Ubierz się cieplej na Bieg Urodzinowy Gdyni
"Pokonaj siebie" - hasło przewodnie tegorocznej edycji PKO Grand Prix Gdyni doskonale pasuje do warunków atmosferycznych, które zapowiadane są na najbliższą sobotę. Bieg Urodzinowy, który uświetni jubileusz 90-lecia miasta, może toczyć się przy przelotnych opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, a czasami i przy porywistym wietrze. Organizatorzy z Gdyńskiego Centrum Sportu zalecają cieplejszy ubiór. Z dystansem głównym 10 km oraz z krótszymi trasami dla dzieci i młodzieży oraz nordic walking zamierza się zmierzyć ponad 6 tysięcy osób.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O CYKLU PKO GRAND PRIX GDYNI
Biuro Zawodów, które mieści się w hali lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej, rozpoczyna pracę już w piątek o godzinie 14. Przy pobieraniu pakietu startowego można pobrać specjalną kartkę i zadeklarować "Bieg dla Irka". Im więcej osób na to się zdecyduje, tym więcej pieniędzy PKO BP przeznaczy dla zmagającego się z chorobą nowotworową 46-letniego gdańszczanina.
- W ramach wcześniejszych, ponad 150 tego typu akcji - przebiegliśmy wspólnie 1,3 mln kilometrów, a Fundacja PKO BP przekazała na cele charytatywne ponad 2 mln złotych - przypomina Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO BP.
W piątek biuro będzie czynne do 20. Natomiast w sobotę już w hali namiotowej na końcu Skweru Kościuszki naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego (Al. Jana Pawła II) pracować będzie w godzinach 8:00-14:30.
Tam też do nabycia będą ostatnie pakiety startowe. Organizatorzy dopuszczają możliwość dopisania się do listy startowej jeszcze 150 osób. Jednak należy liczyć się z opłatą w kwocie 100 zł. Ci, którzy zapisywali się do 1 lutego, płacili 30 zł. Na listę biegu głównego na 10 km zapisało się wówczas 5155 osób.
TUTAJ ZNAJDZIESZ LISTY STARTOWE
Zobacz film promujący PKO Grand Prix Gdyni.
-
Lubię to
-
Super
-
Trzymaj się
-
Ha ha
-
Wow
-
Przykro mi
-
Wrr
- Wszystkie 0
Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 km. Trasa podobna jak w ubiegłym roku: start przy Skwerze Kościuszki na wysokości ORP "Błyskawica", a potem: aleja Jana Pawła II, ulice Jerzego Waszyngtona, Św. Piotra, Tadeusza Wendy, Polska, Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, Tadeusza Wendy, Portowa, Plac Kaszubski, Świętojańska, Józefa Piłsudskiego, Bulwar Nadmorski, aleja Jana Pawła II i meta na Skwerze Kościuszki.
Sprawdź, kiedy i gdzie będą ograniczenia w ruchu
- Trasa będzie taka sama we wszystkich czterech tegorocznych biegach. Zgodnie z hasłem "Pokonaj siebie" zależy nam, aby uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni mogli porównywać swoje czasy i widzieć, czy jest i jaki jest progres w ich końcowym wyniku - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, który nie tylko czuwa nad jak najlepszą organizacją biegu, ale i sam wystartuje na głównym dystansie.
Start do biegu na 10 km wyznaczono na godzinę 15. O 17 nastąpią dekoracje. Puchary czekać będą za zajęcie od I do X miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz za zajęcie od I do III miejsca w klasyfikacji kobiet i mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych. Będą też nagrody finansowe od 200 do 650 zł w open i od 50 do 150 zł w grupach wiekowych. Nagrody nie dublują się.
Wszyscy, którzy ukończą bieg, po przekroczeniu linii mety otrzymają medal. Będzie on jedną czwartą całej pamiątki z cyklu, na którą złożą się trofea z całego cyklu. Przedstawiona na nim zostanie ulica Świętojańska w dwóch różnych okresach: 20-lecia międzywojennego oraz XXI wieku oraz emblemat 90-lecia Gdyni. Pozostałe części będzie można skompletować: 7 maja (Bieg Europejski), 17 czerwca (Bieg Świętojański) i 11 listopada (Bieg Niepodległości).
CYKL GDYŃSKICH BIEGÓW NAJLEPSZY W KRAJU
Przypomnijmy również, że ci, którzy wystartują we wszystkich tegorocznych biegach cyklu będą mieli okazję w listopadzie stać się właścicielami Hondy Civic 1,4 comfort zupełnie za darmo.
Natomiast znacznie wcześniej nagrodę wyda Arka Gdynia. Ci którzy w sobotę biec będą w klubowych koszulkach, mogą wygrać zaproszenia na mecz inaugurujący I-ligową wiosnę w Gdyni, z Zagłębiem Sosnowiec.
Organizatorzy apelują, by ciepło się ubrać. Na sobotę bowiem przewidywane są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni 3 do 6 m/s, miejscami w porywach do 12 m/s.
Na mecie będzie można się rozgrzać, degustując gorącą kawę i herbatę, a także wodę imbirową.
sobota, 13 lutego
godzina 9:20 Start Młodzieżowych Marszy Urodzinowych - Nordic Walking
9:35 Start Marszu Urodzinowego - Nordic Walking w kategoriach Open,
10:15 Ceremonia dekoracji Nordic Walking
11:00 Start Biegu Urodzinowego w kategoriach, STARSZAKÓW
11:30 Start Biegu Urodzinowego w kategoriach, MŁODZIKÓW
12:00 Start Biegu Urodzinowego w kategoriach JUNIORÓW
12:30 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych
13:30 Start Biegu Malucha
15:00 Start Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim
17:00 Ceremonia dekoracji Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim
Bieg na 10 km zamknie aktywną sobotę w sercu Gdyni. Impreza przeznaczona jest bowiem także dla dzieci i młodzieży oraz miłośników nordic walkingu. Do startu w tych konkurencjach zgłosiło się ponad tysiąc uczestników. Wielkim powiedzeniem cieszy się Bieg Malucha, w którym górna granica wynosi 6 lat, a rozgrywa się na 180 metrów. Już zapisało się do niego ponad 400 dzieci, a w podanych powyżej godzinach pracy biura zawodów można pobrać jeszcze do 200 pakietów startowych i to zupełnie bezpłatnie.
Natomiast do startu w nordic walking jest jeszcze 100 miejsc. Tutaj za pakiet nabywany w ostatniej chwili trzeba zapłacić 50 zł. Właśnie w tej specjalności zaplanowano pierwsze starty w Biegu Urodzinowym. Inauguracja o godzinie 9:20.
PRZECZYTAJ RELACJĘ Z UBIEGŁOROCZNEGO BIEGU URODZINOWEGO
Tak wyglądał Bieg Urodzinowy 2015 w Gdyni
-
Lubię to
-
Super
-
Trzymaj się
-
Ha ha
-
Wow
-
Przykro mi
-
Wrr
- Wszystkie 0
Wydarzenia
Opinie (14) 2 zablokowane
-
2016-02-12 12:27
Cieplej ubrać???? (3)
Przy plus 2 do 4?
No bez przesady!
To są zawody, tu są emocje, tu się biegnie na maxa! Adrenalina grzeje!
Moim zdaniem na dole krótkie spodnie, na górze t-shirt założony na koszulkę techniczną z długim rękawem w zupełności wystarczą. Warto założyć coś na głowę np. buffa lub czapkę z daszkiem.
Najważniejsze żeby przed biegiem dobrze się rozgrzać, a na czas oczekiwania bezpośrednio przed startem warto owinąć się folią NRC lub inną folią (od biedy wystarczy worek na śmieci).
Powodzenia dla wszystkich startujących. Dobrej zabawy i samych życiówek!- 30 4
-
2016-02-12 16:14
(1)
A te folie skąd? Będzie dla każdego? To mój pierwszy raz :) Obawiam się deszczu trochę ... no ale z cukru nie jestem!
- 1 1
-
2016-02-13 10:59
Najczęściej jest tak, że dobiegający pod koniec już się nie załapują. Czyli po godzinie około.
- 0 0
-
2016-02-12 17:36
Wyjąłeś mi to z ust, widać, że autor (jag) chyba z innej gliny.
Ktoś mógłby wziąć artykuł na serio i biec w kombinezonie narciarskim. Dobrze, że przynajmniej nie w takich butach... ;-)
- 3 1
-
2016-02-12 13:29
Znowu do pomnika stoczniowców ?!! (1)
ze stoczni objazdem pod Czechosłowacką, Wiśniewskiego, Estakadą, Morską...
kto mi zaproponował wynajem mieszkania na Władka ?- 5 8
-
2016-02-13 11:01
Korona Ci z głowy spadnie?
- 0 0
-
2016-02-12 14:07
super impreza, fajnie, że Gdynia tak stawia na sport
gdyby nie moja słaba kondycja .... ech
Na liście biegu głównego osoby urodzone od 1935 roku do 2000 roku - wow :)- 11 7
-
2016-02-12 19:34
ciepłe ubranie tylko przeszkadza. (1)
wiem z autopsji. Natomiast do prawie samego konca (przed biegiem) warto mieć założony np. polar. i ciągle się rozgrzewać. Nie polecam: czapek, kurtek, grubszych spodni tym bardziej. Szczególnie wtedy gdy jest chłodniej ale nie ma wiatru. Nawet podczas deszczu. Dlatego że w ciepłym ubranku biegnie się źle a kiedy człowiek przyciśnie to wiadomo że się zgrzeje i to mocno. Spoci się nawet przy ujemnych temperaturach. Nie polecam ciepłych ubranek.
Powodzenia dla wszystkich! Ja też startuję, tradycyjnie. Heya.- 9 4
-
2016-02-12 23:35
Ja biegam w softshellu
Bo inaczej marzne i dwie pary legginsow. Nawet jak biegne ponad 10 km.
- 2 2
-
2016-02-12 23:07
Do zobaczenia jutro!
Powodzenia wszystkim jutro! Bez kontuzjami z super życiówkami :)
I żeby była piękna pogoda!!- 5 4
-
2016-02-13 07:25
Paraliżowanie miasta... (3)
... po 4-5 razy w roku. Konia z rzędem temu kto wymyślił podobne badziewie. Biegi, triatlon czy inny szajs który zdecydowanej większości wcale nie obchodzi (co widać po komentarzach i łapkach pod artykułami) a tylko wkurza. Jak by nie można było zorganizować tego w taki sposób żeby nie zamykać ulic...
- 5 12
-
2016-02-13 11:56
to siedz w domu
w weekend sie nie jezdzi po ulicach zawsze sa objazdy
- 3 0
-
2016-02-13 13:04
masz paraliż mózgu? (1)
jedź swoim dizlem gdzieś z dala od ludzi. Daj im odetchnąć od tego co produkujesz. Od tego, jak to ujmujesz, "szajsu". I już nie czytaj tych artykułów skoro cię to w ogóle nie obchodzi, jak piszesz. Może wyjdź na świeże powietrze po wagarach przed komputerem?
- 1 0
-
2016-02-13 15:21
Co drugi "maratończyk" samochodem się przypętał, Jeden GLE tak się śpieszył,że pod PLO
Się przez ciągłą cisnął wymuszając na jadących z naprzeciwka zatrzymanie.
- 1 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.