszkańcy Wyspy Sobieszewskiej są zaproszeni na koncerty odbywające się w paśmie programu wieczornego na scenie, która stanie na Wyspie.

Przez cały czas trwania Zlotu harcerzom będzie towarzyszyć Watra Stulecia - ognisko uświetniające 100-lecie odzyskania Niepodległości, 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego oraz 100-lecie Ruchu Wędrowniczego na świecie. Wszystkie elementy programowe będą inspirowały zuchów i harcerzy zgodnie z mottem Zlotu do podjęcia działania już dziś, a przy tym będą doskonałą okazją do poznania harcerzy z całej Polski i nawiązania przyjaźni w towarzyszącej im przygodzie.

PROGRAM WIECZORNY
Poza wieczornym programem każdego z gniazd chorągwianych uczestnicy będą mieć możliwość wzięcia udziału w krótkich formach programowych proponowanych na Rynku i Bulwarze Zlotowym, w centrum Zlotu. Program przygotowywany jest przez wszystkie Chorągwie oraz zespół centralny. Program wieczorny jest dostępny dla każdego uczestnika. Wśród zaplanowanych form znajdą się:

Wioska wędrownicza (miejsce programowe dedykowane dla wędrowników z wykorzystaniem wędrowniczych form pracy)
Namiot specjalnościowy - aktywności związane ze specjalnościami w ZHP (punkt łączności, punkt szyfrowania, punkt sanitarny, specjalność techniczna, obronna i pożarnicza, gry umysłowe i zabawy związane z ruchem drogowym)
Centrum Konferencyjne (konferencje instruktorskie poruszające rozmaite tematy)
Kawiarenki zlotowe:
Kantyna modułu Cywilizacja (spotkania z ciekawymi ludźmi, panele dyskusyjne, muzyka na żywo)
Kawiarenka RPM "Harcerstwo dla Każdego"
Kawiarenka Prasowa (możliwość zakupu książek z autografem Katarzyny Bondy, prowadzona przez pion mediów zlotowych, book crossing, spotkania z autorami, przestrzeń kulturalna)
Kuźnia Talentów (spotkania z ciekawymi ludźmi mające na celu zainspirowanie się ich dokonaniami, by w przyszłości wykuwać swoje talenty. Konstrukcja spotkania to pytania od prowadzącego w formie wywiadu, a następnie pytania od publiczności)


Osoby, które chcą odwiedzić Zlot muszą zarejestrować się przez formularz online, a następnie odebrać identyfikator i plakietę zlotową w Amber Expo, które będzie centrum rejestracyjnym wydarzenia. Z Letnicy kursować będą bezpłatne autobusy na Wyspę Sobieszewską.

Więcej informacji: https://gdansk2018.zhp.pl/odwiedzajacy/.

Organizator: Związek Harcerstwa Polskiego | Miasto-Gospodarz: Miasto Gdańsk

Sponsor strategiczny: Energa

Partnerzy: WOSM, WAGGGS, Esri Polska, Fundacja Gdańska, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, GIWK, Gdański Ośrodek Sportu, Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego, Lasy Państwowe, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Zakład Utylizacji w Gdańsku

---

Związek Harcerstwa Polskiego jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem, które od 1918 roku wspiera wychowywanie kolejnych pokoleń młodych Polaków. ZHP dba o ich wszechstronny rozwój, rozwija ich i wychowuje na prawych, aktywnych i odpowiedzialnych obywateli w duchu wartości zawartych w Prawie Harcerskim. Każdego dnia ponad 12 000 instruktorów - wolontariuszy pełni służbę. Pracuje, aby ZHP stawało się coraz prężniej działającą organizacją, która zmienia otaczający nas świat. Prawie 110 000 dzieci i młodzieży zrzeszonych w ZHP rozwija swoje umiejętności, zdobywa nową wiedzę, aby móc czerpać z nich w dorosłym życiu.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
Wejściówki, godziny odwiedzin

Opłata za wejście na teren miasteczka zlotowego, w zamian za którą otrzymasz pamiątkową plakietkę, możliwość zaparkowania samochodu na parkingu przy Amber Expo oraz przejazd autobusem wahadłowym wynosi 10 zł/os. Dzieci do 6 roku życia mogą odwiedzać teren zlotu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej bezpłatnie.

Godziny odwiedzin Zlotu – 10.00-23.00:

Spacery po terenie miasteczka zlotowego z przewodnikiem odbywają się o godz. 11.00, 13.00,15.00. Spotkanie przy Bramie Głównej Zlotu.
W pozostałych godzinach możliwe jest indywidualne zwiedzanie terenu zlotu.

Jak zakupić wejściówkę?

Zarezerwować wejściówkę można przed wydarzeniem w Systemie Rezerwacyjnym. Każdego dnia przewidzieliśmy 500 wejściówek.
https://zhp.eventsair.com/gdansk2018/visitors/Site/Register
Po dokonaniu rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail z kodem, który należy przedstawić w Centrum Rejestracyjnym na Amber Expo (ul. Żaglowa 11, czynne w godzinach 9:45-18:00), aby uzyskać zamówioną przepustkę.
W Centrum Rejestracyjnym Zlotu należy dokonać płatności (10 zł/os.), która jest możliwa jedynie kartami bankowymi.
Gotowe! Możesz skorzystać z zlotowej komunikacji autobusowej, aby dotrzeć na miejsce wydarzenia.

Opinie (3)

  • nowak ich napcha kiełbasami i będą w nocy świecić

    • 0 1

  • Harcerze (1)

    Harcerze do których apelował śp.p generał Ścibor Rylski zadajcie p.prezydentowi pytanie czy Was szanuje tak jak szanował powstańców warszawskich w osobie w /w generała .Taka osoba ( prazydent ) ma być ( jest) patronem zlotu ZHP ?.Wszystko co nasze Polsce oddamy.........

    • 1 0

    • odpwiedź

      Przykro mi, ale ponieważ nie mieliśmy dostępu do internetu, nie przeczytaliśmy twojej prośby, a przez to także jej nie spełniliśmy.
      sługa uniżony,
      Staroćwiek, rycerz herbu thempus

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.