• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Przedsiębiorcy lecą na targi do Dubaju

Michał Sielski
15 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Cytat z Depeche Mode na PPNT. Wyjątkowe życzenia
Na początku kwietnia w Dubaju spotkają się przedsiębiorcy z całego świata. Na początku kwietnia w Dubaju spotkają się przedsiębiorcy z całego świata.

Gdyńscy przedsiębiorcy lecą na targi biznesowe do Dubaju. Na początku kwietnia spróbują przekonać partnerów z całego świata do swoich usług i produktów. Co ważne - cały koszt podróży, który wynosi 250 tys. zł - pokrywa unijna dotacja i środki własne przedsiębiorstw.



Czy wylot na targi Duphat do Dubaju to dobry pomysł?

Wyjazd odbywa się pod auspicjami Agencji Rozwoju Pomorza, w ramach realizowanego od lat projektu Pomorski Broker Eksportowy, który koordynuje Pomorski Park Naukowo-Technologiczny z Gdyni.

- Obecnie trwa proces podpisywania umów. Po jego zakończeniu poznamy pełną listę firm, które wezmą udział w targach - informuje Magdalena Malara-Świtońska, rzecznik prasowy PPNT.
Jak zostały wybrane firmy? Każdy mógł się zgłosić, a potem przyznawano punkty według ścisłych kryteriów. To m.in. charakterystyka produktu w stosunku do produktów konkurencji, ich szczegółowy opis w kontekście eksportu na dany rynek zagraniczny, cechy wpływające na atrakcyjność dla zagranicznych klientów, posiadane certyfikaty, patenty, nagrody, a także doświadczenie na targach czy plan rozwoju eksportu.

Cel jest prosty: wsparcie eksportu w województwie pomorskim i pomoc małym oraz średnim przedsiębiorstwom. Każde z nich będzie mogło korzystać ze wspólnego stoiska targowego dla przedsiębiorców z terenu województwa pomorskiego.

Co ważne, wyjazdu nie finansuje samorząd.

- Szacowany koszt udziału przedsiębiorców reprezentujących województwo pomorskie w targach DUPHAT 2021 (w tym między innymi koszty: zakupu powierzchni wystawienniczej, projektu oraz budowy stoiska województwa pomorskiego, zakupu biletów lotniczych oraz miejsc hotelowych) wynosi 250 tys. zł. Wyjazd finansowany jest ze środków unijnych oraz wkładu własnego przedsiębiorców - mówi Magdalena Malara-Świtońska, rzecznik prasowy PPNT.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (89)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ludzie biznesu

Jan Zarębski

Działalność gospodarczą rozpoczął już na początku lat 80. Stworzył firmy takie jak Lonzę i Natę, które od lat 90. należą do głównych producentów napojów bezalkoholowych w Polsce. Związane z nim przedsiębiorstwa zajmują się również m.in. wytwarzaniem maszyn i oprzyrządowanie do produkcji opakowań. Kieruje Gdańskim Związkiem Pracodawców, działa też w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Najczęściej czytane