- 1 Jakie zajęcia dodatkowe dla dziecka? (6 opinii)
- 2 Dzieci mają fatalną kondycję fizyczną. Wyniki badania (105 opinii)
- 3 Gdzie sztuki walki mogą trenować dzieci? (20 opinii)
- 4 Sport dla każdego po gospodarsku (3 opinie)
- 5 Dziś nocny przejazd rowerowy (175 opinii)
- 6 Są miejsca w Chodzie i Biegu (3 opinie)
Festiwal Przeszkodowy 2024. Żaden zawodnik ninja nie pokonał toru w Brzeźnie
Zobacz tegoroczne zmagania ninja na Energa Stadionie Letnim:
Wysoko zawieszona została poprzeczka przed uczestnikami czwartej edycji Festiwalu Przeszkodowego, który był wzorowany na programie telewizyjnym Ninja Warrior Polska. Podczas dwudniowych zmagań na Energa Stadionie Letnim na plaży w gdańskim Brzeźnie żaden ze startujących nie pokonał przygotowanego toru w całości. Poza rywalizacją dla dorosłych odbyły się również zmagania w kategorii od 10 do 15 lat. Komu było mało - od 12 do 16 sierpnia może wziąć udział w półkoloniach.
Zmagania na torze przeszkód zawodników ninja stanowiły czwartą edycję Festiwalu Przeszkodowego. Rywalizacja na Energa Stadionie Letnim na plaży w gdańskim Brzeźnie została podzielona na dwa dni. Pierwszego obserwowaliśmy zmagania z udziałem dorosłych, a drugiego - poza kontynuacją tych wydarzeń - odbyły się także zawody w czterech kategoriach dla dzieci.
Przeszkody na trudnym i wymagającym torze dla dorosłych były budowane oraz testowane przez multifinalistę popularnego programu telewizyjnego Ninja Warrior Polska - Grzegorza Nieckę. Natomiast w samych zawodach wystartowało wiele doświadczonych oraz utytułowanych zawodników i zawodniczek - nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.
Umiesz pływać? Trenuj hokej podwodny. Bałtyckie Foki mają już kadrowiczów
Każdy ze startujących miał dwie możliwości podejścia do przejścia całego toru, na którego pokonanie było 5 minut. Natomiast na przejście każdej z przeszkód przeznaczone były po 2 próby. Całość składała się z 2 torów, a w tegorocznej edycji były nowe, wymagające przeszkody, w tym m.in. salmon ladder, czyli 2 skoki z drążkiem w dół, co jest rzadko ćwiczonym elementem na treningach ninja. Rywalizacja toczyła się w parach, a zawodnik szybszy po pierwszym pozbawiał swojego przeciwnika możliwości podejścia do drugiego toru.
Jednak wśród startujących uczestników podczas sobotnich zmagań tylko czwórce z nich udało się dotrzeć do drugiego toru. Natomiast żaden z nich, tak jak podczas ubiegłorocznej edycji, nie zdołał pokonać całości. Najlepszy wynik pierwszego dnia zanotował Grzegorz Matyszewski (nieco ponad 3,5 minuty). Jednakże każdy z zawodników, niezależnie od stopnia ukończenia wymagającego toru, po zakończonych zawodach otrzymywał pamiątkowy medal za udział w zawodach.
Natomiast podczas drugiego dnia zawodów do rywalizacji na torze dla dorosłych stanęło łącznie 29 uczestników. Tym razem jedynie tylko dwójce z nich udało się dostać do drugiego, najbardziej wymagającego toru. Najlepszy wynik i czas tego dnia zanotował Leon Powałka, a na drugiej pozycji uplasował się Tymoteusz Jarzembowski. Obaj zawodnicy dotarli do drugiego toru, pokonali 13 przeszkód, ale nie zdołali przejść całości.
W tegorocznych zmaganiach na krótkim, ale trudnym siłowym i technicznie wymagającym torze wzięło udział łącznie 48 zawodników (40 mężczyzn i 8 kobiet). Ostatecznie żadnemu z uczestników nie udało się pokonać całości, a tylko szóstce z nich udało się stanąć przed możliwością pokonania drugiego toru.
Katalog.trojmiasto.pl - Siłownie i fitness kluby w Trójmieście. Sprawdź, gdzie warto pójść poćwiczyć
W tym roku w kategorii dla dorosłych zwyciężyli Powałka oraz Patrycja Teska, tym samym otrzymując nagrody Last Men i Last Woman Standing. Powałka pokonał 13 przeszkód w czasie nieco ponad 2 minut i okazał się szybszy od Matyszewskiego. Z kolei Teska spisała się najlepiej wśród kobiet biorących udział w zawodach, dochodząc do dziewiątej przeszkody w czasie powyżej 3 minut. O sukcesach i dyscyplinie trenowanej przez Teskę pisaliśmy szerzej w naszym cyklu Sport Talent.
Sport Talent. Patrycja Teska - mistrzyni Polski, Europy, świata i ninja
Poza zmaganiami dla dorosłych w niedzielę mogliśmy obserwować także rywalizację wśród dzieci w kategoriach FOR FUN, 10-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat. Zmagania również odbywały się w pojedynkach parowych, które wyłoniły nam ostateczną klasyfikację końcową całych zawodów.
Klasyfikacja Festiwalu Przeszkodowego 2024:
Kategoria OPEN:
Kobiety: 1. Patrycja Teska 3:08:64 minuty (koniec na 9. przeszkodzie), 2. Anna Garlacz 1:15:40 (7. przeszkoda), 3. Julia Laszczyk 0:18:78 (3. przeszkoda).
Mężczyźni: 1. Leon Powałka 2:11:89 (13. przeszkoda), 2. Grzegorz Matyszewski 3:37:78 (13. przeszkoda), 3. Tymoteusz Jarzembowski 4:22:05 (13. przeszkoda)
Kategoria 14-15 lat:
Dziewczynki: 1. Hanna Piechota, 2. Weronika Bartkowska, Malwina Bartkowska
Chłopcy: 1. Ignacy Smoliński, 2. Bartosz Stefańczyk, 3. Juliusz Wojtas
Kategoria 12-13 lat:
Dziewczynki: 1. Julia Marzec, 2. Beata Skrzypczak, 3. Zuzanna Bagdzińska
Chłopcy: 1. Marcel Smołoński, 2. Kacper Wojtas, 3. Kasjan Król
Kategoria 10-11 lat:
Dziewczynki: 1. Natasza Stafirska, 2. Martyna Teska, 3. Julia Cieślak
Chłopcy: 1. Jakub Kierszkowski, 2. Patryk Herman, 3. Mieszko Gregorczyk
Z kolei po weekendowych zawodach, od poniedziałku do piątku (12-16 sierpnia), na Energa Stadionie Letnim odbędą się także półkolonie organizowane przez KolekTYw. Przez 5 dni w godz. od 8 do 16 dzieci w wieku od 10 do 15 lat będą miały okazję m.in. do 2 treningów ninja dziennie, a także do wzięcia udziału w quizie ninja. Cena za udział jednej osoby w półkolonii wynosi 749 zł, a wliczone jest także drugie śniadanie oraz obiad.
Zapisy na półkolonię dla dzieci od 10 do 15 lat
Miejsca
Wydarzenia
Opinie wybrane
-
2024-08-12 16:13
Ja wiele razy pokonywałem tory w Brzeźnie;)
Nawet po alkoholu
- 10 11
-
2024-08-14 08:25
Haha (1)
Gruba impreza, jeszcze torów nie możliwych do pokonania do tego za pieniądze to nie grali, ta opowieść brzmi żałośnie i do tego podane zostały nazwiska uczestników, zupełnie niewiadomo po co xD po co o tym również pisze trojmiasto.pl, zabawa była tak dobra, że nikt nie ukończył toru przeszkod, to brzmi żałośnie
- 3 10
-
2024-08-14 17:08
Żałosny to jest twój wpis który sugeruje że masz równie żałosne życie. Szkoda mi ciebie
- 0 0
-
2024-08-12 16:30
Nagrody (2)
Opłata startowa 250 zł za pięć minut na torze. Najlepsi stają na podium i dostają nagrodę uścisk dłoni organizatora. Nie wiem czy się śmiać czy płakać
- 29 7
-
2024-08-14 17:06
Nagroda była trzeba czytać info dokładnie a nie tylko krytykować. Kolejny odważny i anonimowy krytykant
- 2 1
-
2024-08-13 10:57
Nagrody
Szanowna Pani/Szanowny Panie,
Dziękujemy za Pański komentarz. Pragniemy jednak sprostować zawarte w nim informacje. Opłata startowa nie ogranicza się jedynie do pięciu minut na torze, a nagrody dla zwycięzców są znacznie bardziej wartościowe niż wspomniany uścisk dłoni organizatora. Chcielibyśmy również podkreślić, że główna nagrodaSzanowna Pani/Szanowny Panie,
Dziękujemy za Pański komentarz. Pragniemy jednak sprostować zawarte w nim informacje. Opłata startowa nie ogranicza się jedynie do pięciu minut na torze, a nagrody dla zwycięzców są znacznie bardziej wartościowe niż wspomniany uścisk dłoni organizatora. Chcielibyśmy również podkreślić, że główna nagroda oraz czas poświęcony na organizację i realizację wydarzenia przewyższają często to, co jest oferowane w programach telewizyjnych.
Zachęcamy do zapoznania się z pełnymi szczegółami na temat naszego wydarzenia, które można znaleźć w sieci. Wierzymy, że po zapoznaniu się z nimi doceni Pan/Pani wartość naszej imprezy.
Z poważaniem,- 4 5
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.