Jak oceniasz coraz częstszą obecność humanoidalnych robotów, takich jak Edward Warchocki, w codziennej przestrzeni publicznej (np. w sklepach)?
zdecydowanie pozytywnie - to fascynujący krok w przyszłość i ciekawe urozmaicenie rutynowych czynności
raczej pozytywnie - to fajna atrakcja, o ile maszyny nie zastąpią całkowicie ludzi w obsłudze
jest mi to obojętne - traktuję to wyłącznie jako chwilową modę i chwyt marketingowy
raczej negatywnie - czuję lekki niepokój na myśl o maszynach swobodnie poruszających się między ludźmi
zdecydowanie negatywnie - roboty nie powinny ingerować w nasze codzienne, ludzkie interakcje i przestrzeń